SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pozbyc sie wody podskórnej ?!

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37410
Siema
Jak w temacie musze sie pozbyc troche wody podskórnej, jakies metody?
Dodam ze jestem ekto, bf poniżej 10% a jednak i tak jakis obły podlany jestem;/
Mam 2tyg na taki szlif.
Myslalem nad:
-cynk dawki uderzeniowe?!
-0 soli i cukrów prostych lub powyzej 70ig
-dorzucic jakis spalacz? tylko kurva termogeneza w taka pogode to zabójstwo;/
-clen odpada bo nie ogarniam sajdow
-aero 45min w dni nie treningowe
jakies jeszce pomysly?
dzieki sog ofc

dodam ze okolo miesiac temu skaczylem leviatana i novedex xt i weszedlem na krete...
moze odpuscic krete?

Zmieniony przez - Lord85 w dniu 2010-07-16 12:49:11
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3729 Napisanych postów 44903 Wiek 182 dni Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 336457
WitamPozbywanie się wody podskórnej nie jest trudne i bynajmniej nie ma tutaj konieczności stosowania silnych leków diuretycznych. Nasuwa się również pytanie czy faktycznie masz niski poziom tłuszczu czy po prostu jesteś jeszcze zalany i próbujesz wytłumaczyć to retencją wody ? Polecam na początek dwie sprawy:


1. Przyjrzyj się swojej diecie. Najczesciej wystarczy ograniczenie spożycia węglowodanów bądź całkowite wyeliminowanie ich z diety. Ponadto ogranicz ilośc soli do minimum.

2. Zrób badania hormonalne i w razie potrzeby zbij estrogen. Tutaj nierzadko przez tydzień potrafi spaśc nawet kilka kilogramów wody. Zatem warto przyjrzeć się czy tutaj nie ma problemu.


Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 585 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18222
walnij atd 25mg powinno poskutkowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 112
Jaką krete bierzesz, monohydrat? Wez Zincas forte firmy farmapol. Kosztuje około 5 zł i niezle działa, pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1617 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15232
GLICEROL
Glicerol ma podobną strukturę do alkoholu i został znaleziony w tkance tłuszczowej. Naprawdę, trójglicerydy zawierają 3 kwasy tłuszczowe połączone z cząsteczką glicerolu i tworzą 95% zapasów tłuszczu. Wiesz co robi organizm z glicerolem? Znacznie mniejsza liczba glicerolu jest obecna w płynach ciała. Znaczy to, że jest on obecny we wszystkich tkankach ciała. Suplementacja glicerolem zwiększa jego stężenie we krwi i mięśniach, co powoduje rodzaj zatrzymania wody, które trwa godziny. W rezultacie woda nie będzie usunięta dopóki występuje zbyt duży poziom glicerolu.

Jeśli ładowanie glicerolem jest połączone ze solą / aldosteronem / strategią wody przed zawodami, rezultatem jest wzrost pełności mięśnia oraz jego unaczynnienie przez zwiększenie objętości płynów. Glicerol nie ma żadnego wpływu na wydzielanie aldosteronu, co może być poważnym plusem, ponieważ pomaga w wyciąganiu wody ze strefy podskórnej i kieruje ją do krwi. Na niektórych metoda ta działa bardzo dobrze. Zwykle przyjmuje się 10 do 20 ml glicerolu 3 razy dziennie ostatniego dnia spożywania soli / wody przed konkursem. Alternatywną metodą przyjmowania jest zmieszanie 10ml gliceryny z wodą z 50 gramami dekstrozy i z 5 gramami kreatyny 4 razy w ciągu 6 godzin kończąc 24 godziny przed występem.

Kulturyści często piją 15-30ml glicerolu rano oraz ponownie na godzinę przed pójściem spać podczas dni treningowych latem. Stwarza to ładny, smukły kształt sylwetki i daje możliwość zauważalnego wzrostu wytrzymałości w wysokiej temperaturze. Doskonała pompa również gwarantowana!
SÓL: SKŁADNIK ODŻYWCZY PRZED ZAWODAMI
Ponieważ omawiamy diuretyki oraz retencje wody, wydaje się logiczne, by rozwiać następny mit. Sól jest przyjacielem kulturysty, nie jego wrogiem. Wielu eliminuje sól przypuszczając, że osiągną „suchy wygląd” w dniu zawodów. Gdy podaż soli jest zredukowana pojawia się problem. Sól zawiera sód oraz w mniejszym stopniu potas. Gdy podaż sodu / potasu jest obniżona lub wyeliminowana z diety rezultatem jest wyrzut aldosteronu. To sprawia, iż wydalana jest większa ilość potasu, zaś zatrzymywane więcej sodu / wody. Rezultatem jest nabrzmiały, opuchnięty wygląd. Dzieje się tak z powodu braku równowagi elektrolitów. Redukcja soli przynosi także negatywne efekty w tak potrzebnej pompie sodowo - potasowej. Jest to mechanizm, którego organizm używa do przewożenia witamin i minerałów do komórek takich jak te, z których złożone są miofibrylle. Mogłoby to zahamować transport kreatyny i niektórych aminokwasów podobnie jak syntezę glikogenu. Gdy zawartość soli jest redukowana w mięśniach, podobnie dzieje się z wodą. To oznacza katabolizm, płaskie mięśnie oraz niedostatek unaczynnienia (może powodować również zaburzenia erekcji). Ciało ma 3 główne strefy składowania wody, oto i one, podzielone ze względu na ważność. Najważniejsze są:
HIERARCHIA WODY W ORGANIZMIE:
Najważniejszym miejscem odkładania wody jest krew i układ naczyniowy. Bez odpowiedniej ilości wody w układzie naczyniowym jej objętość jest zmniejszona, co w rezultacie przynosi śmierć. Więc to jest numer jeden w hierarchii wody organizmu.
Drugą strefą odkładania wody jest tkanka mięśniowa. Woda jest niezbędna wszystkim komórkom mięśniowym, aby zapewnić wsparcie procesom metabolicznym.
Trzecim, ostatnim miejscem odkładania wody, jest tkanka podskórna. Dla tych, którzy nie uważali - jest to strefa, z której kulturysta chce się pozbyć wody ile jest tylko możliwe. Jak to robimy? Bułka z masłem! (ale nie podczas okresu przed zawodami!)

Kluczem do obniżenia poziomu wody podskórnej jest kontrola poziomu aldosteronu. Oczywiście kontrola poziomu estrogenów jest kolejnym czynnikiem hormonalnej kaskady akcja - reakcja. Jednak najważniejsze to skupić się na poziomie soli i wody, więc aldosteron jest tu kluczem.

Rozpoczynając 15 dni przez zawodami, sportowiec powinien podwyższyć spożywanie soli o 20 – 30 %. Zakłada to oczywiście, że wcześniej poziom soli nie był obniżony. Podaż musi być odpowiednio wysoka i na jednakowym poziomie każdego dnia. Stwarza to środowisko, w którym organizm nie będzie musiał uwalniać aldosteronu. Sprawi też, że sól zostanie zatrzymana w mięśniach, a podskórna woda zostanie przetransportowana właśnie tam. Równie ważnym elementem pompy sodowo-potasowej jest przystosowanie organizmu (dzieląc dietę na fazy, redukując katabolizm).

Podczas tego 15 dniowego okresu, podaż wody musi być maksymalnie wysoka. 7.5 - 10 litrów wody to podstawa. Pomoże to wydalić nadwyżkę sodu, co oczywiście zrobi, ponieważ wydzielanie aldosteronu dzieje się pod wpływem wzrostu ilości podwyższone spożycie soli / wody. Ciało będzie się pozbywać całego nadmiaru wody oraz sodu tak długo jak taki stan będzie trwał.

W piątkowy wieczór przed niedzielnymi zawodami sportowiec zatrzymuje spożycie wody. Organizm myśli, że ciągle będzie otrzymywał te 10 litrów wody i kontynuuje pozbywanie się wody jak poprzednio. Spowoduje to obniżenie objętości krwi oraz wody w mięśniach. Pamiętacie hierarchię wody organizmu? Wiec, jako element obronny, odda wodę z obszaru gdzie jest ona najmniej ważna. Tak, dokładnie. Woda podskórna jest transportowana do krwi i mięśni. Rezultatem jest unaczynnienie, pełny kształt mięśni oraz papierowo cienka skóra.
Jest zawsze ważne by działać w zgodzie z organizmem, nie przeciwko jego czynnikom akcji / reakcji, by zakończyć działanie z pełnym rezultatem.
Działa to także z ładowaniem kreatyny / dekstrozy


z mojego doświadczenia za*** 3g witaminy c pij herbatke z pokrzywy albo uderz furosemid.
1

Gdy ty się op*****lasz ktoś inny trenuje(koksuje) zeby skopać ci Dupe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 919 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12918
skad masz to info? bo zaciekawiles mnie bardzo:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 16223 Napisanych postów 64812 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 550022
Furka/spironolacton tylko dla zaawansowanych.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1617 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15232
z komputera :) mam zbiory informacji bralem od znajomych .

Gdy ty się op*****lasz ktoś inny trenuje(koksuje) zeby skopać ci Dupe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1241 Napisanych postów 26434 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 298413
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl na Wrzesień AGA, PROLO, PROP, WINO

Następny temat

w co celowac

NutLove