SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

powrót do formy, brzuch

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 862

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

kobieta

Wiek

27

Waga

52

Wzrost

170

Cel treningowy

redukcja

Staż treningowy na siłowni

przed ciążą, nieaktualne

Uprawiane inne sporty

taniec, dziecko

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

brak

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 150
Cześć,
na wstępie proszę Was o wyrozumiałość, moje pytanie to "czysta amatorszczyzna", ale nie mam gdzie indziej zapytać...
Może uda mi się uzyskać tu odpowiedź, na nurtujące mnie od dłuższego czasu pytanie...

Jestem mamą roczniaka i moja forma jest równa "-14". Inaczej mówiąc - poniżej zera :/ Marzy mi się powrót do formy :(
Jestem bardzo zmotywowana do ćwiczeń - głównie zależy mi na zrzuceniu paru kg (170cm, 52kg) i żeby ten brzuch jakoś wyglądał.
Ze względu na moje dziecię, w grę wchodzą tylko ćwiczenia w domu. I tu bardzo ważne - mam możliwość wykonywania ćwiczeń albo rano na czczo, albo wieczorem tuż przed snem... Co byłoby lepsze? Co przyniesie lepsze efekty?
Mój "trening" na chwilę obecną to 30min ćwiczeń głównie na brzuch, uda (typu abs)

Proszę o Waszą opinię i ponownie apeluję o wyrozumiałość.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Przy treningu 30 min to tak myślę że potreningowego nie musi byś starczy jak zjesz całe zapotrzebowanie do treningu
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
witaj, oprocz samego treningu, istotniejsze bedzie to jak obecnie jadasz
52kg to nie duzo, jak na Twoj wzrost, czasem problem brzucha nie dotyczy skory, ktora mogla ulec rozciagnieciu po ciazy?
masz jakies foto?

napisz jak jadasz na co dzien
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32870 Napisanych postów 23018 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277717
Witam. Zapraszam do lektury tematów z linku żeby nabrać trochę wiedzy podstawowej a później tobie będzie łatwiej odbierać to co inni tłumaczą a nam tłumaczyć :)

https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-07-13 07:41:17

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 150
Nie, nie mam zdjęcia. Wiem, że to nie problem zrobić zdjęcie telefonem w lustrze, ale jakoś nie jestem skora do zdjęć. ale zapewniam, że to nie jest zwisająca skóra. Problemem są kilogramy które mi przybywają mimo, że nie jem więcej a właściwie to jem tyle samo jak nie mniej.
Moim największym błędem, są błędy żywieniowe - brak regularności spożywanych posiłków, ilość (za mało), sposób w jaki jem (szybko, nerwowo i „oby zdążyć”. Niestety nie jestem w stanie tego zmienić. Na chwilę obecną bardzo muszę się starać i kombinować, aby zjeść chociażby 3 posiłki dziennie :/
(Aby nadać tragizm mojej sytuacji i podkreślić jej żałosny wydźwięk, zaznaczę, że przed przerwą (ciąża) zajmowałam się niejednokrotnie układaniem diet dla osób mi bliskich.
Także doskonale zdaje sobie sprawę ile błędów dietetycznych popełniam.)

Określenie „powrót do formy” to bardzo wygórowane stwierdzenie - należałoby się zająć dietą, sposobem życia, sposobem jedzenia, czy chociażby ilością snu… nie jestem w stanie tego przeskoczyć dlatego moje pytanie jest dotyczy wyłącznie ćwiczeń (aby ruszyć z CZYMKOLWIEK) - kiedy lepiej ćwiczyć? rano na czczo, przed śniadaniem czy wieczorem, po ostatnim posiłku, przed samym pójściem spać?

Co do mojego jadłospisu, pozwolę sobie zacytować (ze śmiechem przez łzy):
„Zbilansowana, wegańska, ekologiczna, funkcjonalna. Matki różnie ją nazywają. Zrozumienie jej podstaw przez osoby bezdzietne jest praktycznie niemożliwe. Praktyka czyni jednak mistrza! Po powiększeniu rodziny szybko ogarniesz jak ułożyć swój jadłospis: podstawą jest zimna kawa, chrupki kukurydziane i resztki. Lekko przyschnięta kasza, dwie łyżeczki przetartej marchewki, pół (koniecznie obślinionego odpowiednio!) biszkopta. Spoko, nie leżał na ziemi nawet 5 minut, jest w idealnym stanie.”





Zmieniony przez - justinejustine w dniu 2018-07-13 19:38:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 150
anubis84
https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html



Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-07-13 07:41:17


Czy na podstawie swojej wiedzy jesteś w stanie udzielić mi odpowiedzi na pytanie: kiedy lepiej ćwiczyć mięśnie brzucha - czy rano na czczo, czy wieczorem przed samym snem? Mam te dwie opcje do wyboru. Zakładając, że moim celem jest spalenie tkanki tłuszczowej i poprawienie wyglądu brzucha.
(Pomijając oczywiście fakt, że na dobrą formę składa się dieta, treningi, odpowiednia ilość snu, tryb życia itd…)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 150
TomQ-MAG
witaj, oprocz samego treningu, istotniejsze bedzie to jak obecnie jadasz
52kg to nie duzo, jak na Twoj wzrost, czasem problem brzucha nie dotyczy skory, ktora mogla ulec rozciagnieciu po ciazy?
masz jakies foto?

napisz jak jadasz na co dzien


Nie, nie mam zdjęcia. Wiem, że to nie problem zrobić zdjęcie telefonem w lustrze, ale jakoś nie jestem skora do zdjęć. ale zapewniam, że to nie jest zwisająca skóra. Problemem są kilogramy które mi przybywają mimo, że nie jem więcej a właściwie to jem tyle samo jak nie mniej.
Moim największym błędem, są błędy żywieniowe - brak regularności spożywanych posiłków, ilość (za mało), sposób w jaki jem (szybko, nerwowo i „oby zdążyć”. Niestety nie jestem w stanie tego zmienić. Na chwilę obecną bardzo muszę się starać i kombinować, aby zjeść chociażby 3 posiłki dziennie :/
(Aby nadać tragizm mojej sytuacji i podkreślić jej żałosny wydźwięk, zaznaczę, że przed przerwą (ciąża) zajmowałam się niejednokrotnie układaniem diet dla osób mi bliskich.
Także doskonale zdaje sobie sprawę ile błędów dietetycznych popełniam.)

Określenie „powrót do formy” to bardzo wygórowane stwierdzenie - należałoby się zająć dietą, sposobem życia, sposobem jedzenia, czy chociażby ilością snu… nie jestem w stanie tego przeskoczyć dlatego moje pytanie jest dotyczy wyłącznie ćwiczeń (aby ruszyć z CZYMKOLWIEK) - kiedy lepiej ćwiczyć? rano na czczo, przed śniadaniem czy wieczorem, po ostatnim posiłku, przed samym pójściem spać?

Co do mojego jadłospisu, pozwolę sobie zacytować (ze śmiechem przez łzy):
„Zbilansowana, wegańska, ekologiczna, funkcjonalna. Matki różnie ją nazywają. Zrozumienie jej podstaw przez osoby bezdzietne jest praktycznie niemożliwe. Praktyka czyni jednak mistrza! Po powiększeniu rodziny szybko ogarniesz jak ułożyć swój jadłospis: podstawą jest zimna kawa, chrupki kukurydziane i resztki. Lekko przyschnięta kasza, dwie łyżeczki przetartej marchewki, pół (koniecznie obślinionego odpowiednio!) biszkopta. Spoko, nie leżał na ziemi nawet 5 minut, jest w idealnym stanie.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Istotna będzie tutaj odpowiednio rozplanowana dieta. Zajrzyj do działu ladies i popatrz jak odżywiają się trenujące mamy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
trening mięśni brzucha nie spala tkanki tłuszczowej, wg mnie lepiej rano trenować niż wieczorem chyba że to sa okolice godziny 18-20 bo jesli okolice 22 to lepiej rano.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
To w zasadzie jest kwestią indywidualną. Jeśli nie ma problemów z zasypianiem po wieczornym treningu to nie widzę przeciwwskazań.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 150
ronie220
To w zasadzie jest kwestią indywidualną. Jeśli nie ma problemów z zasypianiem po wieczornym treningu to nie widzę przeciwwskazań.


Dla mnie to chyba nawet lepiej rano, na czczo. Jakoś mam więcej energii. Wieczorami różnie bywa, a najczęściej nie mam siły włożyć kapci...
Tylko zastanawiam się, czy takie ćwiczenia miałyby sens. czy z dwojga złego lepiej jeśli nie będzie posiłku przedtreningowego czy po treningowego...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia a praca na budowie

Wiecej