SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

poważny problem z porannym wstawaniem...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1683
moze sie Wam to wyadac blache ale dla mnie przestalo juz kilka lat temu jak zaspalem na kolokwium czy labolatorium, czy ostatnio do pracy.

Po 6-10h snu zdarza mi sie wylaczac budzik lezacy 5m dalej, czy dwa budzki lezace w roznych miejscach, obudzic sie o 14 i nie pamietac kiedy wstalem zeby go/je wylaczyc. Zdarza mi sie po prostu nie reagowac na dzwonek, w akademiku ludzie z pokojow obok walili w drzwi bo nie moga tego zniesc, w domu po prostu spie az sie obudze.

Jak juz wstane z budzkiem, po 8h snu zalozmy chociaz to nie ma znaczenia, przez pierwsze 10 minut jestem doslownie nieprzytomny, juz sobie zakodowalem zeby nie siadac bo zasne tylko prosto isc pod prysznic, i tak ide z zamknietymi oczami obijajac sie o sciany. Czesto umiem sobie w tym stanie wytlumaczyc ze pojde na inny termin, czy zostane po godzinach, w kazdym razie wracam do lozka i spie dalej..., nic mnie nie obchodzi i bylo to juz kilka razy powodem sporych problemow, na uczelni czy w pracy.

Wzielem kilka dni wolnego i jak nie ma brzemienia wyjscia do pracy NIE MA MOWY zebym wstal o normalnej porze, po 8-9h snu. Wstaje o 14..., spie 14-15h..., potem zirytowany ze zmarnowalem caly dzien ale tak jest kazdego dnia.

Co ciekawe ile bym nie spal to i tak w ciagu dnia moge sie spokojnie zdrzemnac, wieczorem tez nie ma problemow z zasnieciem.

Skonczylem 25 lat, mam lekka nadwage chociaz problem byl taki sam gdy wazylem 80kg. Sypiam regularnie, odzywiam sie tez dobrze. Bylem u lekarza, robilem analizy, cisnienie, cukier. Nic nie wyszlo, niby jest ok.

W ciagu dnia, mniej wiecej o 9-10 jak wstane rano do prac, i 15-16 miewam stany skrajnego wrecz wyczerpania. Zasnelem kilka razy w autobusie, na klawiaturze w pracy itd. Zasypiam na stojaco, siedzaco, kawa, red bulle, kofeina czy efedryna nic nie zmieniaja, probowalem.

Jakis pomysl?

Zmieniony przez - otard w dniu 2008-09-11 16:54:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Hormony tarczycy badałeś?
Badania pod kątem anemii?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1683
tak, niby ok...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Spróbuj spać krócej...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1683
no, jeszcze zebym mogl sie podniesc z lozka to bym probowal :), dzisiaj probowalem wstac po 5h, wstałem po 11h. Budzik przespalem o 7h.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15243
Miałem to samo przez całe wakacje.Nawet jak wstałem już po tych 10 godzinach to sobie mówiłem "dobra poleże jeszcze chwile" aż z tego robiło się 4 godziny. Gdy poszedłem do szkoły to już wstaje normalnie choć przez pierwsze dwa dni jak wstawałem to aż płakać mi się chciało. Może po prostu to kwestia mobilizacji? Spróbuj spać 10 h a następnie od razu wstawaj twardo i się nie rozczulaj. Napij się jakieś wody ,przemyj twarz idź coś zjeść i się nie kładź spowrotem.

Daj z siebie wszysttko, zanim powiesz basta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1683
nie rozczulam sie, ide twardo prawie spiaco pod prysznic, jakos pracuje i studiuje..
Ale jest ciezko, bardzo bardzo ciezko, bywa nietety tak ze nie slysze budzika i problem ze nie zaspie pol czy godzine tylko 6-7 :).

Poza tym takie prolemy ze wstaniem po normalnej nocy u doroslego czlowieka to nie jest normalna rzecz. Dzisiaj nastawilem 3 budziki, mam zamiar spac 4-5h max. Zobaczymy jak bedzie.

Poza tym zwroc uwage na te moje "kryzysy", zazwyczaj dwa dziennie, okolo 10 i po 15. Zeby w kilka godzin po wstaniu zasnac czolem na klawiaturze w pracy? :)
Zazwyczaj mi sie udaje przetrzymac ale to straszna walka jest i nic mi nie pomaga.

Zmieniony przez - otard w dniu 2008-09-12 00:46:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1683
dzien dobry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15243
Coś słaby masz budzik.

Daj z siebie wszysttko, zanim powiesz basta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 693 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23554
ja im dłużej śpię tym bardziej jestem osłabiony i senny przez resztę dnia. najlepiej przyzwyczaić organizm do stałej pory i czasu snu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból kolan, pytanie po RTG

Następny temat

Cellulit sposoby "walki"

WHEY premium