SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

potrzebuje ksiażki odietetyce i fizjologii

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2495

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
Potrzebuje książki nt dietetyki. Dokładniej jak "fachowo" układać dietę, jak poszczególne składniki odzywcze wpływaja na nasz metabolizm itd. O ile są takie ksiazki to ukierunkowne w stronę ćwiczeń siłowch/ kulturystycznych.

Znalazłem jednego interesującego posta na ten temat jednak tam o ksiązki pytała się osoba zupenie zielona w temacie. tak więc najpierw podano mu książki zaawansowane ( Biochemia Harpera ) , a następnie cofnięto go doi podstaw ( książki z liceum )
W końcu nie dostał tam takich naprawde konkretnych przykładów.

Ja maturkę ( 2 lata temu ) pisałem z bilogii więc jakies tam pojęcie o składnikach odżywczych, metaboliźmie, fizjologii mam.

Dodatkowych informacji dowiedziałem się z forum.
Chciał bym żeby ksiązka napisana była po polski ( niby nie mam problemów z ang. ale jak kiedyś dorwałem taka ksiązke to sie nieźle namęczyłem), ale przedewwzystkim w sposób zrozumiały.

Aha interesują mnie tez wszelkie książki związane z fizjologią i suplementacją (dozwoloną). ( to tak żeby nie zakładac podobnego posta w innym dziale )

Rzecz jasna moge isc do księgarni i kupić jakąś książke, czy poszukac na allegro. Ale z doświadczenia wiem ze w takich przypadkach dobrze jest sie kogoś poradzić, bo z reguły jest kilka takich książek, które w możu wiedzy na dany temat poruszaja naistotniejsze tematy, i sa najlepiej napsiane.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Ciezko znalezc ksiazki traktujace o dietetyce zwiazanej ze sportem poniewaz autorzy ksiazek maja rozne zdania w tej kwestii i nie ma jakiegos jednego wzoru. Biochemia Harpera to podstawy ktore powinienes w jakiejs czesci poznac zeby zrozumiec pewne rzeczy. Nie jest ona latwa, mozesz poczytac tez Biochemie Kączkowskiego, Chemie żywności Sikorskiego a w szczegolnosci Biochemie Steyera . Mysle, ze sa troche latwiej napisane. Jezeli chodzi o zrodla zwiazane z dietetyka i treningiem to polecam szczegolnie publikacje Lyle McDonald'a, jest tego troche.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
hmm rozumiem, a możesz tak w skrócie przedstawic spis treści, albo ogólnie jakie zagadneinea sa poruszone w tek książce ( w tej łatwiejszej )

Co do przyswajania wiedzy z ksiązek- zdaje sobie sprawę, że bichemia nie jest łątwą nauką, szczególnie na pojawiające się wniej fachowe sformuowania. Chodzi mi o taką książke którą zrozumie osoba nie związana z naukami w tym kierunku.

Podam ci taki przykład- ja ostatnio miałem egzamin z Prawa wspólnotowego- wykładowca podał nam 2 książki.
Jedna napisana była przez neigo, druga natomiast przez innego autora.
Obie książki mówiły dokładnie o tych samych zagadnieniach, jednak książka mojego wykłądowcy napisana była taki językiem że wręcz wciągała. Tą drugą natomiast musiał bym chyba ze 3 razy przeczytać żeby naprawdę wszystko zrozumiec.

A tak w ogóle- to czy faktycznie musze ruszac biochemię? Nie wystarczy jakaś naprawde dobra publikacja z zakresu dietetyki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
tak w ogóle to proponował bym podiweszenie posta ( w kazym dziale ) w którym uzytkowicy zamieszczali by książki warte uwagi w danym temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Mysle, ze jest konieczne, szczegolnie podstawy. Poszukaj w ksiegarni Biochemie Steyera, jest najlatwiejsza i ma duzo obrazkow Tania tez nie jest, wiec najlepiej pozyczyc gdzies z biblioteki lub od kogos.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
Masa podawał gdzieś w dziale progress tytuły książek związanych z tym tematem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/PYTANIE_DO_MARKA.C.-t370489.html
Macie tu zestaw. Nawet zadałem pytanie ale nikt nie odpowiedział. Domer jeśli byś mógł doradzić jakąś literaturę dla mnie ?
Byłbym wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Oplaca sie, lub wypozyczyc i skserowac, taniej wyjdzie. Do tego ta jak pisalem wyzej bichemia, na ktorej wszystko sie opiera.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki wielkie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 68 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3021
hmm, biochemia steyera... stryer'a to czytałem, ale o steyerze nie słyszałem...jest dobra, ale jak się studiuje na kierunkach medyczno biologiczno chemicznych. ma ok 1000 stron i wszystko jest baardzo dokładnie wytłumaczone, ksiązka zrozumiała, ale nie sądze, żeby sie przydała jako źródło informacji podstawowych... już lepiej coś prostego w stylu "biochemia krótkie wykłady"...a jeżeli chodzi o nauki o żywieniu to jest taka książka "żywienie człowieka", tam też pewnie coś znajdziesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 68 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3021
a sory...nie spojrzałem w link wyżej..wieć już chyba nie pomogłemjavascript: test('');
javascript: test('');
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Efekt JoJo - pytanie

Następny temat

spalanie mięśni

WHEY premium