SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SUKCES POLSKIEJ LEKKIEJATLETYKI MISTRZOSTWA ŚWIATA BERLIN 2009 :)

temat działu:

Inne dyscypliny

Ilość wyświetleń tematu: 3007

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 660
5 miejsce naszej ekipy na świecie to niewykle wielki sukces. 8 oddali zdobyli nasi reprezentanci : Tomasz Majewski srebro, Kamila Chudzik brąz, Szymon Ziułkowski srebro, Anna Rogowska złoto :), Monika Pyrek srebro, Piotr Malachowski srebro, Sylwester Bednarek brąz, oraz rekord świata i złoty medal Anita Włodarczyk.
Mocna sila reprezentacji
To miotacze. Mistrzostwa na których przeżyliśmy duzo nerwowych konkursów do samego konca. Promujmy lekką
To królowa sportu. Kreuje indywidualne gwiazdy. Chciałbym aby ten sukces POLSKIEJ
EKIPY :) zafascynował młodzież to trenowania .

Polecam stronę : http://www.mksekonomik.yoyo.pl
Blog MIOTACZE_INFO -> http://2klik.pl/?c=f
Poznaj sekrety mistrzów !! http://www.benefiter.pl/landing/miotacze-info/

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Oj, rzeczywiście mi się pomieszało No, w każdym razie nasza reprezentacja przegrała - wielki Leo może w końcu wypier**lać do Valhalli

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Co mnie boli - lekkoatleci mają piątą ekipe na świecie, piłkarze 30? 40? A finanse? Przykładowo w moim mieście budżet na czwartoligowy klub piłkarski w 2008 - 120 000. Na klub lekkoatletyczny - 4 000, gdzie większość zawodników osiąga mniejsze lub większe sukcesy na szczeblu ogólnopolskim czy wojewódzkim

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 352 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1620
dokładnie u mnie w mieście jest to samo na klub który gra w okręgówce dają 50000 rocznie a nawet klubu la u nas nie ma .jak to tłumaczą władze nie ma pieniędzy:(

Zmieniony przez - geruch555 w dniu 2009-08-24 16:15:48

twój rekord życiowy jest twoim rekordem świata...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Osiem medali, w tym dwa złote i cztery srebrne, to dorobek reprezentacji Polski na zakończonych w niedzielę lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Berlinie. Oto komentarze dzisiejszej prasy.
"Przegląd Sportowy": dwa medale z jednej szansy

Od sukcesów można dostać zawrotów głowy. Tylko w dwa, z dziewięciu dni rywalizacji nasi lekkoatleci nie zdobyli w Berlinie medalu.

"Sport": występ biało-czerwonych w Berlinie jedyny i niepowtarzalny
Ta impreza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Nastała pogoda dla polskich lekkoatletów. Przed MŚ działacze mówili o trzech medalach. Po cichu liczyliśmy na sześć. Rzeczywistość przeszła najśmielsze oczekiwania.

"Gazeta Wyborcza": chaos na medal
Właściwie, to nie wiadomo, dlaczego Polacy na MŚ w Berlinie zdobyli aż osiem medali i zakończyli imprezę na piątym miejscu. - Jedna szansa - dwa medale - jak stwierdził szef szkolenia Jacek Zamecznik.


"Dziennik": nagle zostaliśmy lekkoatletyczną potęgą?
Jednak aż tak dobrze nie jest. Osiem medali i rekord świata to wynik zdecydowanie ponad stan. Nie mieliśmy żadnych podstaw do tego, żeby oczekiwać takiego sukcesu. Nikt nawet nie udaje, że jest inaczej.

"Rzeczpospolita": mistrzostwa piękne do końca
Osiem medali, piąte miejsce w klasyfikacji państw. Przed Niemcami, gdyby ktoś pytał. Mistrzostwa były dla nas piękne do końca. To mocne argumenty w rozmowach o pieniądzach i nowym stadionie lekkoatletycznym w Warszawie.

"Dziennik Polski": wielcy biało-czerwoni
Wysoko powiewała polska flaga podczas MŚ w Berlinie. Na Stadionie Olimpijskim zdobyliśmy aż osiem medali - najwięcej w historii.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 454 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3401
U nas w Kielcach wreszcie zaczęło się coś dziać z LA. KKL ma sponsora, zawodnicy osiągają sukcesy (wychowanka KKL - Kamila Chudzik), choć w porówaniu z kasą jaką dają na Korone Kielce to nic, ale i tak zawsze coś. Też jestem oburzony, że piłka nożna ma kilkadziesiąt razy wiekszy budżet niż LA. A tu prosze! Polska potęgą w LA, a w piłce nożnej od 30 czy tam 40 lat zero sukcesów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
W moim mieście tak samo Naszczęście w gimnazjum do którego chodzę jest paru fajnych wuefistów (jeden lekkoatletyka inny siatka) więc jakos da się trenować, ale bez porządnego obiektu. sala gimnastyczna buduje się (czyt. są fundamenty na których rośną chwasty wszelkiego rodzaju) od jakichs 10 lat. Boisko niby jest, wokól niego jest też bieżnia z żużlem ale to wszystko.
Ogólnie to Polska lekkoatletyka ma prze$%^&*#.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Coś w tym jest, że piłkarze dostają na przygotowania o wiele więcej, a nie odnoszą takich sukcesów jak lekkoatleci Może po tych Mistrzostwach coś się zmieni i nasi zawodnicy dostaną wreszcie godziwe miejsca pracy, gdzie będą mogli się przygotowywać do najważniejszych imprez.

Jak dziś usłyszałem, gdzie Anita Włodarczyk trenowała to

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Echa sukcesu na MŚ: premier mówi o mocarstwie, minister sportu obiecuje orliki

Dzięki waszemu wysiłkowi Polska stała się pierwszym mocarstwem lekkoatletycznym wśród państw Unii Europejskiej. A dodatkowo wszyscy mamy lekką radość z tego, że w Berlinie wyprzedziliśmy Niemcy - potęgę było nie było... - powiedział we wtorek premier Donald Tusk, po uroczystym śniadaniu z medalistami mistrzostw świata, które odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
- Dla nas z panem ministrem Drzewieckim to wielki zaszczyt i przyjemność móc z wami się spotkać i zjeść śniadanie. Śniadanie było trochę nietypowe z punktu widzenia wyczynowców, ale dzięki temu mieliśmy więcej czasu żeby porozmawiać - podkreślił szef polskiego rządu.

W trakcie spotkania dyskutowano m.in. o przyszłości królowej sportu. - Rozmawialiśmy też o tym, co można zrobić, żeby ten sukces wykorzystać. Były takie momenty w historii polskiego sportu, że jak wszyscy się cieszyliśmy z jakiegoś sukcesu, to potem udało się przełożyć ten sukces na jeszcze bardziej systematyczną pomoc i pracę - dodał Tusk.

Kapitan polskiej reprezentacji Szymon Ziółkowski powiedział, że przy śniadaniu rozmawiano o wielu konkretnych sprawach, o szkoleniu, bazie, opiece medycznej. Zaznaczył, że marzeniem jego koleżanek i kolegów jest, aby chociaż część złożonych deklaracji została w najbliższym czasie zrealizowana.

- Rozwój lekkiej atletyki uzależniony jest od wielu czynników. To nie jest futbol, że wystarczą dwie bramki, piłka i można kopać. Nasza dyscyplina składa się z kilkudziesięciu konkurencji. Potrzebne są tartanowe bieżnie, skocznie, rzutnie. W zimie też trenujemy i startujemy, a więc potrzebne są hale. Za dwa lata mistrzostwa świata są w Korei Południowej, za cztery w Moskwie, na tak szczęśliwym dla nas Stadionie Olimpijskim w igrzyskach w 1980 roku. Gdyby udało się tam powtórzyć osiągnięcie z berlińskiego obiektu, byłoby cudownie - zamarzył się wicemistrz świata w rzucie młotem.

Mirosław Drzewiecki, odnosząc się do tej wypowiedzi, jak również do pytań dziennikarzy wyjaśnił, że nie wszystko zależy od resortu. "Na kluby, ich rozwój, ich funkcjonowanie, nie ma bezpośredniego wpływu ani ministerstwo, ani związek. Ta sprawa leży w gestii samorządów".

Przypomniał, że już dużo wcześniej rozmawiał z prezesem PZLA na temat lekkoatletycznych Orlików. Zapewnił, że jest plan, aby w każdym województwie "pojawił się taki Orlik, a te piłkarskie boiska, które już są, były wykorzystywane również przez lekkoatletów".

Poza Bydgoszczą, w Polsce nie ma obiektu z certyfikatem IAAF, na którym można byłoby organizować lekkoatletyczne imprezy najwyższej rangi. "To chyba wszyscy wiedzą nie od dziś, ale mało kto wie, że w Warszawie nie ma gdzie trenować" - zaznaczył Jerzy Skucha. Prezes PZLA przypomniał lata świetności stadionu Skry, na bieżni którego 9 czerwca 1984 roku rekord Europy w biegu na 100 m (10,00) ustanowił Marian Woronin.

Drzewiecki wyjaśnił, że Skra nie jest w gestii ministerstwa, a samorządu. "To wcale nie oznacza, że nie interesuję się tym obiektem i w ogóle tą sprawą. Z niecierpliwością oczekuję, jak się ona zakończy". Dodał, że nakłady na inwestycje nigdy nie były tak duże, jakie są obecnie.

Mówiąc o finansach, minister zapowiedział, że od 1 stycznia 2010 roku wprowadzony będzie zmodyfikowany system wspierania sportowców dyscyplin olimpijskich, który już funkcjonuje w dyscyplinach zimowych. Pierwsze kontrakty w nowej formule zawarte zostały z mistrzynią świata w biegach narciarskich Justyną Kowalczyk i wicemistrzem olimpiskim w biathlonie Tomaszem Sikorą. Na takowe mogą też liczyć medaliści berlińskiej imprezy IAAF.

Trener mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Henryk Olszewski powiedział, że w swej karierze szkoleniowca słyszał już wiele obietnic, z których znikoma część została zrealizowana. - Chciałbym bardzo, aby tym razem było inaczej - westchnął.

Jerzy Skucha podkreślił, że wizyta u premiera była historycznym wydarzeniem. - Nie pamiętam, aby wcześniej po lekkoatletycznych mistrzostwach świata szef rządu spotykał się z medalistami, choć z tą dyscypliną związany jestem od wielu lat. Nawet po Edmonton w 2001 roku, kiedy to zawodnicy wywalczyli pięć medali taka sytuacja nie miała miejsca. To najlepszy prezent na 90-lecie PZLA, jaki mogliśmy sobie wymarzyć - powiedział prezes związku.

W 12. mistrzostwach świata w Berlinie Polacy zdobyli osiem medali - dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe - co dało im piąte miejsce w tabeli medalowej. Na najwyższym stopniu podium stanęły: tyczkarka Anna Rogowska i Anita Włodarczyk w rzucie młotem, która ustanowiła także rekord globu.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Mam nadzieję, że nie skończy się na obietnicach

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
:)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 660
Spawa jest prosta trzeba powiedzieć to wprost - piłka nożna w polsce zabija wszystkie inne konkurencję sportowe. I finanse są tu największym problemem. Klub to tez trudność raczej większa niz 11 zawodników. Do ligi juniorów potrzeba 25 osob a na wysokie miejsce w tabeli kilka minimow i równych poziomem słabszych zawodników.

Polecam stronę : http://www.mksekonomik.yoyo.pl
Blog MIOTACZE_INFO -> http://2klik.pl/?c=f
Poznaj sekrety mistrzów !! http://www.benefiter.pl/landing/miotacze-info/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

F1 - zmiany kadrowe w zespołach i spekulacje transferowe

Następny temat

pływanie a masa

WHEY premium