SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowinki ze Świata!!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 126469

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Bieg przełajowy Grand Prix PZLA w biegach na przełaj w Krakowie

Przy padającym deszczu odbyły się kolejne zawody w biegach na przełaj w ramach Grand Prix PZLA 2008. Zwycięzcami biegów zostali: Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) i Kamil Murzyn (WKS Śląsk Wrocław).

W biegu kobiet na dystansie 2000 m wygrała Katarzyna Broniatowska z KS AZS AWF Kraków (90), która od początku rywalizacji była na prowadzeniu. Na kolejnych miejscach uplasowały się Adrianna Palka (87) z KS AZS AWF Kraków i Marzena Pląder (89) z WKS Wawel Kraków.

W biegu mężczyzn triumfował Kamil Murzyn (86) WKS Śląsk Wrocław (wcześniej reprezentował barwy KS Cracovia Kraków) wyprzedzając Michał Kaczmarka (86) i Grzegorz Delę (86) z KS AZS AWF Kraków

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Mistrzostwa Świata: Etiopczycy najlepsi w Edynburgu!

W Edynburgu zakończyły się dziś 36. Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych. Bardzo dobry występ zanotowali Etiopczycy, którzy wywalczyli 4 złote medale w rywalizacji indywidualnej. Najpierw zwycięstwa w biegach juniorek i juniorów odnieśli Genzebe Dibaba i Ibrahim Jeilan. Potem swój kolejny tytuł mistrzowski wywalczyła Tirunesh Dibaba, a na końcu Kenenisa Bekele po raz 6 został mistrzem świata w biegach przełajowych na długim dystansie. Nasi reprezentanci nie zachwycili.

Rywalizacja na wymagającej trasie Holyrood Park rozpoczęła się od biegu juniorek na dystanse 6 km. Pewne zwycięstwo w tym wyścigu odniosła młodsza siostra utytułowanych Tirunesh i Ejegayehu Dibaby - Genzebe. Etiopka powtórzyła tym samym sukces swojej siostry (Tirunesh), która w 2003 roku także została mistrzynią świata juniorek. Po biegu młoda zawodniczka mówiła, że jest zaskoczona odniesionym zwycięstwem. Liczyła co prawda na medal, ale nie sądziła, że będzie to złoty krążek.

Sam bieg prowadzony był w dość szybkim tempie dyktowanym przez reprezentantki Kenii i Etiopii. Decydujące dla późniejszego podziału medali rozstrzygnięcia miały miejsce na ostatnim okrążeniu, kiedy to groźny atak przeprowadziła Kenijkia Irene Cheptai. Cheptai ostatecznie skończyła bieg na drugim miejscu z 5-sekundową stratą do złotej medalistki. Po brązowy medal sięgnęła druga z Etiopek, Emebt Etea.

Karolina Waszak pomimo ambitnego początku (po pierwszym okrążeniu była 27 z niewielką stratą do liderek) ukończyła bieg na 51 pozycji. Nie udało się zatem naszej reprezentantce poprawić najlepszego wyniku w historii startów naszych juniorek na mistrzostwach świata w przełajach. W dalszym ciągu najlepsza pozostaje Danuta Marczyk (17 pozycja w 1991 roku).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęły Etiopki, które o 4 pukty wyprzedziły Kenijki i o 41 reprezentantki Japonii. Pierwsze z europejek - Brytyjki, uplasowały się na czwartym miejscu.

1. Genzebe Dibaba ETH 19:59
2. Irine Chepet Cheptai KEN 20:04
3. Emebt Etea ETH 20:06
4. Delvine Relin Meringor KEN 20:06
5. Emebet Bacha ETH 20:11
6. Jackline Chebii KEN 20:11


Wśród juniorów, którzy walczyli na trasie 8-kilometrowego biegu, zwycięstwo odniósł chyba najbardziej utytułowany w tym gronie Ibrahim Jeilan. Młody Etiopczyk jest aktualnym mistrzem świata juniorów w biegu na 10000 metrów, a także srebrnym medalistą mistrzostw świata juniorów młodszych na 3000 m z 2005 roku. Jego rekord życiowy na 10000 m to 27:02.81. W wypowiedziach udzielanych po biegu Jeilan podkreślał, że jest bardzo zadowolony z faktu iż zawodnicy z jego klubu Muger Cement Sports Club zdobyli na mistrzostwach aż trzy złote medale (Jeilan, G. Dibaba i Bekele).

Na pozostałych dwóch miejscach medalowych uplasowali się Ayele Abshero oraz Lucas Kimeli Rotich. Pierwszy z tej dwójki to zawodnik reprezentujący barwy Etiopii, natomiast drugi to Kenijczyk, który w swoim dorobku ma już medal mistrzostw świata kadetów na 3000 m (2007). Na czwartym miejscu rywalizację ukończył Benjamin Kiplagat z Ugandy - piąty na mistrzostwach świata w ubiegłym roku.

Kolega klubowy Karoliny Waszak - Krystian Zalewski, jedyny nasz reprezentant w tym biegu rywalizację ukończył na 71 miejscu. Mistrz Polski z Kwidzyna, gdzie zwyciężył na dystansie 6 kilometrów stracił do zwycięzcy 2 minuty i 58 sekund.

W przeciwieństwie do juniorek w klasyfikacji drużynowej biegu juniorów zwycięstwo odnieśli Kenijczycy, którzy zgromadzili 21 punktów. Drudzy byli Etiopczycy (28), a trzeci zawodnicy z Ugandy (37). Ponownie najlepiej z grona europejczyków spisali się Brytyjczycy - 9 miejsce.

1. Ibrahim Jeilan ETH 22:38
2. Ayele Abshero ETH 22:40
3. Lucas Kimeli Rotich KEN 22:42
4. Benjamin Kiplagat UGA 22:43
5. Titus Kipjumba Mbishei KEN 22:45
6. Mathew Kipkoech Kisorio KEN 22:51

Po biegu juniorów na trasie w walce o medale mistrzostw świata pojawiły się seniorki. Pod nieobecność najlepszej zawodniczki w ubiegłym roku, Holenderki kenijskiego pochodzenia - Lorny Kiplagat, zwycięstwo odniosła Tirunesh Dibaba. Etiopka sięgnęła tym samym po swój trzeci tytuł wywalczony na imprezie tej rangi na długim dystansie. W swoim dorobku zawodniczka posiada także tytuły mistrzyni wywalczone na krótkim dystansie i w rywalizacji juniorek. Pomimo młodego wieku (22 lata) na koncie ma już łącznie 14 złotych medali mistrzostw (łącznie z medalami z klasyfikacji drużynowych).

Srebrną medalistką tego dnia okazała się rodaczka Dibaby - Mestawet Tufa, natomiast brązową, Kenijka Linet Chepkwemoi Masai - mistrzyni świata juniorek z Mombasy. Na dalszych pozycjach uplasowały się 3 i 4 przed rokiem Meselech Melkamu i Gelete Burka. Obie zajęły odpowiednio 9 i 6 miejsce. Na wysokim piątym miejscu znalazła się pierwsza z europejek Hilda Kibet.

Etiopki dzięki zwycięstwie Dibaby i drugiemu miejscu Tufy zdobyły złoto także w klasyfikacji zespołowej pokonując drugi zespół, Kenię, o 4 punkty. Nadspodziewanie wysoko znalazły się Australijki z Benitą Johnson w składzie, które zdobyły brązowe medale.

1. Tirunesh Dibaba ETH 25:10
2. Mestawet Tufa ETH 25:15
3. Linet Chepkwemoi Masai KEN 25:18
4. Doris Chepkwemoi KEN 25:34
5. Hilda Kibet NED 25:35
6. Gelete Burka ETH 25:35


Na zakończenie mistrzostw odbył się bieg seniorów z udziałem multimedalisty przełajowych mistrzostw globu, Kenenisy Bekele. To właśnie Etiopczyk już po raz szósty w historii sięgnął po złoty medal wywalczony na długim dystansie. Dzięki temu osiągnięciu Bekele stał się jedynym zawodnikiem, któremu udało zdobyć się tytuł mistrzowski aż sześciokrotnie. Tym samym powiększył także swoją kolekcję medali do 27 (16 złotych, 9 srebrnych i 2 brązowe).

Rekordzista świata na 5 i 10 kilometrów zwycięstwo zapewnił sobie na 11 kilometrze. Wówczas to wyraźnie wyprzedził biegnących do tego momentu razem z nim: Kenijczyków Josepha Ebuyę i Leonarda Patricka Komona oraz Zersenaya Tadese z Erytrei, który bronił tytułu wywalczonego w ubiegłym roku w Mombasie. Na mecie Bekele wyprzedził o 3 sekundy niespodziewanego wicemistrza - Leonarda Komona oraz o 5 sekund Zersenaya Tadese.

Co ciekawe na około trzecim kilometrze Kenenisie zsunął się jeden z butów, co zmusiło go do chwilowego przerwania biegu. Mimo to udało mu się wrócić do czołówki i potem zwyciężyć. Jak wspominał po biegu pierwszy raz spotkał go taki wypadek.

Na podium rywalizacji drużynowej o pewne zwycięstwo postarali się Kenijczycy, którzy wyraźnie wyprzedzili Etiopczyków i Katarczyków, którzy zajęli trzecie miejsce. Na ósmym miejscu sklasyfikowano Hiszpanów, najlepszych europejczyków, wśród których dobrze spisał się Juan Carlos de la Ossa - 24 indywidualnie.

1. Kenenisa Bekele ETH 34:38
2. Leonard Patrick Komon KEN 34:41
3. Zersenay Tadese ERI 34:43
4. Joseph Ebuya KEN 34:47
5. Moses Ndiema Masai KEN 35:02
6. Felix Kikwai Kibore QAT 35:15

Źródło: iaaf.org. gettyimages.com

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
ZACHODNIOPOMORSKIE

Międzywojewódzkie Mistrzostwa w biegach przełajowych

To był bardzo udany wekend biegaczy naszego województwa w biegach przełajowych.

W sobotę w Stargardzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w biegach przełajowych młodzików i juniorów młodszych.

Wśród juniorów młodszych, którzy rywalizowali o prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rewelacyjnie spisały się dziewczęta. Osiemnaście dziewcząt wywalczyło awans do zawodów, które odbędą się 5 kwietnia w Słupsku ! Wśród chłopców mamy 4 finalistów OOM.

W biegu na 2 km juniorek młodszych 2 miejsce zajęła Ewelina Łukowska (Pomorze Stargard ) a 3 do mety dobiegła jej koleżanka klubowa Agata Tawrel.

W biegu na 3 km 2 miejsce zajęła reprezentantka Jedynki Szczecinek Aleksandra Ostrowska a na 3 miejscu uplasowała się Paulina Baran ( Pomorze Stargard ).

W biegu na 5 km juniorów młodszych na 3 pozycji bieg ukończył Adam Czerniecki ( Chrobry Gryfice ).

W rywalizacji młodzików najlepiej spisali się:

Cezary Sowiński ( Kusy Szczecin ), który zajął 1 miejsce w biegu na 3 km, Marcin Karmelita z Bałtyku Koszalin – pierwszy w biegu na 2 km, Agnieszka Skóra ( Olimpic Szczecin ) trzecia biegu na 1,5 km.

2000 m juniorek młodszych:

2. Łukowska Ewelina ( Pomorze Stargard )

3. Tawrel Agata ( Pomorze Stargard )

4. Wilkosz Natalia ( Pomorze Stargard )

5. Hołub Małgorzata ( Bałtyk Koszalin )

6. Bocewicz Marika ( Maraton Świnoujście )

7. Świderska Agnieszka ( MKL Szczecin )

9. Henger Patrycja ( Barnim Goleniów )

11. Zielińska Aleksandra ( Jedynka Szczecinek )

3000 m juniorek młodszych:

2. Ostrowska Aleksandra ( Jedynka Szczecinek )

3. Baran Paulina ( Pomorze Stargard )

4. Łukowska Klaudia ( Pomorze Stargard )

5. Paszko Jolanta ( Jedynka Szczecinek )

6. Walencik Aneta ( Spartakus Pyrzyce )

7. Matwij Monika ( Maraton Świnoujście )

8. Sykuła Karolina ( Pomorze Stargard )

10. Kaczyńska Paulina ( Pomorze Stargard )

11. Kulesza Klaudia ( Mokasyn Płoty )

12. Wereszka Paulina Jedynka Szczecinek )

3000 m juniorów młodszych:


7. Kowalski Tomasz ( ULKS Tychowo )

8. Bartosiński Wojciech ( Olimpic Szczecin )

9. Machlański Damian ( Pomorze Stargard )

5000 m juniorów młodszych:


3. Czerniecki Adam ( Chrobry Gryfice )



MŁODZICY:

1500 m młodziczek:

3. Skóra Agnieszka ( Olimpic Szczecin )

4. Pryć Weronika ( Barnim Goleniów )

6. Konikowska Justyna ( Hermes Gryfino )

7. Bukowska Urszula ( Sztorm Kołobrzeg )

2500 m młodziczek:

4. Szych Klaudia ( Kusy Szczecin )

5. Bylińska Małgorzata ( Hermes Gryfino )

6. Wojciechowska Amelia ( Spartakus Pyrzyce )

2000 m młodzikow:


1. Karmelita Marcin ( Bałtyk Koszalin )

5. Filipek Konrad ( Pomorze Stargard )

9. Stachura Norbert ( Junior Złocieniec )

10. Chrząstkowski Mateusz ( Maraton Świnoujście )

3000 m młodzików:

1. Sowiński Cezary ( Kusy Szczecin )

7. Szwed Mateusz ( Junior Złocieniec )

9. Oryszczyn Mariusz ( Junior Złocieniec )

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


100km [b]Jarosław Janicki wygrywa w Madrycie


Jarosław Janicki (Hermes Gryfino), nasz najlepszy specjalista od biegów ultramaratońskich, zwyciężył w XXII Pedestres Villa de Madrid rozgrywanym na dystansie 100 km, uzyskując 6:53:06. Złoty medal mistrzostw Hiszpanii zdobył 2. na mecie Miguel Jimenez.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


TYCZKA Zbojkotujmy ceremonię otwarcia

Monika Pyrek o tym, dlaczego wystartuje na igrzyskach w Pekinie mimo ostatnich wydarzeń w Tybecie

Rz: Nie ma pani wrażenia, że wszystkim trochę zbyt łatwo przychodzi wskazywanie sportowców palcami i żądanie, żebyście nie jechali na igrzyska?

Monika Pyrek:
Zaczynam się już tego bać. Jesteśmy zasypywani pytaniami, na które nie ma dobrej odpowiedzi. Przejrzałam właśnie swoją skrzynkę pocztową, pełną e-maili w sprawie Pekinu. Wiele jest pozytywnych, ale są też inne: co ja wiem o Chinach i o Tybecie, jak śmiałam w programie „Teraz my!” w TVN mówić, że bojkot nie będzie dobrym rozwiązaniem itd.

I jak pani odpowie na te listy?


Wydaje mi się, że komuś, kto sport zna tylko z telewizji, trudno zrozumieć, w jakiej jestem sytuacji. Ci, którzy mnie pouczają albo obrażają, nie spędzili ostatnich 15 lat na treningach i w rozjazdach. Nie poświęcili swojej młodości, trenując kilka razy dziennie właśnie po to, żeby walczyć na igrzyskach. Przecież to nie my, sportowcy, wybraliśmy sobie Pekin na gospodarza. Międzynarodowy Komitet Olimpijski to nie jest międzynarodowe zrzeszenie sportowców, są tam bardzo różni ludzie. Nie pytali nas o zdanie, gdy siedem lat temu podejmowali taką, a nie inną decyzję.

Nie brakuje pani ostrzejszego stanowiska MKOl w sprawie Tybetu?

Trochę tak. Słyszałam, że przewodniczący Jacques Rogge złożył kondolencje rodzinom ofiar, ale chyba przydałoby się pójść o krok dalej.

Wiele osób ma z tymi igrzyskami podobny problem. Zostawił je w spadku odchodzący szef MKOl Juan Antonio Samaranch, a na trudne pytania musi teraz odpowiadać jego następca Jacques Rogge i sportowcy...

Najgorsze jest to, że wiele osób uważa, iż sport to taka nasza pasja, i dlatego możemy zrezygnować z łatwością z jednego startu w Pekinie, bo przecież świat się nie zawali. A właśnie dla wielu z nas się zawali. My też mamy co miesiąc raty kredytów do spłacenia, a igrzyska są okazją, żeby zapewnić sobie utrzymanie na następne lata: stypendia, rentę olimpijską. Skok o tyczce to mój zawód, taki sam, jaki wykonuje każdy. Tyle że z podstawowym ograniczeniem: nie mogę go wykonywać długo. Potem jako trzydziestolatka będę miała do wyboru: albo zostać trenerem i zarabiać w klubie 300 złotych miesięcznie, albo zaczynać życie od nowa w innym zawodzie. Ile razy w tej krótkiej karierze mogę być na igrzyskach? Najbliższe będą dla mnie dopiero trzecimi, nie wiem, czy za kolejne cztery będę jeszcze uprawiać sport. Nie rozumiem, dlaczego ktoś właśnie ze mnie chce zrobić narzędzie wywierania wpływu na Chiny.

Dlatego, że sport jednak wciąż kojarzy się ze szlachetnością charakteru, a igrzyska z pokojem. I gdy się ogląda zdjęcia z Tybetu, to coś zgrzyta.

Gdy słyszę, że właśnie do listy ofiar dopisano kilkanaście kolejnych nazwisk, to jest mi autentycznie smutno i źle. Przecież my nie jesteśmy bez serca, po prostu walczymy o to, żeby nikt nas nie wyręczał w decydowaniu o własnym losie. Prawo do uprawiania sportu to też prawo człowieka. Przecież codziennie w Chinach odbywają się dziesiątki konferencji gospodarczych, naukowych, w Szanghaju będzie Expo. Dlaczego tam wolno jechać, a na igrzyska nie? Tylko dlatego, że przy sporcie łatwiej rozhuśtać emocje? Jak już chcemy bojkotować, to zróbmy to tak, żeby Chiny naprawdę zabolało. Wyrzućmy z szafy chińskie ubrania, nie kupujmy tego, co ma metkę „Made in China”.

Ale to będzie jednak mało spektakularne. Ludzie oczekują, że jeśli już na igrzyska pojedziecie, to wykonacie jakiś gest, który zapadnie w pamięć.

Samo to, że tam przyjedziemy – 10 tysięcy sportowców, 30 tysięcy dziennikarzy, mnóstwo turystów i kibiców z całego świata – jakoś Chiny zmieni. Władze nie będą w stanie zapanować nad takim morzem ludzi, wymazać ze zdjęć wszystkich znaków poparcia dla tych, którym w tym kraju źle się dzieje. Moim zdaniem to lepsze niż na igrzyska nie przyjechać i zostawić Chińczyków samych z ich rządem. Nie znam żadnego sportowca, który by planował bojkot, nie słyszałam o kraju, który planuje nie wysyłać reprezentacji, więc chyba wszyscy uważają podobnie. Nawet Dalajlama wzywa, żeby Pekinu nie bojkotować.

Karta olimpijska grozi wyrzuceniem z igrzysk tym, którzy będą urządzali demonstracje polityczne podczas zawodów. Co pozostaje?


Najlepsze rozwiązanie to zbojkotowanie ceremonii otwarcia. Bo to nie jest wydarzenie sportowe, a jeśli bieżnia stadionu olimpijskiego podczas defilady reprezentacji będzie świeciła pustkami, dla wszystkich będzie jasne, o co chodzi. I raczej trudno będzie Chińczykom sprawić, by w transmisji telewizyjnej bieżnia wyglądała na pełną. To byłaby manifestacja naszej solidarności.

Potem publiczność może wam się zrewanżować i podczas zawodów wspierać swoich, a wygwizdywać obcych. Gest Władysława Kozakiewicza to nie była przecież odpowiedź na to, że igrzyska w 1980 roku odbywały się w kraju, który łamał prawa człowieka, tylko na wrogość moskiewskiej publiczności, dla której liczyły się tylko radzieckie zwycięstwa.

Myślę, że to nie będzie problemem. Dwa razy startowałam w Szanghaju i mam same miłe wspomnienia. Wszyscy byli dla nas uprzedzająco grzeczni, otwarci na gości z zagranicy. Gdyby mogli, to wyręczyliby mnie we wszystkim, nawet w skakaniu.

Zanosi się, że do startu w Pekinie już niewiele się zmieni: częściej niż o to, o jaki medal walczycie, będziecie pytani o stosunek do Tybetu i o obronę praw człowieka.


Ja w ogóle mam wiele rozterek związanych z tym startem. Wszystko będzie tam dla nas wyzwaniem: klimat, smog, miejscowa kuchnia. Stres podczas przygotowań już jest ogromny, pytania o bojkot to kolejny ciężar, który musimy unieść. A igrzyska przecież nie powinny być po to, żeby się bać.

Źródło : Rzeczpospolita

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


TYCZKA

Isinbajewa: czas na odpoczynek

Rekordzistka świata w skoku o tyczce (5,01) Rosjanka Jelena Isinbajewa, po zdobyciu w Walencji złotego medalu 12. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce oświadczyła, że "teraz czas na odpoczynek".


"Polecę do Monaco, gdzie zamienię bagaże i udam się na tydzień do domu, do Wołgogradu. Bardzo się z tego cieszę. W tym sezonie halowym startować już nie będę. Muszę przed latem odpocząć" - powiedziała Isinbajewa.

W Walencji wywalczyła złoty medal wynikiem 4,75. Srebro przypadło Amerykance polskiego pochodzenia Jennifer Stuczynski, która pokonała tę samą wysokość, co Rosjanka, ale w drugiej próbie. Brązowy medal zdobyła Monika Pyrek - 4,70.

Źródło : PAP

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


MONIKA PYREK

Pyrek wyśpiewa medal

Lekkoatletka, wicemistrzyni świata i Europy w skoku o tyczce, Monika Pyrek nagrała piosenkę ze znaną piosenkarką Marysią Sadowską. Piosenka może zostać polskim hymnem olimpijskim Pekin 2008. Muzykę skomponowała Marysia Sadowska, a tekst do piosenki napisała Patrycja Kosiarkiewicz. Mottem utworu jest hasło olimpijskie " Szybciej, wyżej, dalej". Przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie do Pekinu, lekkoatletka planuje dać kilka koncertów.

Zobacz materiał video:

http://dziendobrytvn.onet.pl/1478236,sport.html 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


SPRINT


Thanou otrzyma medal odebrany Jones

Grecka sprinterka Katerina Thanou otrzyma srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Edmonton (2001) odebrany ukaranej za przyznanie się do stosowania dopingu Amerykance Marion Jones.
"Nie mieliśmy wyjścia" - powiedział rzecznik IAAF Nick Davies.

W Edmonton triumfowała Ukrainka Żanna Pintusewicz-Block. Jones była druga, a Thanou - trzecia. Wszystkie wyniki uzyskane po wrześniu 2000 przez Amerykankę zostały jednak anulowane ze względu na stosowanie niedozwolonych środków.

Sama Thanou również ma za sobą aferę dopingową - została zawieszona na dwa lata po tym jak przed igrzyskami olimpijskimi w Atenach opuściła trzy kontrole antydopingowe.

"Zgodnie z prawem musieliśmy dać ten medal greckiej biegaczce. Nie mamy dowodów na stosowanie przez nią dopingu w tamtym okresie" - wyjaśnił Davies.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski rozważa jeszcze kwestię przyznania medali wywalczonych przez Jones podczas IO w Sydney (trzy złote i dwa brązowe). Złoto za bieg na 100 m przypadłoby Thanou.

W listopadzie 2007 Joens przyznała się do składania fałszywych zeznań w trakcie śledztwa. W marcu rozpoczęła sześciomiesięczny pobyt w więzieniu.

żródło: http://sport.onet.pl/0,1248733,1720723,,thanou_otrzyma_medal_odebrany_jones,wiadomosc.html 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Światowy Finał LA ’09 w Salonikach

Rada IAAF podjęła dzisiaj w Londynie decyzję o przyznaniu Salonikom organizacji przyszłorocznego Światowego Finału Lekkoatletycznego. Drugim kandydatem była Bydgoszcz. Stolica polskiej lekkoatletyki będzie rywalizować z Marokiem o otrzymanie tej imprezy w 2010 r.

Decyzja w tej sprawie zapadnie po lipcowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

W dzisiejszym posiedzeniu Rady IAAF uczestniczyła delegacja Bydgoszczy, która zdała raport z przygotowań do lipcowych Mistrzostw Świata Juniorów oraz zaprezentowała kandydaturę Bydgoszczy jako gospodarza World Athletic Final. W pierwszej części obrad Rada bardzo pozytywnie oceniła przygotowania do MŚJ ‘08. Doceniono między innymi stan prac na stadionie miejskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka oraz dotychczasowe działania promocyjne. W drugiej części przedstawiciele Bydgoszczy zaprezentowali kandydaturę miasta do organizacji World Athletic Final 2009.

Dwudniowy Światowy Finał jest rozgrywany od 2003 r. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Monako (’03-’05), następne trzy przyznano Stuttgartowi (‘06-’08).
Poprzednio, w latach 1985-2002, cykl mityngów kończyły zawody - IAAF Grand Prix Final.

Warto dodać, że tegoroczny Finał w Stutgarcie był zagrożony ze względu na plany zastąpienia Gottlieb-Daimler Stadium obiektem Mercedes-Benz Arena, pozbawionym bieżni lekkoatletycznej. Protesty fanów LA odwlekły decyzję jedynie o rok. W czwartym kwartale br. na stadionie rozpoczną się prace, które potrwają do 2011 r. (koszt przebudowy, w tym nowej hali, wyniesie 73 mln Euro).

Żródło: www.iaaf.org 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Na zdjęciu: Pamiątkowy medal, który otrzymają na mecie wszyscy uczestnicy 1 Półmaratonu Poznańskiego

PÓŁMARATON


W niedzielę 6 kwietnia - I Półmaraton Poznański


Już w najbliższą niedzielę, 6 kwietnia, w Poznaniu odbędzie się I Półmaraton Poznański. Na 4 dni przed imprezą zgłosiło się do niej 1229 zawodników. Zainteresowanym startem biegaczom przypominamy, że głoszenia przyjmujemy aż do dnia startu, a zapisywać się można osobiście w biurze półmaratonu oraz wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.halfmarathon.poznan.pl

W półmaratonie mogą wziąć udział biegacze pragnący zmierzyć się z nieco krótszym niż maratoński dystansem (21,097 km.) Trasa jest doskonale Wam wszystkim znana - to ta sama co rozgrywanego już od kilku lat Maratonu Poznańskiego, tyle że krótsza (jedna pętla zamiast dwóch).

Limitu na pokonanie trasy to aż 3 godziny. Nie zabraknie zawodników z elity, którzy silną reprezentacją przyjadą do Poznania. Wystartują między innymi zawodnicy z Etiopii, Kenii oraz dwie czołowe zawodniczki z Polski. Możemy spodziewać się dużych emocji podczas biegu, bowiem zawodnicy zapowiadają rywalizację, kto wie... być może padnie nawet rekordu Polski w półmaratonie. Próbę pobicia własnego rekordu życiowego zapowiedziała Karolina Jarzyńska, na co dzień trenująca w klubie "KS Piątka" Katowice, która z każdym swoim startem ustanawia nowy rekord życiowy (obecny pochodzi z 2007 roku, ustanowiony podczas półmaratonu w Glasgow wynosi 1:13:25)

W niedzielę 6 kwietnia ulice miasta Poznania znów na chwilę staną się areną sportową, miejscem zmagań biegaczy, których dopingować na trasie będą kibice. Nie zabraknie głośnych okrzyków, oklasków, transparentów oraz zespołów muzycznych, które swoim dopingiem wspierać będą idee maratońskie.

Na wszystkich kończących bieg czekają na mecie pamiątkowe medale, a dla zwycięzców puchary oraz atrakcyjne nagrody.

1 POZNAŃ PÓŁMARATON
DATA: 6 kwietnia 2008
START: godzina 10:00
MIEJSCE: ul.abpa A.Baraniaka nad Maltą

Szczegółowe informacje i zapisy - www.halfmarathon.poznan.pl

Pakiety startowe będą do odbioru w Biurze Półmaratonu nad Maltą ul. Krańcowa 98 w następujących dniach:

- piątek, 04.04.2008 w godz. 15:00–20:00
- sobota, 05.04.2008 w godz. 9:00–23:00
- niedziela, 06.04.2008 w godz. 6:00–8:00

Podczas weryfikacji zawodnicy muszą posiadać dowód osobisty lub paszport, oraz dowód wpłaty opłaty startowej.

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stawy

Następny temat

Trening na wzmocnienie

WHEY premium