słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 135875

...
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Łukasz Sosin strzelił swojego czwartego gola w tym sezonie ligi cypryjskiej. Było to zarazem 100. trafienie Polaka w historii jego występów na Wyspie Afrodyty. Anorthosis Famagusta pokonało 4:0 Aris Limassol.
Sosin na Cyprze występuje od sezonu 2002/2003. Podczas pięciu lat gry w Apollonie Limassol zdobył 96 ligowych goli, trzykrotnie w tym czasie sięgając po koronę króla strzelców. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu przeniósł się do Famagusty.

Sosin, wychowanek Hutnika Kraków, w polskiej I lidze strzelił 27 goli, w sezonie 2000/2001 w barwach Wisły Kraków sięgnął po tytuł mistrzowski.
Czerwoną kartkę w wyjazdowym meczu Olympiakosu Nikozja z Apollonem Limassol dostał Zbigniew Grzybowski. Polak ujrzał czerwoną kartkę w 43. minucie. W sumie arbiter wyrzucił w tym spotkaniu z boiska trzech piłkarzy. Apollon wygrał 3:2.

Źródło: onet

Liga nie najmocniejsza, ale skuteczność godna podziwu.

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - Celtic nie rozgrywał meczu
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - na ławce rezerwowych z Blackburn Rovers (2:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - mecz z Reading w poniedziałek

obrońcy

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - cały mecz z Germinalem Beerschot (0:2)
Marcin Baszczyński (Wisła Kraków) - cały mecz i żółta kartka z Groclinem Grodzisk (3:0)
Mariusz Jop (FK Moskwa) - poza kadrą na mecz z Łucz-Energija Władywostok (3:1)
Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - nie grał w meczu z Austrią Kaernten (1:0)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - cały mecz z Asteras Trypolis (0:1)
Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad) - nie grał ze Smartidem Smederevo (5:2)
Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) - nie grał z Jagiellonią Białystok (0:0)
Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa) - cały mecz z Jagiellonią Białystok (0:0)

pomocnicy

Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) - cały mecz z Groclinem Grodzisk (3:0)
Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - druga połowa meczu z Dynamem Kijów (1:2)
Rafał Murawski (Lech Poznań) - cały mecz z Polonią Bytom (1:0)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - cały mecz i żółta kartka z Eintrachtem Frankfurt (1:1)
Wojciech Łobodziński (Zagłębie Lubin) - cały mecz i żółta kartka z Górnikiem Zabrze (1:1)
Łukasz Garguła (GKS Bełchatów) - cały mecz i bramka z Zagłębiem Sosnowiec (2:0)
Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - cały mecz z Bayerem Leverkusen (1:2)
Euzebiusz Smolarek (Racing Santander) - 65 minut w meczu z Deportivo La Coruna (1:0)
Kamil Kosowski (Wisła Kraków) - cały mecz z Groclinem Grodzisk (3:0)

napastnicy

Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - cały mecz z Zagłębiem Lubin (1:1)
Maciej Żurawski (Celtic Glasgow) - Celtic nie rozgrywał meczu
Grzegorz Rasiak (Southampton FC) - na ławce rezerwowych w meczu z Sheffield Wednesday (0:5)
Marek Saganowski (Southampton FC) - 45 minut z Sheffield Wednesday (0:5)
Radosław Matusiak (SC Heerenveen) - nie grał z Vitesse Arnhem (1:0)

lista rezerwowych:
Jerzy Dudek (Real Madryt) - poza kadrą na mecz z Realem Mallorca (4:3)
Grzegorz Bartczak (Zagłębie Lubin) - cały mecz z Górnikiem Zabrze
Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków) - cały mecz z Groclinem Grodzisk (3:0)
Ireneusz Jeleń (Auxerre) - od 85. minuty z Sochaux (1:1)
Paweł Brożek (Wisła Kraków) - 82 minuty i bramka z Groclinem Grodzisk (3:0)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 84 minuty z Hannover 96 (1:0).

...
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900

Znawca
Dlaczego "kolega" Mourinho odsunął Polaka?

Jose Peseiro od trzech meczów trzyma na ławce Arkadiusza Malarza, mimo, że Polak nie dał mu żadnych powodów do odsunięcia od gry. Gdy grał wypadał świetnie.
W dziewięciu spotkaniach Panathinaikosu Ateny Malarz wpuścił ledwie dwa gole (w tym jednego z karnego). Dlaczego więc portugalski szkoleniowiec nagle zrezygnował z polskiego bramkarza?

Miejsce Polaka zajął 31-letni Marko Galinovic. To piłkarz, który przez trzy sezony pobytu w Atenach wyróżnił się kilkoma fatalnymi interwencjami oraz nieustanną walką z nadwagą.

Sytuacja jest naprawdę paradoksalna, tym bardziej, że Peseiro ciągle zapewnia Polaka, że jest bramkarzem numer 1.

Peseiro, który nie może pochwalić się wieloma sukcesami trenerskimi, na liście dokonań w swoim CV umieszcza informację, że kończył ten sam kurs szkoleniowy co Jose Mourinho.

...
Marcin Mięciel zdobył dwa gole w meczu 14. kolejki Bundesligi, w którym VfL Bochum pokonał Arminię Bielefeld 3:0 (2:0).
Polski napastnik pierwszego gola zdobył w 12. minucie. Akcję rozpoczął Tomasz Zdebel, zagrał do Stanislava Sestaka, który podał do środka, a tam skutecznym strzałem popisał się Mięciel. Drugiego gola ten sam zawodnik zdobył zaledwie trzy minuty później. Przy drugim golu nie popisał się obrońca gości, Matthias Langkamp, piłkę przejął Sestak i po raz drugi obsłużył Mięciela, który tym razem popisał się celnym strzałem w "krótki róg". Dla polskiego napastnika był to czwarty gol w tym sezonie.

Wynik meczu ustalił w 55. minucie Christoph Dabrowski. W drużynie gospodarzy Zdebel grał tylko do przerwy, Mięciel rozegrał całe spotkanie. W ekipie gości 90 minut na boisku spędził Artur Wichiarek.

Czyżby kolejny kandydat do kadry na Euro?

...
Specjalista
A czemuż by nie, jeśli dalej będzie tak grał, to Leo na pewno da mu szansę

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
juz dawno powienien dostac szanse od Leo.

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

...
Znawca
napastnik musi strzelać w kilku meczach z rzędu, szczególnie jeżeli ma powyżej trzydziestki, jak wiadomo Leo stawia na młodzież.