SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie na temat low carb

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Qazar a ile bierzesz supli i odżywek przy stosowaniu swojego CKD ?


a co do wydolności aerobowej to zależy co rozumiesz pod tym znaczeniem , ja naprzykład rozumiem 1.5h trenowania piłki nożnej , bo jeśli rozmawiamy o jakimś tam pedałowaniu rowerkiem czy spacerami to troche inaczej sprawa wygląda

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
no i jest ciekawiej.
wojtku tak rozmaialismy wczoraj na wiele tematow, owszem twierdzisz ze wydolnosc ci nie sapdadla , ale na dobra sprawe caly czas jedziesz na ckd , smiem twierdzic ze nie sprobowales diety z niskim poziomem tluszczy a duza iloscia wegli, rothen slusznie zauwazym ze dla kazdego z nas wydolnosc nie rowna sie wydolnosci. moze wojtek sie juz zaadoptowal ( mutacja ?) do ckd na tyle ze jego organizm nie potrzebuje wiekszej (standardowj ? ) ilosci wegli ?
macie racje ze low carb to nie to samo co dieta optymalna dr kwasniewskiego, nie to mialem na mysli caly czas podkreslam ze sa zastrzezenia zdropwotne do spozywanmia tluszczy w wiekszej ilosci niz 30% og. wartosci kalorycznej diety i o to mi idzie !
lukasz(ellis) sam widzi jak podchiodza to tego typu diet wykladowcy, jednak mimo calego uznania dla jego wiedzy, zdecydowanie jestem sklonny dac wiare ( ad. zdrowotnosci diet ckd) wykladowcą z tyt. prof. zwlaszcza grupom badawczym niz mlodemu naukowcowi lukaszowi , przed ktorym daleka droga w zdobywaniu wiedzy i doswiadczenia w tematach dietetycznych .
co do proktyka to macie future b. (Ł.K) ktory przyslowiowo " zeby zjadl " na roznych dietach wiec zadawajcie mu pytania a otrzymacie odp. praktyka a nie zAdne naciagane badania czy domniemania. ( sam widzialem z jaka zelazna konsekwencja stosuje diety bez wegli wiec mozna wierzyc jego slowu - np potrafi zjesc 600g miesa popijajac tylko herbata bez zadnych przypraw czy nawet pomidorka ! a jesli trzeba zjesc 2kg miesa dziennie to i taka ilosc w siebie wmusi - tak sie potrafi poswiecic ku dobru nauki i swemu wlasnemu !)
jak dotychczas nie widze tu zadnego powaznego zawodnika, poza nim , ktory probuje sluzyc Wam swoja wiedza i doswiadczeniem. ( to trzeba zmienic, skoro forum ma byc powaane to musza sie tez udzielac zawodowcy ).
pozdr
mc

ps
ellis zycze powodzenia w rozmowach z wykladowcami - atakuj , z szacunkiem ale atakuj tak ich zmusisz do wypowiedzi a i sobie zyskasz uznanie !

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Narazie jedynie czytam co napisali naukowcy, próbuje to jakoś składać w całość, to by było tyle odnośnie mojej osoby i określenia: `naukowiec` Dzięki, też myślę, że więcej mogę zyskać niż stracić rozmawiając/pytając.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-12-17 21:47:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1698 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9914
nie no dieta kwasniewskiego kapletnie nie podchodzi,zle proporcje zwlaszcza bialka
co do potraw uzyskiwanych z surowcow zwierzecych-sam nie moglem sie przemoc przez dlugi czas z tlustymi np stekami
mleczne przetwory takie jak maslo,smietana nie sprawdzily sie
dodawalem NNKT glownie w postaci ozechow wloskich
ellis - co do terminologi fachowej mysle ze jest zbedna bo i trudniejsza dla ogolu malo zorientowanego i nie wydaje mi sie ze konieczna,jezeli wydaje ci sie ze uzyskanie tych informacji wymaga nie lada sprytu to sie mylisz
przyznam sie rowniez ze doprowadzalem sie do kapletnej ketozy i robilem nasycania weglami roznie nawet co 5-6 dni
ale cytuje
Kwasy tłuszczowe przemieszczają się w krwiobiegu i kiedy dochodzi do ich połączenia z glukozą dochodzi do ich spalenia i wydzielenia energii. Zmieszanie kwasów tłuszczowych i glukozy jest niezbędne przy produkcji energii. Niedostateczna dostępność węglowodanów prowadzi do niepełnego spalania tłuszczów, co prowadzi do powstawania ich toksycznych produktów pośrednich zwanych ketonami i chemicznego zaburzenia równowagi we krwi, zwanego ketozą. Może dojść do wykorzystywania narządów i tkanek, jako źródeł glukozy uzyskiwanej z rozpadu białek. Dieta bardzo uboga w węglowodany prowadzi do dużego spadku wagi ciała, czego główną przyczyną jest utrata wody przez nerki, które starają się pozbyć nadmiaru ketonów z organizmu.
Wiec takie praktyki pomimo wielkiego wplywu na katabolizm tkanek tluszczowych maja nieprzewidywalne skutki uboczne.
Bardziej na waszym miejscu skupil bym sie-skoro macie takie mozliwosci-nad
dobraniem najbardziej optymalnych ram proporcji wiadomo,ze w celach redukcyjnych innych i masowych tez innych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Odnośnie cytatu to tutaj spojrzenie na ciała ketonowe na chwilę obecną uległo zmianie. Początkowo właśnie taka była o nich opinia: `niebezpieczne niedopałki tłuszczowe`. W końcu znaleziono je po raz pierwszy w moczu diabetyków, więc może być inaczej? warto to kwestionować? Pojawiły się jednak osoby, które to zakwestionowały np: Dr. George Cahill. Teraz już nawet w biochemii z 2005 roku mamy napisane, że ciała ketonowe to normalne, ilościowo ważne paliwo komórkowe wykorzystywane preferencyjnie przez niektóre narządy wewnętrzne.

"Lekarze boją się ketozy", mówi Richard Veech, badacz z NIH, który studiował medycynę na Harvardzie, po czym zrobił doktorat na Uniwersytecie w Oksfordzie razem z laureatem nagrody Nobla, Hansem Krebsem, "zawsze martwią się o ketozę cukrzycową, ale ketoza jest normalnym stanem fizjologicznym. Nie jest normalne, że na każdym rogu stoi McDonald i delikatesy. Normalne jest, że się głoduje".

Mówiąc w skrócie, ketoza jest ewolucyjną odpowiedzią na oszczędny gen. Być może ewoluowaliśmy tak, żeby móc wydajnie magazynować tłuszcz na wypadek głodu, mówi Veech, ale dzięki ewolucji wykształciła się u nas także ketoza, żebyśmy mogli w razie potrzeby równie wydajnie ten tłuszcz wykorzystywać. Ketony, zamiast stanowić truciznę, jak często są traktowane przez prasę, sprawiają, że organizm pracuje wydajniej i stanowią zastępcze źródło paliwa dla mózgu. Veech nazywa ketony "magicznymi" i wykazał, że serce i mózg pracują o 25% wydajniej na ketonach niż na glukozie.


Tutaj jeszcze jedna odpowiedz z pobieżnego tłumaczenia jaką udzielił Jeff Volek. Myślę, że warto się z nią liczyć... jako naukowiec Volek ma ponad 100 obublikowanych tekstów naukowych z zakresu treningu, diety i suplementacji.

Pytanie: Jeśli obetnę węglowodany z diety będę tracił tkankę tłuszczową szybciej, ale dietetyk powiedział mi, że to niebezpieczne, powoduje ketozę. Co powinienem zrobić?

Odpowiedz: Większość dietetyków nie jest wystarczająco wykształcona, jeśli chodzi o ketozę, więc grzecznie sugeruję by zapoznali się z aktualną literaturą. To są fakty: jeśli ograniczymy węglowodany do niskiego poziomu nasz organizm zacznie produkować substancje zwane ketonami. Obecność ciał ketonowych u zdrowych ludzi na diecie low-carb jest nazywana ketozą, najprościej mówiąc pozyskujesz energię z tłuszczu szybciej. Praktycznie wszystkie komórki naszego ciał mogą korzystać z ketonów i nie ma naukowych dowodów, że poziom ciał ketonowych osiągany na dietach low-carb jest niebezpieczny. Eksperci kłócą się o to czy ciała ketonowe mogą być perfekcyjnym paliwem, szczególnie dla osób odchudzających się: Hamują apetyt, zapobiegają rozpadowi protein do pozyskiwania energii, zapobiegają utracie funkcjonalnych mięśni. To pomoga zapewnić, że waga jaką tracisz to tłuszcz. Nie wierz w to, że Twój mózg będzie cierpiał z powodu ograniczenia węglowodanów. Nowe dowody z NIH(National Institutes of Health) wskazują nawet, że serce i mózg mogą funkcjonować lepiej, jeśli nasz organizm jest w ketozie.


Więcej o tym napisałem w moim artykule, może wrzucę go tutaj na sfd...

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-12-18 10:36:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1698 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9914
Wrzuc,chetnie sie zapoznam.Moje odczucia wzledem niskiej podazy weglowodanow byly pozytywne pod kazdym wzgledem silowym,wytrzymalosciowym jak i psychicznym -dodam,ze najlepsze zrodlo energetyczne jakie odczulem to zwykly SMALEC.Najwazniejszym aspektem calej tej historii bylo to co czynial ja przede wszystkom komfortowa,ze nie popadalo sie w głód co za soba niesie duzo pozytywnych cech jezeli trenuje sie cizezko a zwlaszcza zbliza sie konkurs.
Zanika postrzeganie grupy slodyczy za przyjemne i konsumpcja ich nie daje juz takiego samego efektu.
Pytanie jest tylko takie - czy dieta taka w polaczeniu z ciezkim treningiem i srodkami dopingowymi bo wiekszosc z tego forum takie stosuje nie wplywa w sposob negatywny stosujac ja dlugotrwale.Owszem do uzyskania formy mozliwe,docieramy do wymazonego stanu wygladu ale tak naprawde nie zwiekszajac ilosci weglowodanow po osiagnieciu celu - nie zwiekszy nam sie rowniez tkanka tluszczowa wiec pozyskiwanie cial ketonowych -tak mi sie wydaje,nie wiem - bedzie duzo szybsze i latwiejsze-czy mam racje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
pewien czas temu podczas wykladow na iżż zainicjiwalem dyskusje z pewna pania prof. i podalem przyklady diet wysokotluszczowych, po to by sprowokowac jej wypowiedz, caly czas tematem wykladu byly niebezpieczenstaw zdrowotne jakie niesie ze saba nadmierne spozywanie tluszczy. uzyskalem nstp odp
- fakt ze mozg sie przyzwyczaja do pokarmu , cial ketonowych i czlowiek dobrze sie czuje na tluszczach nie znaczy ze sa one zdrowe
- tluszcze nasycone dlugolancuchowe wchlaniaja sie nie zyla wrotna z ukl pokarm. do watroby ale docieraja tam poprzez przejscie najpierw do naczyn limfatycznych pozniej wchodza do zyl podobojczykowych i rozplywajac sie po calym ciele ulegaja przemiaom metabolicznycm zanim dotra do watroby, tym samym dochodzi do zmian miazdzycowych i innych nieciekawych zjawisk ( przez naczynia wiencowe serca tez te tluszcze przechodza !
- najb. niebezpieczne sa tluszcze z gr. tluszczy loju wolowego ( nie pamietam nazwy) , oraz z kwas erukowy z oleju rzepakowego - gdyz nie ulegaja metabolizmowi a sa odkladnae w naszych organach wewn powodujac stluszczenie wartroby, serca i innych !
- podczas dlugotrwalej ketozy uszkodzeniu ulegaja rowniez nerki na skutek przeladowania praca filtujaca i czym jeszcze ( tez nie pamietam ale robilo wrazenie).
- zalecane proprcje miedzy nasyconymi , jednonienasyconymi , wielonienasyconymi to 1:1:1. czyli na 30 % energii z tluszczy przypada po 10% na kazda grupe
- jesli bedziemy jesc wiecej niz 30% en z tluszczy to na tyle wzrosnie man procen wielonienasycionych ze zanim nasz organizm zrobi z nich pozytywny uzytek to ulegna one zmiana oksydacyjnym - utlenieniu lub co gorsza wejda w reakcje z metalami i w tej postaci moga zostac wbudowane w nasze tkanki, zatem pozostaje nam w tym przyp . zmienic proporcje na korzysc nasyconych co spowoduje wystepowanie zjawisk wymienionych powyzej
(czyli i tak zle i tak nie dobrze ?)
- nie ma badan klinicznych nad jakas populacja zywiaca sie tluszczami od pokolen (eskimosi nie moga byc brani pod uwage zreszta zyja tylko nieco ponad 35 lat )
dleje nie pamietam ale sporo jeszcze tego bylo, a na dalesze moje pytania ( jesli chcemy sie czegos dowiedziec to trzeba stawiac kontre , tylko tak czegos sie dowiemy) pani prof. sie zdenerwowala i stwierdzila ze tak malo liczna grupka jak sportowcy kombinujacy z dietami na wlasnych organziozmach nie moga byc brani pod uwage w badaniach .
pozdr
mc

ps
dobrze future b. ze wreszcie sie wypowiadasz czerpiac z wlasnych dosiwadczen, bo jak widzisz mlodzi uczestnicy forum moga sie oprzec gl. na teorii - ktora jakze czesto rozmija sie w zyciu z praktyka !

- zawsze jesli mamy sie czegos dowiedziec potrzeba oponeta bo jak wszyscy bedziemy sie poklepywac po plecach to nic ciekawego sie nie dowiemy
- ellis ja tez jestem zdania by maksymalnie uproscic wypowiedzi ograniczyc do minimum terminologie biochemicvzna by kazdy mogl zrozumiec nasze wypowiedzi

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29005
czyli jakich tłuszczy unikać ?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Prowadzone są teraz intensywne badania nad tymi dietami, to przede wszystkim próbuję powiedzieć(nie każdy o tym wie...). Próbuję na podstwie tego co już określono podczas badań powiedzieć dodatkowo, że niekonieniecznie musi być tak jak zostało przyjęte: dieta ketogenna musi pogarszać profil lipidowy, ciała ketonowe muszą być szkodliwe dla naszego mózgu, dietetyczna ketoza, ketonuria = kwasica ketonowa... Nie próbuję(nie mogę...) powiedzieć, że taka dieta jest najlepsza, najzdrowasza, czy nawet bezpieczna dla wszystkich osób, łącznie z zawodowymi kulturystami, osobami stosującymi środki dopingujące... Z czasem pewnie dowiemy się więcej, ale jednak pewnie nie tak szybko i niestety kulturyści będą musieli nadal sami na sobie eksperymentować. Eksperymentowanie z dietami, które nie są przebadane to chyba nie jest coś nowego w tym sporcie Skutki długoterminowego stosowania diety z ilością białka > 3 g na kg, przy stosowaniu dopingu też nie zostały jakoś szczególnie określone... możemy sobie przypuszczać... Czy po dodaniu węglowodanów mocno tyjemy? Ogólnie mogę powiedzieć, że po zejściu do bardzo niskiego % tkanki tłuszczowej nasz organizm bardzo chętnie uzupełnia utracone zapasy tłuszczu, dodanie dużej ilości węglowodanów, uzupełnienie glikogenu powoduje ponowne mocne `napompowanie wodą`, niektóre osoby po prostu po długiej przerwie od węglowodanów przesadzają z ich ilością i jednocześnie z kalorycznością diety... to może wpływać na mylne wnioski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Ciekawa dyskusja (wreszcie! ) Chętnie podyskutuję późnym wieczorem.

Beatus, qui prodest, quibus potest

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zastapienie chleba

Następny temat

Sprawa dotyczy węglowodanów

Wiecej