...
Napisał(a)
To w końcu dobra jest ta dieta czy nie?? Bo xabi napisał ze mało kcal?? i nie wiem czy on sobie jaja robił ze za dzuo czy co?? Bo kurde chciałbym zeby było jak najlepiejsami wiecie dla tego kto rozwiaze ten dylemat SOGA daje
...
Napisał(a)
Obliczałem z tego wzoru drugiego bardziej rozwinietego https://www.sfd.pl/temat276436/
O to jak obliczałem:
1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 76 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 16) + 5 = 1810kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 3 x 60 min x 8 + EPOC(3 x (6% z 1810 = 108)) = 1765kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 252kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1810 kcal + (TEA)252 kcal = 2062 kcal
5. Dodajemy NEAT:
2062 kcal + 550 kcal = 2612 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2612 + TEF(9% z 2612 = 235) = 2612 + 235 = 2847 kcal
Tak obliczyłem zapotrzebowanie jakie bende miał jest ok 2850kcal dodałęm niecałe 150cal poniewaz nie wiem co z tymi areobami gdzie je dodac bo tam jest napisane jeszcze
"Trening areobowy
5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności
EPOC - Kalorie spalone po wysiłku
-lekka intensywność - dodatkowe 5 kcal
-średnia intensywność - dodatkowe 35 kcal
-wysoka intensywność - dodatkowe 180 kcal "
I jak to gdies jeszcze wsadzić to chyba ten bilans by sie zwiekszył jeszcze?? Czy on jest już oblicvzony??
O to jak obliczałem:
1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 76 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 16) + 5 = 1810kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 3 x 60 min x 8 + EPOC(3 x (6% z 1810 = 108)) = 1765kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 252kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1810 kcal + (TEA)252 kcal = 2062 kcal
5. Dodajemy NEAT:
2062 kcal + 550 kcal = 2612 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2612 + TEF(9% z 2612 = 235) = 2612 + 235 = 2847 kcal
Tak obliczyłem zapotrzebowanie jakie bende miał jest ok 2850kcal dodałęm niecałe 150cal poniewaz nie wiem co z tymi areobami gdzie je dodac bo tam jest napisane jeszcze
"Trening areobowy
5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności
EPOC - Kalorie spalone po wysiłku
-lekka intensywność - dodatkowe 5 kcal
-średnia intensywność - dodatkowe 35 kcal
-wysoka intensywność - dodatkowe 180 kcal "
I jak to gdies jeszcze wsadzić to chyba ten bilans by sie zwiekszył jeszcze?? Czy on jest już oblicvzony??
...
Napisał(a)
1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 76 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 16) + 5 = 1810kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy -3((20min x 8 kcal) + 35kcal) + 3 x 60 min x 8 + EPOC(3 x (6% z 1810 = 108)) = 2350kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 335kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1810 kcal + (TEA)335 kcal = 2150 kcal
5. Dodajemy NEAT:
2150 kcal + 550 kcal = 2700 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2700 + TEF(9% z 2700 = 243) = 2700 + 243 = 2945 kcal
No to mi wyszło prawie 3000kcal czyli chyba teraz dobrze obliczyłem??
BMR = (9.99 X 76 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 16) + 5 = 1810kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy -3((20min x 8 kcal) + 35kcal) + 3 x 60 min x 8 + EPOC(3 x (6% z 1810 = 108)) = 2350kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 335kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1810 kcal + (TEA)335 kcal = 2150 kcal
5. Dodajemy NEAT:
2150 kcal + 550 kcal = 2700 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2700 + TEF(9% z 2700 = 243) = 2700 + 243 = 2945 kcal
No to mi wyszło prawie 3000kcal czyli chyba teraz dobrze obliczyłem??
...
Napisał(a)
może to troche głupie ale szczerze powiem to nie wiem. Mase łapie dobrze miesniową tłuszczową w mniejszym stopniu. Tłuszcz spalić też szybko idzie mi. Z tego co wiem to ekto to łapie trudno i mase miesniową i tłuszczową, mezomorfik to ten co chyba miesniową łapie szybko, a endomorfik to ten co chyba zawsze zalany jest i szybko tłuszczowa łapie i w jakims stopniu miesniową. Kurde i sam nie wiem ja jestem jakimś mieszańćem
...
Napisał(a)
Kurde mi sie wydaje ze coś pomiedzy mezo a end chyba ale bliżej mezo. Jeśli dobrze mówiłęm oczywiscie. Kurde już sam nie wiem
Poprzedni temat
Masa przy jednoczesnym spalaniu tłuszczu??
Następny temat
Dieta>czy można tak?
Polecane artykuły