Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kiki co ty pierodlisz jak nie graja w klubach to napewno sie nie nadaja do gry w reprezentacji moim zdaniem bym im nigdy juz niedal szans janas bardzo dobrze zrobil a ci dzienikarze tez pojecia niemaja w tej polsce jak ayala mowi

dodalbym jeszcze, ze jak graja duuuzo ponizej oczekiwan w klubie to tez sie nie nadaja

...
no to tez prawda
...
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
Pięciu z osiemnastu piłkarzy powołanych przez trenera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera na mecz towarzyski z Danią (15 sierpnia w Odense) nie wystąpiło w spotkaniach swoich klubów podczas bieżącego weekendu.
Na boisku nie pojawili się bramkarz Liverpoolu Jerzy Dudek i obrońca katarskiego Al-Ryyan Jacek Bąk, ale tamtejsze ligi nie rozpoczęły jeszcze rozgrywek. Z powodu niegroźnej kontuzji obrońca Metallista Charków Seweryn Gancarczyk nie zagrał w meczu ligowym z Szachtarem Donieck (0:5). Z kolei Mariusz Jop z FK Moskwa i Tomasz Frankowski z Wolverhampton Wanderers całe spotkania ligowe swoich zespołów oglądali z ławki rezerwowych.

Po długiej przerwie w meczu ligowym Austrii Wiedeń wystąpił Sebastian Mila. Wyszedł na boisko w podstawowym składzie i grał do 60. minuty spotkania z Wackerem Tirol Innsbruck (1:1).
Marek Saganowski (Troyes) i Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) w sobotę zadebiutowali w ekstraklasie francuskiej.

Dokumentacja występów reprezentantów Polski w rozgrywkach klubowych podczas weekendu:

bramkarze:

Jerzy Dudek (Liverpool FC) - nie zagrał w meczu sparingowym z FSV Mainz (0:5)
Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa) - 90 minut w wygranym 5:2 meczu ligowym z Rostelmaszem Rostów, obie bramki dla rywali Spartka padły z rzutów karnych

obrońcy:

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w meczu sparingowym z Realem Sociedad San Sebastian (5:1)
Mariusz Jop (FK Moskwa) - całe spotkanie ligowe z Tomem Tomsk (0:0) spędził na ławce rezerwowych
Jacek Bąk (Al-Ryyan) - liga katarska nie wznowiła jeszcze rozgrywek
Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) - nie zagrał z powodu kontuzji w meczu ligowym z Szachtarem Donieck (0:5)

Pomocnicy:

Damian Gorawski (FK Moskwa) - 77 minut w meczu ligowym z Tomem Tomsk (0:0)
Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) - 53 minuty w meczu ligowym z Arką Gdynia (0:0)
Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - 58 minut w meczu ligowym z Metallistem Charków
Mirosław Szymkowiak (Trabzonspor) - 90 minut w meczu ligowym z Kaiserispor (0:1)
Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - 90 minut w meczu ligowym z Tirolem Innsbruck (1:1)
Sebastian Mila (Austria Wiedeń) - 59 minut w meczu ligowym z Tirolem Innsbruck (1:1)
Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) - 19 minut w meczu sparingowym z Tottenhamem Hotspur (1:1)
Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - 80 minut i asysta przy bramce w meczu sparingowym z Hansą Rostock (1:1)

napastnicy:
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 58 minut w meczu ligowym z Valenciennes (1:1)
Tomasz Frankowski (Wolverhampton) - całe spotkanie ligowe z Plymouth (1:1) spędził na ławce rezerwowych
Maciej Żurawski (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Heart of Midlothian (1:2)
Marek Saganowski (Troyes) - 6 minut w meczu ligowym z RC Lens (0:1)

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
Skandynawskie powołania

Bartosz Bosacki z Lecha i Paweł Golański z Kolportera uzupełnili kadrę na towarzyski mecz z Danią – powiedział nam jeden ze współpracowników selekcjonera biało-czerwonych Jan de Zeeuw.

Tym, którzy uważali, że tydzień temu selekcjoner powołał zbyt mało zawodników z polskiej ligi, (uznanie znalazł wtedy tylko Radosława Sobolewski z Wisły Kraków, który leczy uraz przyczepów mięśnia dwugłowego uda w kolanie, ale ma zagrać już w czwartek z Mattersburgiem) Holender dołożył jeszcze dwóch obrońców – debiutanta z Kielc i strzelca dwóch goli na mundialu. Beenhakker będzie miał więc 16.8 wOdense do dyspozycji 20 piłkarzy. O to, czy na nominację zasłużyło więcej zawodników Orange Ekstraklasy, zapytaliśmy ligowych trenerów. – Dzień dobry, tu Leo Beenhakker. Kadra mi się sypie, a mecz z Danią tuż, tuż. Czy panowie mają w klubach piłkarzy, których mógłbym powołać? – róbowaliśmy ich namówić, by pomogli Holendrowi.

Niech powoła dziesięciu

– Na miejscu Beenhakkera wziąłbym tylko Pawła Golańskiego i Radosława Matusiaka. Ale myślę, że powołania wcześniej czy później dostanie też nasz bramkarz Łukasz Fabiański – ocenia Dariusz Wdowczyk. – Nie do mnie należy podpowiadanie‚ kto powinien zagrać w kadrze. Ale nie będę miał nic przeciwko‚ jeśli selekcjoner powoła nawet dziesięciu zawodników Wisły Kraków – mówi za to Dan Petrescu. – Na razie jestem zadowolony‚ że została nawiązana komunikacja z nowym sztabem reprezentacji – cieszy się Rumun.
...
Golański nieźle sie pokazał w dotychczasowych meczach .. strzelił też piękną bramke.