SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Celtic Glasgow

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 81939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2305
Witam kto oglądał choćby jeden mecz Celticu w obecnym składzie wie dlaczego warto jest załozyć temat o tym świetnym klubie, a więc panowie proszę o pomoc i jazda ;)

Niemożliwe jest niczym

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 70
Niestety, ale wczoraj wielka kompromitacja. Celticu kolejny raz nie będzie w fazie grupowej LM. Tym razem nie dali rady Węgrom :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2305
Celtic to szkocki klub piłkarski założony w 1888 roku. Barwami klubowymi sa zieleń i biel uformowane na koszulkach w poprzeczne pasy. Drużyna gra na stadionie Celtic Park. Celtic to jeden z najstarszych klubów piłkarskich na swiecie. Od wielu lat toczy nieustaną walkę o prymat w szkockim futbolu z rywalem zza miedzy, czyli drużyna Rangersów.

Historia klubowa:

6 paĄdziernika, 1887 - Klub Celtic Glasgow FC zostaje formalnie założony w sali Koscioła Swiętej Marii przy ulicy East Rose (dzis Forbes Street). Jako cel działalnosci klubu zapisana zostaje walka z bieda panuj±ca na ulicach East Endu, dzielnicy Glasgow.

28 Maja, 1888 - Celtic w pierwszym towarzyskim meczu pokonuje Rangersów 5-2. Jest to pierwszy oficjalny mecz rozegrany na stadionie Celtic Park.

1889 - W swoim pierwszym sezonie Celtic dochodzi do finału Pucharu Szkocji, przegrywa jednak z Lanark. Jednakże udaje się wywalczyć inne trofeum. W ręce Celtów, po zwycięstwie 6-1 nad Cowlairs, trafia lokalny puchar Północno-Wschodni.

1892 - Celtic wywalczył pierwszy puchar Szkocji w swojej historii. W finale na Ibrox zwyciężył Queens Park 5-2. Kilka miesięcy pózniej klub przenosi się na nowy stadion - ten, na którym rozgrywa mecze do dzi¶.

1893 - Pierwszy tytuł mistrzowski.

1897 - Klub staje się prywatna spółka, a Willie Malley zostaje mianowany pierwszym sekretarzem i menadżerem.

1905-1910 - Celtic triumfuje w lidze szesć razy pod rzad.

1907 - Celtic jako pierwszy klub piłkarski zdobywa "podwójna koronę" – mistrzostwo i puchar kraju. To osiagnięcie powtarza w kolejnym sezonie.

1914-1917 - Celtic zwycięża w lidze cztery razy pod rzad.

1937 - Celtic na stadionie Hampden pokonuje Aberdeen w finale Pucharu Szkocji. Spotkanie obserwowane jest przez rekordow± widownię – ponad 146 tysięcy widzów. Do dzis jest to rekord frekwencji na klubowym meczu piłkarskim w Europie.

1939 - Celtic w Pucharze Imperium, pokonuje po dogrywce Everton 1-0.

1940 - Były zawodnik Jimmy McGrory zastępuje Jimmy’ego Mc Stay’a na stanowisku menadżera.

1953 - Celtic pokonuje Hibernian 2-0 w finale Pucharu Konoracyjnego, ustanowionego, żeby uswietnić obchody koronacji Królowej Elżbiety II. W turnieju biora udział najlepsze drużyny Anglii i Szkocji.

1956 - Po 10 latach prób Celtic zdobywa Puchar Ligi. W finale Patrick Thistle zostaje pokonane 3-0.

1957 - Puchar Ligi ponownie w rękach Celticu. Tym razem klub deklasuje Rangersów zwyciężajac 7-1!

1964 - W swoim drugim występie w Pucharze Europy, Celtic dochodzi aż do półfinału, ale przegrywa z MTK Budapeszt 3-4.

1965 - Jock Stein zastępuje Jimmy’ego McGrory na stanowisku menadżera. Zespół po raz pierwszy od 11 lat wygrywa w Pucharze Szkocji. Po znakomitym strzale głowa Billy’ego McNeill’a Dunfermline zostaje pokonane 3-2.

1966 - Po raz pierwszy od 12 sezonów Celtic zdobywa mistrzostwo. Dochodzi też do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, jednak tam przegrywa z Liverpoolem (1-2).

1967 - Najwspanialszy sezon w historii klubu – Celtic zdobywa wszystko, co było do zdobycia. Zwycięża w lidze, zdobywa Puchary – Ligi, Szkocji oraz Glasgow. 25 maja dochodzi do kulminacji sezonu – na Estadio Nacional w Lizbonie w finale Pucharu Europy The Bhoys w znakomitym stylu pokonuja Inter Mediolan 2-1. Ofensywna gra Celticu tryumfuje nad stylem catenaccio. Celtic staje się pierwszym klubem z wysp brytyjskich, który zdobywa to trofeum. Warto zauważyć, że w całej historii tego pucharu Celtic pozostaje jedynym zdobywca trofeum, którego wszyscy gracze urodzili się w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta – siedziby klubu. PóĄniej jedynie Steaua Bukareszt zbliży się do tego osi±gnięcia.

1970 - Celtic ponownie w finale Pucharu Europy, jednak po dogrywce przegrywa 1-2 z Feyenordem. W półfinale eliminuje Leeds, a mecz rewanżowy na Hampden oglada ponad 133 tysiace ludzi (największa frekwencja Celticu w pucharach).

1972 - Celtic dochodzi po raz kolejny do półfinału Pucharu Europy, jednak w dramatycznych okolicznosciach odpada z rywalizacji po meczu z Interem Mediolan (po rzutach karnych).

1974 - Dziewiaty tytuł mistrzowski z rzędu, jednoczesnie drużyna wyrównuje rekord ¶wiata w ilosci trofeów mistrzowskich. Kolejny półfinał Pucharu Europy. Tym razem Celtic przegrywa dwumecz z Atletico Madryt 0-2.

1978 - Billy McNeill – kapitan drużyny „Lwów z Lizbony“ z 1967 zastępuje na stanowisku managera Jocka Steina. Podczas 12-letniej kadencji tego szkoleniowca klub zdobył 25 trofeów – Puchar Europy, 10 mistrzostw, 8 Pucharów Szkocji i 6 Pucharów Ligi.

1979 - Pod wodza Billy’ego McNeilla klub zdobywa kolejne mistrzostwo.

1983 - Były zawodnik Billy Hay zostaje menadżerem klubu.

1986 - W ostatnim dniu ligi Celtic sprzatnał tytuł sprzed nosa zespołowi Hearts. Celtic Glasgow zwycięża z St Mirren 5-0 a ich rywale przegrywaj± 0-2 z Dundee.

1987 - Billy McNeill powraca na Celtic Park w roli menadżera.

1988 - Sezon uwieńczony pierwszym „dubletem” od 11 lat. 35 tytuł mistrzowski i 28 Puchar Szkocji.

1991 - Liam Brady zostaje nowym menadżerem. Jest to wyłom w tradycji – Brady jest pierwszym menadżerem, który nigdy nie był zawodnikiem klubu.

1993 - Brady zastapiony przez byłego gracza Celtów, Lou Macari’ego

1994 - Klub znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, przed bankructwem ratuje go dopiero przejęcie przez biznesmena i kibica Celticu, Fergusa McCann’a. Zarzad, powiazany zależnosciami rodzinnymi zast±piono nowym. McCann przyjmuje 5-letni± strategię rozwoju klubu. Wkrótce dokonana zostaje emisja akcji, zakończona pełnym sukcesem. Do kasy klubu wpływa 14 milionów funtów – okazuje się to być najbardziej udana emisja akcji klubu piłkarskiego na wyspach.

1995 - Celtic rozgrywa mecze na Hampden, podczas gdy Celtic Park ulega gruntownej renowacji. Zostaje rozbudowany i staje się prawdziwie nowoczesnym stadionem z 60 tysi±cami miejsc siedzacych. W tym sezonie klub zdobywa Puchar Szkocji – pierwsze trofeum od 1989 roku.

1997 - Menadżer Tommy Burns zastapiony przez Wima Jensena – członka drużyny Feyenoordu z 1970, kiedy to Holendrzy pokonali Celtic w finale Pucharu Europy. W pierwszym sezonie w klubie Jensen zdobywa Puchar Ligi.

1998 - Jensen zdobywa pierwszy od 1988 tytuł mistrzowski dla Celtów. Jednak niebawem odchodzi i zostaje zastapiony przez Józefa Venglosa - Słowaka z ogromnym doswiadczeniem międzynarodowym.

1999 - W kwietniu z klubu odchodzi McCann, a dyrektorem wykonawczym zostaje były menadżer British AeroSpace - Allan McDonald. Niebawem z klubu odchodzi Venglos i zastapiony zostaje przez byłego reprezentanta Anglii - Johna Barnesa. (Dyrektorem sportowym klubu jest Kenny Daglish).

2000 - Szokujaca porażka z Inverness Caledonian Thistle w finale Pucharu Szkocji zmusza Barnesa do ustapienia. Do końca roku sprawy klubu przejmuje Daglish. Pod jego wodza Celtic finiszuje 21 punktów za Rangersami. W lecie w klubie pojawia się Martin O’Neill – menadżer o znakomitej reputacji, pracujcy dot±d w wielu klubach angielskich. Już niebawem Irlandczyk w pełni przejmuje kontrolę nad drużyna, a w serca fanów wstępuje nowe nadzieja.

2001 - W lutym dwa zwycięstwa nad Rangersami, w marcu zdobycie Pucharu Ligi (hat–trick Larssona i zwycięstwo 3-0 nad Kilmarnock). Pod koniec kwietnia, na 5 meczów przed końcem sezonu, Celtic zapewnia sobie tytuł. Udaje się mu także po raz pierwszy od 6 lat pokonać Rangersów na wyjezdzie. W finale Pucharu Szkocji Kilmanrock zostaje ponownie pokonany 3-0. W całym sezonie Henrik Larsson zdobywa niesamowita liczbę 53 bramek (w lidze i pucharach), co zapewnia mu nagrodę "Złotego Buta" dla najlepszego strzelca w Europie.

2002 – Celtic ponownie wygrywa ligę jednak przegrywa finał Pucharu Szkocji z Rangers.

2004 - Tytuł Mistrza Szkocji, Henrik Larsson - żywa legenda klubu nie decyduje się na przedłużenie kontraktu i odchodzi za darmo do FC Barcelony.

2005 - ostatnie miejsce w "grupie smierci" Ligi Mistrzów za AC Milan, FC Barcelona i Szachtiorem Donieck, Puchar Szkocji, kończy pracę w klubie Martin O'Neill - wieloletni trener Celtów.

Niemożliwe jest niczym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
Powrzucaj troche fotek i bedzie lux

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2379 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23919
jest wiele tematów o różnych klubach więc i może być o Celiticu napewno bedzie o czym gadać

Pic na wodę fotomontaż

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2305


Shunsuke Nakamura gośc sprawił, że gra Celticu stała się jeszcze bardziej przyjemna dla oka, z piłką potrafi zrobić bardzo dużo, jesli ktoś oglądał ostatni meczyk doskonale wie o co chodzi, dokładne podania, umiejetnośc wzięcia gry na własne barki, umiejętności strzeleckie coś co charakteryzuje pomocnika wg. mnie niewątpliwa gwiazda drużyny

Niemożliwe jest niczym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2305


Celtic Park jest piłkarskim stadionem, znajdującym się w Glasgow. Obiekt należy do tamtejszego Celtiku. Stadion znany jest także pod nazwą "Parkhead". Aktualnie może pomieścić 60832 widzów. Celtic Park jest największym piłkarskim stadionem w Szkocji i drugim, co do wielkości, w Wielkiej Brytanii (po Old Trafford w Manchesterze). Pierwszy mecz na obecnym terenie rozegrano w 1892 roku (wcześniej Celtic Park mieścił się w innym miejscu). W całej historii stadionu dokonano bardzo wielu modernizacji, a ostatnia miała miejsce w połowie lat 90. Trybuny Parkhead można podzielić na cztery części: North Stand (północna część – dawniej zwana “The Jungle”), West Stand (zachodnia część - Jock Stein Stand), East Stand (wschodnia część - Lisbon Lions Stand), South Stand (południowa część - Main Stand). Fani gości usytuowani są w południowo-wchodnim rogu, który jest częścią Lisbon Lions Stand (wyjątkiem są derby z Rangersami, wtedy fani przyjezdni zajmują połowę East Stand). W tamtym też miejscu znajduje się stadionowa siedziba policji. Co także godne uwagi, na stadionie znajduje się 96 miejsc dla kibiców gospodarzy i 10 dla fanów gości, poruszających się na wózkach inwalidzkich. W zachodniej części trybun znajduje się pięć specjalistycznych toalet, a we wschodniej dwie kolejne. W 1997 roku Celtic Glasgow został nagrodzony za zapewnianie wyjątkowo dobrych warunków do oglądania zawodów piłkarskich dla niepełnosprawnych. Dotąd takim osiągnięciem może się pochwalić jeszcze tylko pięć brytyjskich klubów. Na terenie Parkhead znajduje się klubowe muzeum, które wraz z całym obiektem fani mogą zwiedzać. Rekordowa frekwencja padła w 1938 roku. Na meczu Celtic Glasgow – Glasgow Rangers obecnych było 92000 widzów.



Nazwa stadionu: Celtic Park (Parkhead)
Pojemność: 60832
Klub: Celtic Glasgow FC
Inauguracja: 1892
Ostatnia modernizacja: 1995
Rekord frekwencji: 92000 (1938, Celtic – Rangers)
Adres: 18 Kerrydale St, Glasgow, G40 3RE

Niemożliwe jest niczym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2305


Maciek Żurawski "Magic" niewątpliwie pseudo to pasuje do naszego napastnika, słynie z doskonałych podań, potrafi zachować zimną krew, ma świetne uderzenie, przyspieszenie to również jego duży atut, ciesze się, że w dzisiejszych dość marnych latach polskiej klubowej piłki nożnej jest ktoś taki -(ur. 12 września 1976 w Poznaniu), piłkarz, napastnik i ofensywny pomocnik, reprezentant Polski. Mierzy 182 cm wzrostu i waży 76 kg. Największe sukcesy święcił jako zawodnik (i kapitan) Wisły Kraków, wraz z którą sięgnął po mistrzostwo Polski 2001, 2003, 2004 i 2005, a także po Puchar Polski 2002 i 2003; był ponadto królem strzelców ligi polskiej w 2002 i 2004 (21 i 20 goli). W sezonie 2004/2005 (w meczu z GKS Katowice) przekroczył granicę 100 bramek strzelonych w polskiej lidze. Od lata 2005 jest zawodnikiem Celticu Glasgow. Wielokrotny reprezentant Polski, uczestniczył w turnieju finałowym Mistrzostw Świata w Korei i Japonii 2002. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w Warcie Poznań, potem przeszedł do Lecha Poznań. W polskiej ekstraklasie rozegrał ponad 200 spotkań, swój pierwszy występ zaliczył 31 lipca 1994 przeciwko Widzewowi Łódź, który Warta przegrała 0:4. Pierwszą bramkę w ekstraklasie strzelił już w barwach Lecha Poznań, 29 marca 1998, w 83. minucie meczu z Górnikiem Zabrze (zremisowanego 2:2). Sezon 2005-2006 rozpoczął już w barwach Celtic Glasgow.

W Polskiej ekstraklasie rozegrał 230 meczy i strzelił 120 goli zaś w reprezentacji rozegrał 48 meczów i strzelił 16 goli. Kluby: Warta Poznań, Lech Poznań, Wisła Kraków, Celtic Glasgow

Sukcesy
-Mistrz Polski 2001,2003,2004,2005-Wisła Kraków

-Puchar Polski 2002 i 2003-Wisła Kraków

-Puchar Ligi 2001-Wisła Kraków

-Superpuchar Polski 2001-Wisła Kraków

-Król strzelców 2002 i 2004 (21 goli-2002, 20 goli-2004)

Kariera
1994/1995-Warta Poznań (21 meczy 0 goli)

1995/1996-Warta Poznań-2 liga

1996/1997-Warta Poznań-3 liga

1997/1998 (j)-Warta Poznań-2 liga

1997/1998 (w)-Lech Poznań (17 meczy 2 gole)

1998/1999-Lech Poznań (30 meczy 11 goli)

1999/2000 (j)-Lech Poznań (9 meczy 6 goli)

1999/2000-Wisła Kraków (20 meczy 6 goli)

2000/2001-Wisła Kraków (27 meczy 8 goli)

2001/2002-Wisła Kraków (27 meczy 21 goli)-król strzelców

2002/2003-Wisła Kraków (28 meczy 22 gole)

2003/2004-Wisła Kraków (26 meczy 20 goli)-król strzelców

2004/2005-Wisła Kraków (25 meczy 24 gole)

2005/2006-Celtic Glasgow (14 meczy 4 gole)

Niemożliwe jest niczym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1675 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10810
Musze Ci powiedziec, ze z tym Nakamura nie jest az tak wspaniale...Owszem gosc gra dobrze, ale na tle przecietniakow z ligi szkockiej...Jak gral w Serie A w Regginie to gral kiche jak nie wiem...Jestem pewien, ze jakby do Celticu przeszedl jakis innny sredni playmaker gralby tak samo albo nawet i lepiej.Nakamura jest sredniej klasy rozgrywajacym, a ze Celtic kilkanascie lat gral sztywna kiche to teraz kazdy sie zachwyca.Jednak na tle Europy Nakamura to jakosc na +2...Pozdrawiam

Zmieniony przez - pio_87 w dniu 2006-01-17 14:57:29

Z dnia na dzień coraz mocniejszy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2305
Z wieloma piłkarzami jest tak, że w jednej lidze grają słabo, a w innej całkiem na plus. Oczywiście porównując lige włoską ze szkocką stąpa się po cienkiej linii bo ligi jak każdy wie są bez porównania. Ale piłka jest między innymi po to, żeby zachwycać, a taki Nakamura swoimi zagraniami wymiata i nie warto patrzeć na poziom ligi, bo tak szczerze wole ogladać szkocką niż włoską ;) możecie mnie wysmiać ale tak jest poniewaz z włoskiej moge oglądac jedynie mecze z udziałem Reginny czy Lecce. Gdybym miał mozliwośc oglądać hity Serie A może zmieniłbym zdanie, ale wolę ofensywny football niż mecze w którym stawia się na obrone ;)Oby Celtic zagrał za rok w LM, wtedy zobaczymy jaka jest jego prawdziwa wartość

Niemożliwe jest niczym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1675 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10810
Widze, ze dawno nie ogladales Serie A...Piszac, ze liga wloska to tylko obrona siejesz dawno postanowione juz stare wnioski, ktore w dzisiejszych czasach naprawde nie maja pokrycia.Papatrz na Inter,Milan,Viole,Rome...Nawet Juventus teraz gra ladna pilke Co do Celticu do zgadzam sie z Toba, jesli zagraja w pucharach zobaczymy wreszcie na co ich stac...

Z dnia na dzień coraz mocniejszy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2305
Nie sieje żadnych starych poglądów, podkresliłem, że gdybym miał możliwośc oglądać najlepsze kluby Serie A prawdopodobnie miałbym inne zdanie. Oglądając występy jak sądze przedstawicieli twojej ulubionej ligi w LM nasówa mi się wniosek, że to właśnie niesamowici Brazylijczycy jak: Kaka, Adriano, nadają MIĘDZY INNYMI ofensywny charakter grze Milanu, Interu, Juve, Romie, czy Lazio. Nie o to mi chodzi. Posiadam Polsat Sport i Polsat Extra, i mecze z udziałem drużyn które wymieniłem wcześniej są poprostu nudne, a jak jeden i ten sam mecz powtarzają kilka razy w tygodniu to troche się odechciewa włączać tego programu. Jesetem im wdzięczny, że powoli wprowadzają najlepsze ligi, ale bez przesady. Ostatnio Arsenal wygrał z Boro 7 do 0, powinni powtarzać ten mecz częściej, jak ktoś oglądał to wie,że spokojnie mogła być dwucyfrówka ;)

Niemożliwe jest niczym

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Avatary

Następny temat

PZPN - Listkiewicz

WHEY premium