SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co daje bcca?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 36788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
Witam wszystkich. Na silowni ostatnio ktos mi bardzo polecal ta odzywke mozwil ze bardzo dobra jest idzie po niej dobrze masa i sila. A pytanie jest nastepujace co tak naprawde to daje i czy oplaca sie kupawac a jak tak to jakie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
BCAA to jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych suplementów wśród sportowców. Jego zadaniem nie jest budowanie masy mięśniowej czy też zwiększenie ich siły, ale ochrona mięśni przed katabolizmem. BCAA dba o to by nasza praca na treningach nie poszła na marne i żeby to co wartościowe w naszym organizmie szybciej się zregenerowało. Można więc powiedzieć, że BCAA wspomaga budowę masy mięśniowej poprzez zapobieganie ich rozpadowi.

Czym jest BCAA?

To aminokwasy, w których skład wchodzi leucyna, izoleucyna i walina w proporcji 2:1:1.

Leucyna jest aminokwasem egzogennym. Oznacza to, że musi zostać dostarczony z zewnątrz gdyż nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować go samodzielnie. Jeżeli szukamy tego aminokwasu w pożywieniu warto sięgnąć po mięso, produkty nabiałowe, jaja, ryby oraz niektóre warzywa. Leucyna ma bardzo dobre właściwości antykataboliczne, ogranicza wytwarzanie kortyzolu zatem sprzyja zarówno budowie masy mięśniowej jak i redukcji tkanki tłuszczowej.

Izoleucyna to też aminokwas egzogenny, występujący w orzechach m.in. migdałach i mięsie. Do jej głównych funkcji należy regulacja poziomu cukru we krwi, udział w syntezie białek w wątrobie i mięśniach, przyspieszenie regeneracji tkanek, mięśni, skóry i paznokci.

Walina, kolejny aminokwas egzogenny – bierze udział w syntezie białek mięśniowych i w procesie wytwarzania energii. Poza potrzebami wysiłkowymi energia wytwarzana przy udziale waliny wykorzystywana jest również w okresie dużego stresu. W produktach naturalnych występuje w serach, rybach, owocach morza, mięsie, jajach, orzechach włoskich, soczewicy, spirulinie.

Jak stosować BCAA?

Najlepiej okołotreningowo. Zwykle odpowiednią dawką jest 1-2g BCAA na 10kg beztłuszczowej masy ciała. Jednak trzeba pamiętać, że poza wagą istotne jest również:
- jaki mamy skład ciała. Bardziej zasadna suplementacja jest przy osobach z niższym poziomem tkanki tłuszczowej. Im lepszy skład ciała tym trudniej ochronić mięśnie przed rozpadem.
- cel diety i treningu. Będąc na masie zwykle jesteśmy w stanie ochronić swoje mięśnie bogatą dietą. Na redukcji z kolei mamy deficyt kaloryczny, więc mięśnie potrzebują dodatkowej ochrony.
- obciążenie treningowe, czyli im więcej treningów, im większa jest intensywność tym większe jest wskazanie suplementowania BCAA w celu przyspieszenia regeneracji.
Stosowanie BCAA przed i w trakcie treningu wpłynie na poprawę zdolności wysiłkowych, z kolei po treningu przyspiesza regenerację mięśni.

Przykładowa suplementacja:
- 1 porcja przed i po treningu (1 porcja to 10-20g produktu)
- w dni nie treningowe 1 porcja rano na czczo



Do poczytania
https://www.sfd.pl/Czy_brac_Bcaa_w_dni_nietreningowe_-t394160.html 
https://www.sfd.pl/Beta_alanina_skutki_uboczne_-t534853.html 
https://www.sfd.pl/Jakie_bcaa_wybrać_-t1095047.html 


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
Sorki pomylilem literki oczywiscie chodzilo o bcaa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
sa to aminokwasy rozgalezione, m.in. zapobiegaja katabolizmowi, czyli chronia Twoje miesnie
1

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
ok a czy kumpel dobrze mowil ze potym idzie masa i sila? czy tylko bajki mi wciskal? Nie mialem jeszcze stycznosci z tym suplemente i nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
masa i sila to idzie po innych rzeczach

BCAA to tylko dodatek - cos co moze usprawnic cala mase mechanizmow...jezeli ktos zbytnio dba o swoja mase i jest chory jezeli ma swiadomosc, ze wlasnie traci ciezko wypracowane miecho to bedzie to odpowiednia rzecz
3

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
Aha teraz juz kumam dziek za pomoc lap sogacza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tak jak napisal Seewy sa to animokwasy rozgalezione zapobiegaja przede wszystkim katabolizmowi sam wlasnie biore Olimpu BCAA 750 Strong Jak chcesz wiedziec wiecej to sobie przeczytaj to :



Dietetyczny środek spożywczy w formie tabletek, uzupełniający dietę w BCAA - aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach - izoleucynę, leucynę i walinę. BCAA - podobnie, jak witaminy, należą do substancji egzogennych, co oznacza, że muszą być dostarczane z pożywieniem. Spełniają one bardzo ważne funkcje fizjologiczne, tj. budulcowe, energetyczne i regulacyjne:
- stanowią ok. 35-40% tkanki mięśniowej organizmu;
- jako jedyny, niemożliwy do zastąpienia substrat energetyczny, łączą szybki nieekonomiczny metabolizm glukozy z wolnym ekonomicznym metabolizmem kwasów tłuszczowych; ten kierunek działania nabiera szczególnego znaczenia w trakcie wysiłku, szczególnie interwałowego - o zmiennej intensywności - takiego, z jakim mamy do czynienia w wielu dyscyplinach sportowych, w treningach kulturystycznych i na zajęciach fitness;
- ograniczają rozpad i nasilają odbudowę białek - poprawiają bilans azotowy, dzięki czemu przyspieszają adaptację wysiłkową sportowców, szczególnie w dyscyplinach siłowych, szybkościowo - siłowych i wytrzymałościowo - siłowych oraz ułatwiają rekonwalescencję po chorobach i spowalniają procesy starzenia;
- regulują gospodarkę tłuszczową i węglowodanową - potęgują rozpad i utrudniają gromadzenie się w organizmie tłuszczu zapasowego.
Intensyfikacja przemian tłuszczowych przez wolne BCAA, odbywa się zarówno na poziomie regulacji ogólnoustrojowej, jak też na poziomie metabolizmu tkanki mięśniowej i tłuszczowej - jest to zjawisko adaptacyjne, umożliwiające zachowanie równowagi życiowej, w głodzie i podczas długiej wytężonej pracy.
Zapotrzebowanie na BCAA wzrasta znacząco w trakcie i po wysiłkach fizycznych, w stresie, w drugiej połowie życia (po 40 - stce) oraz w dietach redukcyjnych (odchudzających).
OLIMP BCAA to nowoczesna formuła ze znaczną przewagą izoleucyny - najważniejszego aminokwasu rozgałęzionego. Izoleucyna jest jedyną substancją regulującą, albo przemiany węglowodanów, albo tłuszczów, w zależności od aktualnych potrzeb energetycznych organizmu. Unikalny jest również jej wpływ na metabolizm tkanki tłuszczowej. Tłuszcz gromadzony jest w komórkach tłuszczowych, w efekcie jednoczesnych przemian węglowodanów i kwasów tłuszczowych. Izoleucyna ogranicza jednocześnie jedne i drugie przemiany - wyjątkowo silnie hamuje gromadzenie tłuszczu zapasowego,

Szczególnie polecany:
- sportowcom wyczynowym i ćwiczącym rekreacyjnie, dla zabezpieczenia energetyki pracy, przyspieszenia regeneracji powysiłkowej oraz poprawy siły masy i wytrzymałości mięśni szkieletowych;
- osobom z nadmiarem tkanki tłuszczowej dla przyspieszenia efektów odchudzania i stabilizacji niskiego poziomu wagi;
- osobom aktywnym, ciężko pracującym i narażonym na stres środowiskowy.



- ćwiczenia rekreacyjne - 1 tabletka przed i 1 tabletka po ćwiczeniach,
- sport wyczynowy - przeciętnie ok. 1 tabletka na 10 kg masy ciała, max. 8-10 tabletek dziennie, w dawkach podzielonych, np. 2 tabletki po przebudzeniu, 2 tabletki przed treningiem, 2 tabletki po treningu i 2 tabletki przed snem,
- w okresie redukcji masy ciała - 2 tabletki 3 razy dziennie na ok. 30 min. przed posiłkiem.

wolne aminokwasy (L-leucyna, L-walina, L-izoleucyna), witamina B6, celuloza mikrokrystaliczna i sorbitol (substancje wypełniające), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca).

Wartość odżywcza 1 tabletki (1,5 g)
wartość energetyczna 24,70 kJ (5,9 kcal)
Białko 0,80 g
Tłuszcz 0,02 g
Węglowodany 0,54 g

1 tabletka zawiera:
aminokwasy łącznie: 750,0 mg
w tym:
L-leucyna 185,0 mg
L-walina 230,0 mg
L-isoleucyna 335,0 mg
Witamina B6 0,3 mg (15% dziennego zapotrzebowania)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Co sie nie pojawilo napisze jeszcze raz tak jak pisal Seewy jest to przede wszystkim antykataboik sam biore teraz Olimpu BCAA 750 Strong i moge powiedziec ze jestem zadowolony na mase to nie koniecznie najlepszy suplement ale ogolnie wart polecenia .Jak chce Ci sie bardziej czytac na temat BCAA to masz tutaj wiecej:


Dietetyczny środek spożywczy w formie tabletek, uzupełniający dietę w BCAA - aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach - izoleucynę, leucynę i walinę. BCAA - podobnie, jak witaminy, należą do substancji egzogennych, co oznacza, że muszą być dostarczane z pożywieniem. Spełniają one bardzo ważne funkcje fizjologiczne, tj. budulcowe, energetyczne i regulacyjne:
- stanowią ok. 35-40% tkanki mięśniowej organizmu;
- jako jedyny, niemożliwy do zastąpienia substrat energetyczny, łączą szybki nieekonomiczny metabolizm glukozy z wolnym ekonomicznym metabolizmem kwasów tłuszczowych; ten kierunek działania nabiera szczególnego znaczenia w trakcie wysiłku, szczególnie interwałowego - o zmiennej intensywności - takiego, z jakim mamy do czynienia w wielu dyscyplinach sportowych, w treningach kulturystycznych i na zajęciach fitness;
- ograniczają rozpad i nasilają odbudowę białek - poprawiają bilans azotowy, dzięki czemu przyspieszają adaptację wysiłkową sportowców, szczególnie w dyscyplinach siłowych, szybkościowo - siłowych i wytrzymałościowo - siłowych oraz ułatwiają rekonwalescencję po chorobach i spowalniają procesy starzenia;
- regulują gospodarkę tłuszczową i węglowodanową - potęgują rozpad i utrudniają gromadzenie się w organizmie tłuszczu zapasowego.
Intensyfikacja przemian tłuszczowych przez wolne BCAA, odbywa się zarówno na poziomie regulacji ogólnoustrojowej, jak też na poziomie metabolizmu tkanki mięśniowej i tłuszczowej - jest to zjawisko adaptacyjne, umożliwiające zachowanie równowagi życiowej, w głodzie i podczas długiej wytężonej pracy.
Zapotrzebowanie na BCAA wzrasta znacząco w trakcie i po wysiłkach fizycznych, w stresie, w drugiej połowie życia (po 40 - stce) oraz w dietach redukcyjnych (odchudzających).
OLIMP BCAA to nowoczesna formuła ze znaczną przewagą izoleucyny - najważniejszego aminokwasu rozgałęzionego. Izoleucyna jest jedyną substancją regulującą, albo przemiany węglowodanów, albo tłuszczów, w zależności od aktualnych potrzeb energetycznych organizmu. Unikalny jest również jej wpływ na metabolizm tkanki tłuszczowej. Tłuszcz gromadzony jest w komórkach tłuszczowych, w efekcie jednoczesnych przemian węglowodanów i kwasów tłuszczowych. Izoleucyna ogranicza jednocześnie jedne i drugie przemiany - wyjątkowo silnie hamuje gromadzenie tłuszczu zapasowego,

Szczególnie polecany:
- sportowcom wyczynowym i ćwiczącym rekreacyjnie, dla zabezpieczenia energetyki pracy, przyspieszenia regeneracji powysiłkowej oraz poprawy siły masy i wytrzymałości mięśni szkieletowych;
- osobom z nadmiarem tkanki tłuszczowej dla przyspieszenia efektów odchudzania i stabilizacji niskiego poziomu wagi;
- osobom aktywnym, ciężko pracującym i narażonym na stres środowiskowy.



- ćwiczenia rekreacyjne - 1 tabletka przed i 1 tabletka po ćwiczeniach,
- sport wyczynowy - przeciętnie ok. 1 tabletka na 10 kg masy ciała, max. 8-10 tabletek dziennie, w dawkach podzielonych, np. 2 tabletki po przebudzeniu, 2 tabletki przed treningiem, 2 tabletki po treningu i 2 tabletki przed snem,
- w okresie redukcji masy ciała - 2 tabletki 3 razy dziennie na ok. 30 min. przed posiłkiem.

wolne aminokwasy (L-leucyna, L-walina, L-izoleucyna), witamina B6, celuloza mikrokrystaliczna i sorbitol (substancje wypełniające), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca).

Wartość odżywcza 1 tabletki (1,5 g)
wartość energetyczna 24,70 kJ (5,9 kcal)
Białko 0,80 g
Tłuszcz 0,02 g
Węglowodany 0,54 g

1 tabletka zawiera:
aminokwasy łącznie: 750,0 mg
w tym:
L-leucyna 185,0 mg
L-walina 230,0 mg
L-isoleucyna 335,0 mg
Witamina B6 0,3 mg (15% dziennego zapotrzebowania)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
LOL a po co sklad podajesz jak w kazdym produkcie jest inny?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Sorki ze wyslalem dwa razy ale myslalem ze za pierwszym razem nie wyszlo bo jak sprawdzalem to nic nie bylo
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Napisalem przeciez ze sam biore teraz Olimpu i to wlasnie bylo o tym a wiec podalem tez sklad tego supla wiem ze z kazdej firmy bedzie nieco inny na pewno jak przeczyta sklad to sie nie obrazi. I po c.h.u.j sie odrazu czepiasz
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

vitalabs

Następny temat

Olimp TCM Mega caps 1100mg

WHEY premium