Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Women Open, 84-84+ kg - World Equipped Bench Press Championships 2019

Niestety Jan Wegiera czwarty.
Men Open, 93-105 kg - World Equipped Bench Press Championships 2019

gregorterm

...
MISTRZOSTWA ŚWIATA W JAPNII W KATEGORII SENIORÓW KOŃCZYMY BEZ MEDALU. JAN WEGIERA TUŻ ZA PODIUM.

Dziś zakończyli start Polacy na Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się w Japonii. Niestety liczyliśmy na medal Janka Wegiery, ale poziom w tej kategorii był bardzo wysoki. Ostateczne nasz mistrz uplasował się podobnie jak Darek Wszoła na czwartym miejscu z wynikiem 310 kg. W trzeciej próbie nie zaliczył 315 kg
.
W tej kategorii zwyciężył Rosjanin Eduardo Tebenko, który w drugim podejściu zaliczył 335 kg poprawiając rekord Świata o 4,5 kg a w trzeciej próbie podchodził do 350 kg i niewiele zabrakło do pokonania tego ciężaru.

Drugie miejsce dla 22-letniego zawodnika z Ukrainy Konstiantyna Musiienko, który w drugim podejściu ustanowił rekord Świata Juniorów do lat 23 wyciskając sztangę ważącą 317,5 kg a w trzeciej próbie dołożył jeszcze 5 kg zaliczając 322,5 kg. Konstantin jest także rekordzistą Świata juniorów do lat 23 w kategorii 83 kg z wynikiem 302,5 kg ustanowionym na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Na trzecim miejscu wielokrotny rywal naszego Janka reprezentant USA Adam Mamola, który w trzeciej próbie uporał się z ciężarem 320 kg ustanawiając tym samym rekord Świata w I grupie weteranów (40-49 lat).

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom udanego startu i godnego reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata.

gregorterm

...
Najcięższe kategorie czy padnie wynik 400 kg.
Men Open, 120-120+ kg - World Equipped Bench Press Championships 2019

gregorterm

...
Z strony Nasze Igrzyska
MŚ W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC KOŃCZYMY Z 3 MEDALAMI !!! DARIUSZ WSZOŁA ZDOBYWA SWÓJ 61. MEDAL MŚ I ME

Zakończyły się największe w świecie mistrzostwa świata International Powerlifting Federation - IPF w wyciskaniu sztangi leżąc, po raz pierwszy rozegrane w formule klasycznej jak i tradycyjnej, czyli w tzw. sprzęcie wspomagającym (specjalnych koszulkach). Zawody rozegrano na dwóch pomostach w Tokio (Japonia) w dniach 18 do 25 maja w kategorii open, weteranów, juniorów i juniorów młodszych. W najważniejszej kategorii open, czyli najmocniejszych nasi reprezentanci zdobyli 3 medale w kategoriach klasycznych. Największy sukces odniósł Paweł Tyborczyk, który zdobył tytuł wicemistrza świata w kategorii 93 kg wyciskając sztangę 220 kg. Na podium stanęli jeszcze dwaj nasi brązowi medaliści. W najcięższej kategorii +120 kg trzecie miejsce zajął Adam Łaskawski z wynikiem życiowym i wyrównanym rekordem Polski 250 kg. Natomiast w najlżejszej kategorii 59 kg swój już 61. medal w zawodach mistrzowskich (MŚ i ME) zdobył Darek Wszoła. Zawody w kategorii open zakończyliśmy więc z dorobkiem 1 srebrnego i 2 brązowych medali. W kategoriach w koszulkach naszym seniorom nie udało się stanąć na podium. Najbliżej byli Dariusz Wszoła w kat. 59 kg i wielce utytułowany 54 letni już Jan Wegiera w kat. 93 kg, którzy zajęli 4 miejsca. W sumie nasi reprezentanci zdobyli o wiele więcej medali wliczając w to jeszcze pozostałe kategorie maters i juniorów. W wyciskaniu klasycznym wywalczyliśmy 14 medali (4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych), a w wyciskaniu w koszulkach 9 medali (2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe). Wielkie gratulacje dla naszych sztangistów!

gregorterm

...
Szacuny 5 Napisanych postów 144 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2396
Można powiedzieć, że pan wegiera teraz będzie miał ciężko jeżeli chodzi o jakiś medal z mistrzostw świata w eq. Wyniki były dużo większe od niego a są to młodzi zawodnicy...
...
W Z O R EK Moderator
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Thepejsik1

Nadeszła era młodych zdolnych , utalentowanych....ale Janek zawsze może spokojnie startować ze swoją grupą wiekową , tylko to nie w Jego stylu.