SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intermitten fasting - co zrobić, żeby post przynosił efekty?

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 188337

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
warto byłoby założyć oddzielny temat, wypełnić ankietę, podać wiecje informacji na temat temat postępów (ubytek masy ciałą w kg / ubytek obwodów pasa, ramienia. klatki, uda w cm, samopoczucie, postępy siłowe, etc)...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Diety IF i trening na czczo

Chciałbym się w tym miejscu zatrzymać na tak ostatnio popularnych dietach IF, a nieco szerzej choć w tym samym kontekście, na treningach na czczo. Swego czasu doszło już na stronie do sporu o taki model diety. Niedawno na naszym FB pojawił się odnośnik do wypowiedzi Wodyna o tej diecie.
Z mojej strony dodam kilka ważnych uwag. Być może czasami nasi przodkowie musieli funkcjonować na tego typu modelu, czy jednak jest on optymalny? Nie sądzę. Głód zawsze jest związany ze stresem. Zwłaszcza, gdy połączymy głód z wysiłkiem o wysokiej intensywności. Łatwo też wówczas o hipoglikemię. W moim odczuciu diety typu IF powstały tylko po to, by promować suplementy. Nie masz nic jeść przez większość dnia, a tylko np. aminokwasy. Potem wielkie żarcie kilka godzien. To daje nam kolejny minus. Niepotrzebne przeciążanie i nadmierne rozpychanie żołądka.
Tym razem jednak chcę podkreślić inny aspekt sprawy. Otóż trening na czczo wzmaga aktywność nadnerczy. Wydziela się adrenalina i noradrenalina, co przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ten argument serwują nam zwolennicy tego rozwiązania. Fajnie? Niekoniecznie.
Bowiem nadnercza nie ograniczają się tylko do produkcji tych hormonów, wraz z nimi wydzielają w tej sytuacji więcej kortykosteroidów. Czyli upraszczając – kortyzolu. To sprawia, że więcej tłuszczu spalamy, jak i więcej odkładamy. Robota głupiego. Nie wspominając już o stratach białek mięśniowych. Do kompletu mamy jeszcze fakt, iż dochodzi do podniesienia poziomu glukozy we krwi. To zaś prowadzi do prostego wniosku, że dłuższe stosowanie IF, czy ogólnie treningu na czczo nawet bez przejadania się może prowadzić do cukrzycy, gdyż podwyższa odporność insulinową. Nadal tak fajnie?

Źródło
http://hormonwzrostu.edu.pl/category/dieta-bez-mitow-i-ryzu/

Co o tym myślicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Uzupełnienie glikogenu po ciężkim treningu to proces dość długotrwały. Nie da się go przyspieszyć napychając się węglowodanami. Trwa zwykle od 24 do 48 godzin. Obrazek, jaki mamy przed oczyma – jeden duży posiłek i glikogen zostaje uzupełniony – jest z gruntu fałszywy.
Bynajmniej też nie potrzebujemy w tym celu zwiększać ilości węglowodanów. Organizm spokojnie przerobi tłuszcze i białka.

Znowu mam mętlik, jedni mówią, że trzeba dużo ww, żeby jeść więcej białka, a inni inaczej.. Źródło to samo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
A tutaj o tym hormonie wzrostu i jedzeniu lub nie po treningu..

Jeszcze raz wracamy na siłownię. Co się dzieje po krótkim intensywnym treningu? Następuje wyrzut hormonów, taki hormonalny szczyt. Jakich? Przede wszystkim testosteronu i hormonu wzrostu. Gdy my w tym momencie spożyjemy dużo węglowodanów dochodzi do tego insulina. Co się dalej dzieje? Insulina wypiera tamte hormony anaboliczne. Zaczyna dominować. Co więc zyskujemy? Proces anaboliczny w dużej mierze bardziej tłuszczu niż mięśni. Podcinamy inne hormony.
W czasie dnia człowiek przechodzi kilka takich wyżów hormonalnych, gdy cały czas spożywa dużo cukrów stopniowo ogranicza wyrzut innych hormonów na rzecz insuliny. Jak wiadomo insulina ma to do siebie, że przy częstych silnych wyrzutach komórki szybko się na nią uodparniają. I cukrzyca gotowa.

Wypowiadajcie się !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 341 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4121
A ja słyszałem, że przy IF jest większa wrażliwość insulinowa i mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę. Łatwiej zrzucić fat, a nawet masa nie jest problemem (przykład Solarosa). Niektórzy ludzie jedzą różne śmieci na IF i jakoś (nie przekraczając kcal) nie łapią fatu, więc o co chodzi z tym kortyzolem i łapaniem większej ilości fatu?

Nie jestem jakimś ekspertem, ale z tego co pamiętam, to trening o dużej intensywności (90%CM) powoduje podwyższenie kortyzolu, pewnie przeciętny trening również, ale w mniejszym stopniu. Dalej - insulina, która jest tak oczerniana w tym artykule, obniża przecież kortyzol - a zaraz po treningu przy IF jemy duży posiłek, tak?

Po za tym dużo osób pije kawę - to też podwyższa kortyzol, a jakoś nie robi aż takich szkód, by tyć. Ja łykam magnez, bo czuję jego niedobór (pewnie po kawie), a sam magnez też obniża kortyzol. Wit. C również.

Kortyzol przecież też jest potrzebny (oczywiście nie w nadmiarze). Niedobór kortyzolu może prowadzić do chorób a nawet do śmierci.
Kortyzol blokuje wydzielanie histaminy - w takim razie nie mam go zbyt dużo, skoro czasem nawet tabsy na alergię mi nie pomagają.

No ale jeśli rzeczywiście... okazałoby się, że to prawda, to w takim razie BCAA przed treningiem jest jednak wskazane nawet, jeśli przerywa post, bo aminki przecież obniżają kortyzol i pierwszy posiłek jest bardziej anaboliczny niż bez nich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Niech się wypowie jakiś ekspert my możemy gdybać. Polecam jeszcze przeczytać w tym samym linku artykuły Nowe spojrzenie na dietę masową i redukcyjną na dole macie cz.1 i lecicie w górę, ja jestem w połowie i chyba na nowo zmienię dietę :C

@edit

Czytając komentarze ludzie sobie zachwalają tą dietę, polega ona na wywaleniu ww typu ryż, ziemniaki itd.. Jedzeniu białka i tłuszczy, warzyw i owoców. Każdy pisze, że lepiej się czuje, lepiej śpi, ma mniej fatu.

Zmieniony przez - grain w dniu 2013-08-14 13:46:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ja tam widzę po sobie. Na diecie IF, z oknem 4-6 godzin, zrzuciłem najwięcej w życiu (6-7 kg, startowałem z dosyć niskiego bf jak na redukcje), pobiłem rekord w podstawowych ćwiczeniach które robię czyli drążek podchwytem 45 kg*5, 52 kg *3, i 62 kg * 1 (ostatnia seria). W dipsach podobnie ale o 5 kg więcej w seriach niż w drążku.

Pierwszy raz w życiu jestem również tak blisko popularnej szmaty- czyli podciągania na jednej ręce (podchwytem z dotknięciem klatki)- potrafię się opuścić na jednej ręce do połowy i podnieść, również na jednej, a opuszczanie nawet z dodatkowym ciężarem to nie problem.

Dlaczego tak się chwalę? Bo sądzę że gdyby IF siał takie zniszczenie to w życiu bym nie osiągnął takiej poprawy wyników - niedawno mogłem sobie pomarzyć nawet o opuszczeniu się na jednej ręce.

Robię wszystko co powinno nasilać katabolizm- nie jem przed treningiem - nawet bcaa, nie jem od razu po treningu, czasami nawet dwie godziny, i najczęściej zamykam się w podobno zbyt krótkich oknach typu 4 godziny. A jednak rezultaty jakie osiągam powodują że jeszcze na tym modelu trochę pociągnę, może nawet spróbuje masę zrobić?


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2013-08-14 14:40:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Co do IF od września zamierzam przetestować IF, co miesiąc będę zmieniać techniki żywienia, aktualnie nie narzekam będąc na IF. Zastanawia mnie ta dieta 1:1 białko/tłuszcze + wplecione owoce i warzywa. 3-6 gram białka i tłuszczy na kg, nie trzymając się zapotrzebowania kalorycznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 341 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4121
Nie warto łączyć IF z bardzo niskimi/zerowymi węglami. Chcesz się lepiej czuć, a na razie chyba zmierzasz w odwrotnym kierunku do zamierzonego. Nie pamiętam, czy to zostało obalone, czy nie, choć mnie się wydaje, że ilości białka 3g/kg+ są bardzo uciążliwe dla organizmu. Po za tym wydasz fortunę na zdrowe białko w takiej ilości.

Jeżeli jednak byś chciał poeksperymentować, to warto zrobić badania przed i po jakimś czasie, chociażby podstawowe krwi.

Sam IF z sensownymi węglami pozytywnie wpływa na organizm, potwierdzają to badania krwi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Raczej nie węglami tylko tłuszczami :)

http://www.sadistic.pl/grubsi-nie-glupsi-vt124542.htm

Oglądnij wszystkie trochę to zajmie mi zostało 5 ostatnich, tak jak ci pisałem ludzie pozytywnie oceniali tą dietę zero/low carb, pisali że czują się dobrze. Pamiętaj, aby się nie trzymać jednej zasady bo może to być zgubne, czasem trzeba zmienić zdanie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Intermitten fasting czyli przerywany post – z czym to się je?

Następny temat

Intermittent fasting: korzyści i kontrowersje

WHEY premium