SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

porady dla totalnego nowicjusza

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5
witam. postanowilem, ze wezme sie w garsc i troche przypakuje. nie twierdze, ze od razu chce wygladac jak vin diesel, ale troche bicka by mi sie przydalo. tak jak mowie, najbardziej zalezy mi na bicepsie i barkach, zeby nie wygladac jak totalna p***a, zeby ludzie "rispekt" poczuli ;p. coz najlepiej jakbym zaczal najpierw jakies domowe cwiczenia. rok temu gdy bylem w szpitalu bo mialem cos z plucami to dali mi sterydy, po wyjsciu ze szpitala zaczalem robic pompki i zrobilem sobie kaloryfer. teraz nie uprawiam zupelnie zadnych sporotow i kaloryfer po prostu zniknal. do tego tez robilem pompki. na silownie to raczej chodzic teraz nie warto, prawda? musze sobie jakas ogolna wiedze przyswoic, co i jak, nie wejde przeciez nic nie wiedzacy na silke.

co moge o sobie powiedziec, jestem zielony w tych sprawach. mam 16 lat (bez hejtow pls), dobra przemiane materii, wczesniej, jakies 3 lata temu regularnie gralem w pilke nozna, w pewnym momencie nawet zapisalem sie do klubu, ale po paru dniach przestalem tam uczeszczac. do tego oczywiscie zajecia na wf'ie (glownie pilka oraz bieganie), czasem basen. w kazdym razie czego bym nie robil to odkad pamietam kondycje mialem bardzo, bardzo slaba. od zawsze mecze sie bardzo szybko, bez wzgledu na to czy regularnie uprawialem sporty czy jak teraz w ogole ich nie uprawiam.

wszystko fajnie, mlody jestem chce troche masy nabrac. postanowienie fajne ale gorzej z wykonaniem, o czym mowie? otoz mimo ze jestem zielony to wiem, zeby przypakowac to trzeba nabrac masy. z tym bedzie najwiekszy problem poniewaz ile bym nie zjadl, ile kalorii i syfu (chipsy) to nie przybieram na masie. gdy bylem maly (jakies 8 lat) codziennie rodzice wozili mnie do mc donalda. logicznie rzecz biorac powinienem byc pulpetem, zamiast tego jestem szczuplejszy od niejednej osoby, ktora regularnie cwiczy zeby schudnac. jest caly czas ta sama, do tego dochodzi takze problem tego, ze zjem troche (np. jednego schabowego) i juz jestem najedzony na pol dnia, ledwo sline przelykam. kiedys widzialem filmik koksa, jak zobaczylem ile on na talerzu ma to ja tyle w tydzien nie jem.

coz moge jeszcze powiedziec, pewnie wyzwiecie mnie od gimba ale trudno - tak jak wspominalem kiedys uprawialem sporty, ale nadszedl czas gimnazjum - sport porzucilem, zaczalem palic fajki. wiem ze fajki maja negatywny wplyw na kondycje ale nawet jak nie palilem to i tak szybko sie meczylem. nie wiem czy to ma cos do rzeczy no ale jak chce zebyscie mi pomogli jak najlepiej to pisze wszystko co moge. fajki palilem co chwila jakis rok temu, teraz mam e-fajka a fajki zwykle to od czasu do czasu. fajki moge dla sportu porzucic, gorzej bedzie z e-fajkiem, ale to raczej kwestia psychiczna niz fizyczna (ciezko bedzie i czy w ogole bedzie mozliwe zastapic cos e-fajkiem - caly czas bede musial miec cos w buzi)

no wiec jesli juz sie posmialiscie i powypisywaliscie hejty na biednego gimba, to prosilbym o jakies rady, nie wiem, cokolwiek jak zaczac, dieta jakas wszystko najlepiej. sory za wszystko, jesli temat jest w zlym dziale itd. ale pierwszy raz na forum jestem i do tego zielony, nie wiem co i jak.

z gory dzieki za odpowiedzi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
witam. Na początek poczytaj, a potem wrzuć trening i dietę do odpowiednich działów, a na pewno użytkownicy forum pomogą
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
https://www.sfd.pl/_[art]_O_treningu_siłowym_prawie_wszystko-t875977.html
https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html

Pamiętaj że największą rolę w kształtowaniu sylwetki odgrywa właściwe odżywianie
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
edit: chyba że Ci się nie chce czytać i wolisz dostać gotowca, ale to nie tędy droga.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

crossfit po operacji skoliozy

Następny temat

Pierwszy FBW do oceny

WHEY premium