SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomocyy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 982

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

18

Waga

67

Wzrost

191

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

od grudnia 2014

Uprawiane inne sporty

wf w szkole

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

staram się jeść jak najwięcej

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 88 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 831
Witam więc tak: robię Twój treningi fbw z forum, przechodze właśnie z 3 na 4 etap i mam pytanie co do serii, jeśli w przysiadzie biorę maks kolo 60kg, to serie: 5x15,5x20, 5x25, 5x30, 5x35 będą okej? co tydzień dorzucał bym po 2.5 kg do każdej serii? to samo tyczy się wyciskania na płaskim i martwego. i jeszcze jedno pytanie: w których ćwiczeniach z poniższych stosuje się progresję cięzaru a w których ćwiczy się na maksymalnych cięzarach nie dokładając na sztangę w seriach ani z tygodnia na tydzień? oto te ćwiczenia: Przysiady tylne Wiosłowanie Wyciskanie sztangi leżąc Military press Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki Uginanie stojąc z prostą sztangą Przysiady przednie Martwy ciąg klasyczny Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim Wyciskanie sztangielek siedząc California pres Uginanie sztangi na modlitewniku JEŚLI ZECHCESZ MI ODPOWIEDZIEĆ TO WIELKIE DZIĘKI DLA CIEBIE!!
POZDRAWIAM.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 779 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3988
Jaki trening FBW ?
Maks w pzysiadzie to na 1 powtórzenie ? Sprawdz na 5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 88 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 831
trening fbw roniego z forum, tak na 1 powtorzenie, ale moge prosic odp na moje pytania, bo chce zaczac trenowac a nikt nie odpowie mi na to precyzyjnie co zapytalem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
Myślę, ze wstępnie możesz tak rozłożyć serię ale nie patrz tak szablonowo tylko staraj się bardziej patrzeć jak reaguje twój organizm niż w tabelkę. Co do progresji to można ją stosować prawie w każdym ćwiczeniu, osobiście preferuję ją w przypadku ćwiczeń złożonych a dla izolowanych ciężar stały z ewentualną progresją na końcu.




Zmieniony przez - Virtus w dniu 2015-03-21 18:40:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 88 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 831
mam jeszcze jedno pytania, bo jesli co tydzien bym dokladal ciezar a trening mam 3 razy w tygodniu i robie 2 zestawy cwiczen to tak naprawde jeden zestaw przypada raz gora dwa razy na tydzien, wiec jesli wypada raz na tydziem to na kolejny tydzien zwiekszac ciezar do serii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
Dopasuj rozkład ciężaru tak by kończyć progresję z odpowiednim oporem więc musisz oszacować swoje siły. Tak naprawdę do pewnego czasu będziesz zwiększał obciążenie, ale jak na danej sesji go nie zwiększysz to też się nic nie stanie. Organizm potrzebuje zmian i im większa różnorodność bodźców tym lepiej ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 88 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 831
ale oplaca się zwiększac cięzar jesli wykonalem tylko 1 trening w tygodniu? a moglbys wymienic z powyzszych te cwiczenia w ktorych nie stosuje siè raczej progresji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 779 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3988
We wszystkich się stosuje, ale w izolowanych mniej, co jest chyba logiczne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

w domu

Następny temat

Jak to możliwe? Wyciskanie 200kg.

WHEY premium