SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc w wybraniu stylu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3940

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 449
witam wszystkich. Chcialbym zaczerpnac waszej wiedzy na temat sztuk walki. chodzi o to ze zaczął sie nowy rok szkoly i pomyslalem zeby wznowic swoje treningi. Wczesniej chodzilem na oyama karate ok. 4 lat potem capoeira ok. roku. boks ok.pół roku. zrezygnowalem bo nic mi sie pasowalo (nudne zajecia i jakos nie ciaglo mnie do walkowania wciaz tego samego). Mam teraz do wyboru BJJ, shudokan aikido, karate kyokushin, i kung fu. i moje pytanie ktore z tych stylow jest najciekawszy, narazie przemawia do mnie najbardziej aikido. chodzi o to zeby styl wyrabiał refleks ale jednoczesnie byl conajmniej "skuteczny" jak przyjdzie co do czego. Co myslicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
No i bardzo dobrze, ważne, żeby wybrać to co człowiekowi najbardziej odpowiada

Wytrwałości w trenowaniu zatem, a gdybyś miał jakieś pytania-kadra działu Grappling na pewno chętnie pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13614
bjj i karate kyokushin z tego bym wybieral :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 287 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6147
aikido zeby byc skutecznym trzeba trenowac minimum +5 lat. Z tych polecam ci BJJ. Ciekawa i bardzo skuteczna sztuka walki. Najlepiej przejdz sie na kazdy trening (1 jest zawsze gratis) i sam wybierz. Ja jednak bym pozostal przy bjj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 449
no wlasnie bjj to walka w parterze kolega chodzil przez rok ok cos tam potrafil ale go rozgromilem w nie dluga chwile po przerwie w karate 3 lat. ale dzwignie juz prawie na rece mialem bo udalo mu sie sprowadzic mnie na parter. a karate kyokushin na co najbardziej kladzie nacisk? aikido w takim razie jest nie skuteczne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 486 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3232
anatomia sztuk walki na yotube masz opisane ktory styl najlepszy a ciekawe sa kazde

Jak pomoglem nie badź żur daj sog'a

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13614
na kopniecia
bjj ciekawa sztuka walki sam ja trenuje i mi sie podoba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 853 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10221
Przejdź się na każdy trening i zobacz, każdy styl ma swoje własne ciekawe metody treningowe. Też dużo (nawet bardzo dużo) zależy od trenera, każdy ma swoje inne metody treningowe czy charakter - dlatego przejdź się po sekcjach i zobacz bo nie każdemu taki sam trener będzie odpowiadał .

Tylko to kung fu jakieś szemrane moim zdaniem bo jeżeli nazywa się kung fu kung fu to ja bym podziękował

"Ani Dnia Bez Walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 449
tak naucze sie walczyc w parterze. a co ze stójka? prawda ze prawie kazda uliczna walka sprowadza sie do parteru przez osilkow. bjj ok ale wolal bym raczej cos co jest w stojce i w parterze. a i dziekuje za ten fil chetnie obejrzę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Idź na trening do każdej sekcji i zobacz co Ci najbardziej odpowiada. Jeśli Ci się aikido podoba to się zapisz proste są gusta i guściki i każdy człowiek czegoś innego wymaga i oczekuje od SW. Jeden będzie chciał się po ziemi kulać z przeciwnikiem a drugiemu to nie będzie odpowiadać i wybierze coś pod siebie.
O aikido mr. Cavior się może wypowiedzieć bo trenuję to już trochę i ma sporą wiedzę. (i tak go nie lubię bo zamiast podać normalnie rękę na dzień dobry to nadgarstki wyrywa )

Edit: Jakie kung fu tam masz? Ze stójki kyokushin daje radę

Zmieniony przez - 4rScorpion w dniu 2009-09-12 11:52:25

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 853 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10221
bjj ok ale wolal bym raczej cos co jest w stojce i w parterze

To mieszaj innego wyjścia nie ma. Bjj + Kyok i będzie git

"Ani Dnia Bez Walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
BJJ lub Kyokushin, skoro Tobie chodzi o rywalizację.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obrona i atak samemu

Następny temat

Boks a trening na siłe

WHEY premium