SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc w redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 606 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12091
Witam,chciałem prosić o pomoć w zrzuceniu kilku zbednych kilogramów ;)

Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 78
Wzrost : 180
Aktywność w ciągu dnia : praca fizyczna
Odżywianie :brak diety
Cel : redukcja :)
Stan zdrowia : w sumie dobry :)
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : wolę to zrobić bez
Stosowane wcześniej diety : brak :)

No więc chciałbym zrzucic trochę fatu,głównie z brzucha :) Nie znam sie zbytnio na tym a chciałbym to zrobić w miarę poprawnie i skutecznie.
Jako,że mam wakacje,to pracuję na budowie 10 godzin dziennie i wygląda to tak,że w ciągu dnia jem to co kupię rano czyli z reguły:2 jogurty,5 bułek,10 dag szynki,serek topiony i obiad po powrocie do domu.Wiem że to mało ale ja jakoś zawsze mało jadlem i dobrze się z tym czułem:)

Trenuję MT tylko że teraz mam przerwę w wakację,więc niedawno zabrałem sie za siłownię.Robię FBW 3x,zacząlem troche biegać ale czuję że w moim przypadku najważniejsza będzie dobra dieta.

Zamierzam więc dalej robić fbw 3x i w tym miejscu chciałbym prosić o pomoc w ułożeniu diety.Wyliczylem że moje zapotrzebowanie wynosi około 3000 kalorii,oczywiście sam policze kalorie posiłków itp, chodzi mi glównie o rade co powienienem jeść w ciągu dnia a wygląda to tak:wstaję o 5,mam 2 przerwy w pracy o 10,14 i później jem obiad w domu o 18 i tyle,nauczyłem się nic nie jeść wieczorem:) Chciałem biegać po siłowni jakieś 40 minut i do tego robić 3x w tygodniu hiita ale tak jak mowiłem wydaje mi się że najważniejsza będzie dobra dieta,ruch i ćw to dla mnie zaden problem.
Sorry za chaotyczny post i z góry dziękujęza pomoc:)

champions are made,not born

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
niestey nikt ci diety nie ułoży, poczytaj posty podwieszone, popatrz co inni jedzą i spróbuj sam ułozyc, później wrzuć tu to sie poprawi, to co jesz do tej pory to do wymiany napewno, jak idziesz spac koło 20 to ostatni posiłek może byc o 18, jesli nie to musi być jeszcze posiłek

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 606 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12091
Ok,ułożyłem więc coś takiego;

05;30

2 jajka
pomidor
2 kromki chleba
jabłko

07;00

jogurt + bułka pszenna
1 bułka pszenna z szynką

09;00

jogurt + bułka pszenna
1 bułka pszenna z szynką

14;00

tu myślałem nad jakaś sałatką wziętą z domu

18;00

pierś z kurczaka,ziemniaki,pomidor

19;00

siłownia + myślałem o 30 min biegu po tym,a w dni ntr o robieniu hiita

21;00

twaróg półtłusty,miód,banan

22;00

sen

W pracy jestem od 7 do 17,więc trochę ciężko będzie mi zjeść coś pożywniejszego,a w domu nie specjalnie będę mial czaś przyrządzić coś sensownego na następny dzień.O 18 jem obiad w domu,więc też raczej nikt nie będzie mi robił czegoś innego.

edit; wyszło mi że moje zapotrzebowanie kaloryczne to 3200 kcal,a ta moja "dieta" to jakieś 2300 kcal.Wiem że za mało ale ja nawet nie dałbym rady zjeść więcej;]


Zmieniony przez - orfeusz88 w dniu 2011-07-23 11:43:23

champions are made,not born

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 711 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14425
ja bym zaczal od 2500 i schodzil nizej jak waga stanie po 100kcal...

masz mało warzyw, malo miesa, nie widze wogole zdrowych tluszczy

przed i po treningu lepiej unikac warzyw, mieso i dobre zrodlo wegli (np kurczak+ryz/makaron przed i po silowni)

staraj sie jesc czesciej co 3 godziny(a nie o 9 i nastepny posilek o 14), popijaj zimna wode niegazowaną w ciągu dnia



Zmieniony przez - Jajek125 w dniu 2011-07-23 11:57:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 606 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12091
Ok,czyli powiedzmy o 18 zamiast ziemniaków ryż,a o 21 zamiast banana dorzucić makaron czy wogole zastąpić nim mió i twaróg?O 14 myślałem właśnie o jakiejś sałatce z kurczakiem/rybą,oliwą z oliwek,warzywami.Czy wtedy byłoby lepiej w miare?

champions are made,not born

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
poczytaj posty podwieszone, intensywnie, bo na razie jest lipa.
to czy zjesz pełne zapotrzebowanie kaloryczne na raz czy co 3h nie ma znaczenia.

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2011-07-23 12:26:55

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 606 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12091
Ok,to moja pierwsza dieta więc nie oczekuję że będzie odrazu idealna,ale zawsze będzie to lepsze niż to co jadłem wcześniej,a wielu produktów któe były wymieniane w tematach podwieszonych poprostu nie lubię ;/ Odrazu mam takie pytanie,jak liczę zapotrzebowanie,to mam doliczyć hiita i bieg po treningu?I jak policzyć mniej więcej ile kalorii spalam w pracy?Dorabiam teraz w wakację na budowie,ale nie haruję jakoś strasznie,dzisiaj udało mi sie nawet zdrzemnąć pół godzinki;)

diete zmieniłem tak

05;30

nic nie jem rano,ale troche mi brakuje kalorii jeszcze,więc 2 jajka,chleb i pomidor powinno być okej chyba?

07;00

chleb staropolski(ciemny,na opakowaniu pisze o mące żytniej,pszennej i zakwasie żytnim) - nie było razowego w sklepie,koniecznie zmienić na razowy czy ten też moze być?
szynka wiejska

10;00

chleb staropolski
szynka wiejska
pomidor

14;00

jakaś sałatka z tuńczyka/kurczaka (przepis z forum)

18;00

pierś z kurczaka,ziemniaki,pomidor (czy zmienić ziemniaki na ryż?)

19;00

siłownia + myślałem o 30 min biegu po tym,a w dni ntr o robieniu hiita

20;00 - 21;00

i tu wypada posiłek potreningowy i jednocześnie ostatni przed snem,więc twaróg z miodem czy możę lepiej jakiś makaron?

22;00

sen

w ciągu dnia piję wode niagazowaną smakową,lepiej ją zmienić na bezsmakową?

champions are made,not born

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
jak zaczniesz za bardzo z wagi spadac to wtedy podbijesz kcaal i nie musisz sie martwic o to ile i gdzie spalasz kcal.
ja bym wprowadził takie zmiany:
05;30

nic nie jem rano,ale troche mi brakuje kalorii jeszcze,więc 2 jajka,chleb i pomidor powinno być okej chyba?

chleb razowy bym proponował i do tego zdrowe tłuszcze jeszcze, np orzechy włoskie laskowe
07;00

chleb staropolski(ciemny,na opakowaniu pisze o mące żytniej,pszennej i zakwasie żytnim) - nie było razowego w sklepie,koniecznie zmienić na razowy czy ten też moze być?
szynka wiejska
razowy lepszy bedzie, warzywa jakies i zdrowe tłuszcze
10;00

chleb staropolski
szynka wiejska
pomidor
zdrowe tłuszcze

ja bym dał jakies mieso tu lub rybe, nie ciągle kanapki
14;00

jakaś sałatka z tuńczyka/kurczaka (przepis z forum)
i jakies zdrowe tłusze i warzywa chyba sa w przepisie
18;00

pierś z kurczaka,ziemniaki,pomidor (czy zmienić ziemniaki na ryż?)
ryż lepiej lub makaron, kasze
19;00

siłownia + myślałem o 30 min biegu po tym,a w dni ntr o robieniu hiita
może byc tak trening
20;00 - 21;00

i tu wypada posiłek potreningowy i jednocześnie ostatni przed snem,więc twaróg z miodem czy możę lepiej jakiś makaron?

jakies miecho i ryz ,kasze, makaron, zimniaki

22;00

sen

w ciągu dnia piję wode niagazowaną smakową,lepiej ją zmienić na bezsmakową?

bezsmakowa lepiej

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 33
aa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 606 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12091
dzięki wielkie za pomoc;)

champions are made,not born

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny

Następny temat

Proszę o ocene mojej diety na rzeźbę i redukcje :)

WHEY premium