SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc w interpretacji wyników hormonów

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2213

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post wiec proszę o odrobinę wyrozumiałości.
Od pewnego czasu borykam się z problemami stanu zdrowia, często miewam huśtawki nastrojów, często jestem osłabiony, nie mam na nic siły ani chęci, takie jakby ogólne przemęczenie mimo tego ze wykonuję lekką pracę. Do tego pojawiły się problemy z libido, straciłem zainteresowanie płcią przeciwną, ciężko mam osiągnąć pełne podniecenie lub jest ono krótkotrwałe. Szukałem informacji co może być tego przyczyną i trafiłem na temat hormonów. Zrobiłem kilka badań, poniżej ich wyniki:

Estradiol 31,11 pg/ml norma 7,6-42,6
Prolaktyna 37,8 ng/ml norma 4,04-15,2
Testosteron całkowity 9,98 ng/ml norma 2,8-8,0
Progesteron 0,160 ng/ml norma 0,2-1,4
LH 10,22 mlU/ml norma 1,7-8,60
FSH 11,6 mlU/ml norma 1,5-12,4

Jak można wyczytać z wyników niektóre nie są prawidłowe, są za wysokie lub za niskie, lecz nie mam pojęcia co dalej z tym robić? Czy od razu zgłosić sie do androlooga/ endokrynologa? Czy probować wyrównać hormony na własną rękę, jesli tak to jakimi sposobami? Co może być przyczyną takich wyników? proszę o pomoc.

Dodam jeszcze ze prowadzę nieregularny tryb życia, aktualnie nie uprawiam żadnego sportu, pracę mam częściowo siedzącą, diety całkowity brak, często się głodzę gdyż nie jem śniadań i pierwszy posiłek spożywam czasami o godzinie 10 a czasami o 13. Spożywam bardzo mało owoców i warzyw, alkohol okazjonalnie, papierosów nie palę. Mój wiek to 26 lat, waga 76kg, wzrost 185cm.
Temat zamieściłem w tym dziale ponieważ w wieku 15 lat próbowałem odpalić bombę, poszło 10 ampułek Omnadrenu 250 i na "podtrzymanie" około 150 tabletek Metki beż zadnych odbloków. Czy może to być przyczyną złych wyników? Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie i o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94421 Napisanych postów 364349 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668877
wybrał bym się do lekarza z tymi wynikami
ile masz lat??
winowajca jest tuta na 90% prolaktyna

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
26 lat, czytałem tu na forum ze można próbowac zbic prolaktynę wit. D ale pewnie nie daje to znaczących efektów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94421 Napisanych postów 364349 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668877
no tym nic nie wskórasz
w Polsce dostinex lub tanszy cabaser
jeśli chcesz jakies wskazówki ew co do stosowania samemu , musisz wrzucić ankietę działu
lub najlepiej wybrać się do lekarza , jak trafisz kumatego zleci więcej badań aby znaleźć przyczynę

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
czyli wybiorę sie do lekarza bo jednak wolę szukać przyczyny niż tylko leczyc skutek :) dzieki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94421 Napisanych postów 364349 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668877
rozsądne podejście ,zdrowia

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46587
Wygląda to na typowy problem z przysadką. Życzę trafienia na dobrego endo, który zbada sprawę a nie przepisze bromergon i resztą każe się nie przejmować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
A moze macie jakiegos godnego polecenia endo lub androloga a okolichach Poznania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46587
W Poznaniu jest prof Ruchała bardzo dobry endo, kiedyś przyjmował na NFZ u mnie w mieście teraz chyba już tylko prywatnie w PŃ obczaj na guglach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
nazwisko troche zniechęca :D ale sprawdze, dzieki za info :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HCG w cyklu

Następny temat

Clen +t3 prośba w pomocy przy dawkowaniu

WHEY premium