SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc w doprowadzeniu jelit do stanu normalności

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 542

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5575
Witam, długi okres życia źle się odżywiałem:głownie słodycze, chipsy,frytki,ciastka
Zepsułem sobie jelita tak sądzę, ciągłe wiatry i biegunki po 3 razy dziennie.
Przechodzę na zdrowe żywienie ale te zdrowe żywienie powoduje jescze większe kłopoty szczególnie większe gazy :/ nie mogę nigdzie wyjść.( jestem 3 dzień na zdrowym jedzeniu)
Dlaczego tak się dzieje?Jedząc ryż organiczny, ekologiczny makaron z mąki durum jest jeszcze gorzej.
Dlaczego zdrowe żywienie pogarsza mój stan?
Czy może tak ma być aż organizm przyzwyczai się do zdrowego jedzenia i jelita zaczną prawidłowo funkcjonować?
Ten makaron jest zabójczy w smaku i jest bardzo syty

Wyczytałem, że
Podstawą leczenia gazów jest duża ilość błonnika w diecie. Błonnik ułatwia wypróżnienia i przyspiesza proces trawienia, dzięki czemu wpływa na redukcję wzdęć i gazów, a ponadto reguluje poziom cholesterolu w organizmie. Warto, więc wprowadzić produkty bogate w błonnik do swoje codziennej diety.
Dlaczego u mnie jest odwrotnie, potrzeba czasu?

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2013-03-09 15:09:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1418 Napisanych postów 35562 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 150828
Trudno powiedzieć co jest przyczyną u Ciebie. Duża ilość nabiału w diecie, produktów z pszenicy i żyta, obecnosć niektórych warzyw takich jak choćby celbula - mogą powdować problemy. Potrzebny byłby obszerny wywiad i mozliwe, że zastosowanie przez pewien czas diety eliminacyjnej. Swego czasu napisałem artykuł na ten temat: http://potreningu.pl/diety/artykuly/475/trawienie-bez-fajerwerkow--jak-poradzic-sobie-z-wzdeciami - możliwe że będą to przydatne informacje dla Ciebie.

Wielokrotnie prowadziłem już sportowców i amatorów borykającyhc się z rozmaitymi problemami jelitowymi, zazwyczaj można je wyprowadzić dietą. Gdybyś potrzebował pomocy @ / gg

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-03-09 15:40:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5575
Dziękuję :) a czy przestrzeganie przez dłuższy czas zdrowgo żywienia, wprowadzenie błonnika i nieprzetworzonych produktów może polepszyć stan:)?czy może tak być, że na początku może być pogorszenie :)?

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2013-03-09 16:10:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 863 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 42490
mysle ze z czasem bedzie lepiej, tez sie borykam z problemami jelitowaymi (prawdopodobie zespol jelita drazliwego) u siebie zauwazylem ze musze uwazac na produkty pelnoziarniste, nie rezygnuje z nich ale jem rzadziej 3-4x w tyg, owsianka to juz gazy przy podazy 50g sa caly dzien no i tak jak faftaq napisal cebula, tyle moge od siebie i swojego doswiadczenia pomoc :) idz moze do lekarza, mi przepisal lek o nazwie debretin cos tam pomogl swego czasu, ale dobra miska lepiej dziala, tak wiec polecam porozmawiac z faftaqiem wiecej na ten teamt
...
Napisał(a)
Usunięty przez faftaq za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42

Niestety sporty siłowe nie są dla wszystkich.Wiele jest osób z problemem nadciśnienia. Zobacz jak stres może na to wpływać http://prawidlowe-cisnienie-krwi.pl/stres-a-cisnienie-krwi sprawdź to

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje

Następny temat

Pilne - zrzut 5 kg przed zawodami

Fruzelina