SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc, badania krwi, brak libido, senność.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1975

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 96
Witam,
Proszę o pomoc, od ponad 1,5 roku mam problemy z brakiem libido oraz słabą erekcją, dodatkowo senność, zawroty głowy. Na siłowni ćwiczę od 2 lat,dobrze się odżywiam, cardio 2-3 razy w tygodniu, odpowiedni sen ok 8h,
Stwierdziłem, że muszę wykonać badania hormonalne, proszę o pomoc w interpretacji wyników badań:

testosteron wolny - 21,83 pg/ml
Tyreotropowy hormon (TSH) 2,145 µlU/ml
Trijodotyronina wolna (FT3) 3,7 pg/ml
Wolna tyroksyna (FT4) 1,50 ng/dl
Estradiol (E2) 30,30pg/ml
Folikulotropina (FSH) (L65) 3,50 mIU/ml
Luteotropina (LH) (L67) 2,87 mIU/ml
Prolaktyna (PRL) (N59) 8,3 ng/ml
Testosteron (TTE) 550ng/dl

Mam wrażenie, że FT3, FT4 i E2 jest dość wysoko górnej granicy.
Natomiast poziom LH i FSH jest bardzo nisko

Może ktoś coś poradzić gdzie jeszcze szukać przyczyny, czy wyniki są ok?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
naprawdę chcesz sprawdzać to 'w miarę bezpiecznie' na sobie i swoim zdrowiu ?
masz wizytę u specjalisty to skonsultuj to z nim a nie działasz na własną rękę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Normy dla tych badań wrzuć - najlepiej wyraźnie zdjęcie wyników.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 96
wyniki z normami tak jak na zdjęciu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Same wyniki w normach jak widać , teść ok prolaktyna również
ile masz lat ?
na libido wpływa wiele czynników ale oczywiście dobrze że zrobiłeś badania laboratoryjne i wykluczone te kwestie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 96
27 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Tych badań nie ma się co przyczepić.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 96
Witam ponowni, chciałbym odświeżyć temat.
Przez ostatnie pół roku zmagałem się z problemem. W między czasie zrobiłem wiele badań m.in:
-morfologie krwi, OB, rtg klatki, tomografie komputerową klatki, usg brzucha i układu moczowego
(w tym usg prostaty i nerek), ekg, echo serca praktycznie wszystko co może mieć wpływ na moje libido i bardzo słabą erekcje.
W midzy czasie dieta, suplementacja panax ginseng, Ashwagandha, tyrozyną, aakg, witamina c, magnezem
Wyniki wyszły ok, dalej libido, erekcja kompletne dno - dodam, ze sterydów nigdy nie brałem.
Ostatnie badania hormonalne wyszły: lh i fsh bardzo nisko (lh 2,10 mlU/ml wartość 1,60 -9,40)
(fsh 2,7 wartośc ref. 1,8-18,30) oraz estradiol bardzo wysoko 37 pg/m (11,80 -39) testosteron
w normie 540ng/dl - dodam, ze tłuszcz w tali bardzo się trzyma i mimo cardio lub ćwiczeń siłowych
praktycznie nie schodzi.

Zastanawiam się, czy spróbować kuracji clomidem, provironem?
Co zrobić zeby zbić ten estradiol i podnieść fsh i lh?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Sam chcesz się leczyć?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
express25

Zastanawiam się, czy spróbować kuracji clomidem, provironem?
Co zrobić zeby zbić ten estradiol i podnieść fsh i lh?


nie bawiłbym się sam w 'leczenie' tego typu produktami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 96
Krzykacz - nie widzę innego wyjścia, jak pójdę do endo mino zaniżonych wyników lub podwyższonego estradiolu dla niego mieszczę się "w widełkach" i sprawę zrzuci na psychikę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból szyji po ćwiczeniach

Następny temat

Wyniki rezonansu

WHEY premium