SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomiar epoc, vO2 - bransoletka-opaska-zegarek

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1137
Witam

Chciałbym monitorować dokładniej trening. Mam na myśli zegarki/opaski/bransoletki.
Podstawowe parametry to tętno i kalorie. Istotne parametry to też EPOC i vO2.

Opis EPOC


Znalazłem na razie dwie możliwości.
1. Zegarek treningowy Suunto + strona www - wersja kosztowna i mniej wygodna ze względu na wielkość zegarka.
Obrazki z programu wyglądają chyba tak:



2. Bransoletka treningowa z programem na smartfona i androida.
Program Hotbit na androida. Opis w krzaczkach ale po zainstalowaniu czytelne ikony i opisy. Wymaga opaski/bransoletki komunikującej się po Bluetooth lub w systemie ANT.
Obrazki poniżej:





Pytania:
- czy te wersje wymagają opaski na klatce czy wystarczy urządzenie na nadgarstku
- czy można zostawić samą opaskę na klatce, zdjąć bransoletkę/zegarek i trzymać np. w kieszeni
- czy jest dostępna bransoletka z oprogramowaniem, która może analizować EPOC/vO2
- czy znacie inny program współpracujący z opaskami, który liczy EPOC/vO2 ?

Może wypowie się ktoś kto korzysta z bransoletek/zegarków tego typ i czasem zerka na wykresy.

Wiem, że ten pomiar może być przybliżony lub uproszczony ale chciałbym oceniać moje treningi z uwzględnieniem tych parametrów.

Jaką bransoletkę polecacie? Przydatne funkcje/możliwości to chyba pomiar dobowego wydatku energetycznego, analiza jakości snu, budzenie wibracyjne z uwzględnieniem fazy snu.

Czy ktoś trenuje z bransoletką/zegarkiem i kettlebells - czy to nie przeszkadza, nie grozi uszkodzeniem zegarka?

Zmieniony przez - remape w dniu 2015-06-04 23:38:14

http://www.sfd.pl/temat1071761
blog, początkujący, po 35 roku życia, potreningu.pl, FBW, split, intermittent fasting (IF), kettlebells

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
To może od końca.

Jak trenuję z kettlebells, to opaska jest na klacie, a zegarek na półce. I wszystko gra.
Osobiście używam platformy movescount i jestem zadowolony.

Możesz dość tanio kupić używane suunto i ja poszedłbym w tą stronę. Poszukaj na tablicy, allegro, może ktoś z forum...

A, i do movescount można wgrywać pliki z garmina i polara za pomocą apki mxactivity mover :)

This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie siedzisko do wyciągu?

Następny temat

Wskazówki na temat pływania w basenie or jeziorze

WHEY premium