SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomóżcie mi zacząć cwiczyć ;)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22
Witam ;)
Mam na imię Tomek i mam 18 lat, ważę 73kg i mam 176 cm wzrostu. Chciałbym zacząć ćwiczyć, a przede wszystkim chciałbym wyrzeźbić brzuch (kaloryfer ;p) i zrobić klatę ;)
Jestem początkujący, nie mam narazie żadnego sprzętu do ćwiczeń, chciałbym narazie popróbować bez sprzętu. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co zacząć robić ponieważ jak na razie jestem w tym zielony. Chciałbym żeby ktoś mi dobrał jakiś zestaw ćwiczeń i dietę. Raz w tygodniu mógłbym korzystać z siłowni, jak i również z basenu ;)

I proszę mnie nie opieprzać od początku, ponieważ chciałbym się czegoś dowiedzieć, a jeżeli coś robię źle to z góry przepraszam ponieważ dopiero chcę się uczyć ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Podstawowe treningi masz rozpisane
https://www.sfd.pl/SPIS_TREŚCI-t359765.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
ten jede raz na siłke wykorzystaj
będziesz ćwiczył raz w tygodniu na siłce i 2 razy w domu, łącznie 3 treningi w tygodniu.
Na początek jakiś plan całościowy(typu FBW), podane masz propozycje w powyzszym linku

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może według mnie, żeby się nie zniechęcić :
1 dzień - > Siłownia
3 dzień - > trening w domowych warunkach
5 dzień -> basen
Na początek wystarczyłoby mu, a później jak się wkręci to można byłoby coś pomyśleć na poważnie :)
Albo możesz tam poprzemieniać te dni, w sensie możesz dać 3-ciego dnia basen, a 5-tęgo (piątek) dać trening w domu.
Z tymi dniami to poniedziałek, środa i piątek tylko tak dziwnie napisałem... P-:

Jeśli ktoś uważa, że źle myślę może, a nawet musi to skorygować, ale osoby, które zbyt intensywnie zaczynają szybciej się zniechęcają mimo zapału i dobrych chęci. Lepiej zacząć spokojnie, a porządnie wejść w temat, żeby chociaż poczuć garstkę tego co czeka go później :)

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2014-12-21 23:42:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
nieważne co w jaki dzień najważniejsze to jakoś zacząć, potem z czasem coś można rozkminiać głębiej

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 463 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3077
W domu możesz zrobić sobie całą siłkę z wyciągami włącznie. Po pierwsze pompki między taboretami. Po 2 jako obciążenia możesz wykorzystać siatki z ikei, a do nich zgrzewki z wodą, pamiętając, że litr wody = 1kg. Czyli 1 zgrzewka po 6 butli 1,5l to około 9 kilo, Siatki z ikei są mocne i wytrzyma ciężar 4 zgrzewek, do tego rura i po obu stronach wrzucasz ciężar progresje robisz odrzucając po butelce na stronę, laweczka to 3 powiązane taborety z kocem. Kupisz sobie rurę do podciagania i na niej zamontuj z opakowania od plusza wałek tylko nasmaruj i przeżuć przez to pasek naramienny od torby sportowej i już masz wyciąg górny z jednej siatka z wodami z drugiej silny wieszak w kształcie litery v, prosty kij lub ręcznik jako sznurek do wyciągu. Nogi robisz z ta sztanga, Wiosłowanie, martwy, a do klaty musisz mieć 2 kumpli do pomocy. Gdy zwiarzesz te 3 taborety a jeden podwiazesz wysoko na 20 cm do np. łóżka i podstawisz pod niego np gazety masz już skos. Przywiarz ręcznik końcem do siatki z wodą a za drugi złap za plecami i już robisz francuza hantlem. Gdy jedną nogę polozysz za sobą na stole możesz robić przysiady bułgarskie. Poszukaj jak się robi też syzyfki. Sorki za błędy ale piszę na telefonie. I jest do d... . Gdy polozysz się na stole a kumpel będzie ściągał ci nogi w dół sznurkiem/recznikiem masz nakrywke. Uginania bicepsa siatka z wodą lub sztangą wcześniej omawiana nie muszę ci tłumaczyć ale jaj di siatki przywiazesz ręcznik to już masz młotki. Wiosłowanie hantla możesz zrobić siatka z wodą ale jest za długa więc musisz kleknac na stole i 2 nogę położyć na taborecie. Sztangą możesz też zrobić francuskie Wyciskanie do czoła lub stojąc, a chwytając się oparcia 2 krzeseł z podkurczonymi nogami jedziesz pompki na poręczach. Wspiecia na palce nie muszę ci tłumaczyć i tak robisz całe treningi. Tylko program sobie dobierz. Gdy nie znasz jakiegoś ćwiczenia to wrzuc nazwę w Google. Życzę powodzenia i chęci. Aha i barki wycisk sztangą, a reszta 2 statkami ze zgrzewkami z wodą wszystkie Wznosy itp. Krawat zrobisz też. Nie zapomnij dorzucić jakieś brzuszki. No i wesołych świąt.

Zmieniony przez - _CORTES_ w dniu 2014-12-23 16:56:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hantle w domowych warunkach - trening i dieta.

Następny temat

Pompki i drążek - dobry plan treningowy?

WHEY premium