SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

podstawy pytania rady dieta poczatek

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 921
Witam!
Od jutra chcialbym realnie przyspieszyc wzrost moich miesnii:) totez mam kilka pytan odnosnie ukladania planu treningowego diety (choc co do diety to nei ten dzial chyba:) i licze rowneiz na kilka rad. Zaczynam praktycznie od zera waze 65kg, 172cm wiek 19 lat, generalnie to nei mam jakichs szczegolnych tylow co do kondycji i kasztaltu, ( dziewczyna twierdzi ze dobrze wygladam:P ) ale ogolnie to jestem maly.
Pytania:
1. Co sadzicie o treenowaniu na silce i jednoczesnym treningu aerobowym przy zalozeniu ze weekend jest wolny to czy nogi powinny byc na koncu planu czy na poczatku? (pon czy piatek?)
2. Czy zanim zaczne z programem powinienem poczatkowo swobodnie trenowac na silce nie przeciazajac sie, robic cos w formie bazy pod przyszly trening?? jesli tak to jak dlugo ( robilem cos takiego przez ostatni tydzien ale wczesniej cwiczylem juz na silce , z tym ze mialem kilkumiesieczne przerwy)
3. Jaki program polecacie, w moim stanie chyba powinienem zaczac od budowania masy wiec co i jak?
4. Dieta chyba wysokobialkowa, zero chlania, ale co konkretnie i w jakich porach?
5. Basen, bieganie jazda na rowerze spowolnia przyrost masy ale czy da sie cos zbudowac niewykluczajac tego typu cwiczen, nie chcialbym rezygnowac z jednego na rzecz drugiego, przynajmnej jeszcze nie...

To chyba tyle, przepraszam bo podobny temat na pewno sie juz pojawil ale zalezy mi na radach odnosnie mojej osoby, prosilbym rowniez o podstawowe suple zebyy nie przegiac na poczatku etc.
Z gory dzieki za odpowiedzi pozdrawiam.


P.S. znim nazbieram za umieszczenie tego tematu w tym dziale zwazcie na to ze uznalem iz tu mam wieksze prawdopodobienstwo na profesjonalna wypowiedz, zaglada tu wiecej doswaidczonych osob.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
1. Co sadzicie o treenowaniu na silce i jednoczesnym treningu aerobowym przy zalozeniu ze weekend jest wolny to czy nogi powinny byc na koncu planu czy na poczatku? (pon czy piatek?)

Siłka + aeroby to dobre połączenie. Jeśli jednak jesteś bardzo szczupły to na początek aeroby się nie przydadzą. Nogi robisz zasadniczo gdy Ci odpowiada, ale musisz kierowac się regeneracją, daj np taki plan:

PON Nogi Barki
ŚR Klatka Tric
PT Plecy Bic


2. Czy zanim zaczne z programem powinienem poczatkowo swobodnie trenowac na silce nie przeciazajac sie, robic cos w formie bazy pod przyszly trening?? jesli tak to jak dlugo ( robilem cos takiego przez ostatni tydzien ale wczesniej cwiczylem juz na silce , z tym ze mialem kilkumiesieczne przerwy)

Dobrze kombinujesz. Na początek trafnym wyboraem będzie ACT, oto link: https://www.sfd.pl/t350762/

3. Jaki program polecacie, w moim stanie chyba powinienem zaczac od budowania masy wiec co i jak?

Odpowiedź jak wyżej. Musisz zrobić podstawy, jak sam zauważyłeś. Potem ułożysz split bądź FBW.

4. Dieta chyba wysokobialkowa, zero chlania, ale co konkretnie i w jakich porach?

Odpowiedź znajdziesz w dziale odżywianie, poczytaj:


https://www.sfd.pl/temat280057/

5. Basen, bieganie jazda na rowerze spowolnia przyrost masy ale czy da sie cos zbudowac niewykluczajac tego typu cwiczen, nie chcialbym rezygnowac z jednego na rzecz drugiego, przynajmnej jeszcze nie...

To pójdzie ze sobą w parze, jeśli wysiłek ten ujmiesz w swojej diecie (dział odżywianie).

POZDRO

Zmieniony przez - Czawaj w dniu 2007-11-25 20:29:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 921
super dzieki wielkie sog idzie pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Nie ma sprawy.

Ćwicz to ACT, do tego dietka i pisz jak Ci idzie.

Po ACT skonsultuj z nami w tym poście swój dalszy trening.

POZDRO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

basen i trening - potrzebna szybka odp

Następny temat

Trening do poprawy

WHEY premium