SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

początki i dieta

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1091

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 45 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 109
Witajcie,
na początek się przywitam bo to w zasadzie pierwszy post. Z racji, ze w tym roku 40 stuknie postanowiłem nieco nad sobą popracować i mam w związku z tym kilka zapytań głównie o dietę. Na start kilka faktów. Praktycznie sportu bardzo mało wręcz wcale. Siłowni również. Wzrost 183cm, waga 74kg, zmierzony na siłowni poziom tłuszczu przy badaniu składu ciała 10.4% (rano, prawie na czczo bo zaledwie po małej kanapce i szklance wody - pewnie wynik zaburzony). Trochę ściany wspinaczkowej ale grzbiet słaby więc bez spektakularnych sukcesów. Sporadycznie nurkowanie do 18m.
Rozchodzi mi się o podrzeźbienie tego czym dysponuję, bez jakiś morderczych treningów czy atletycznej budowy bo tej akurat nie lubię. głównie zbicie tłuszczyku na brzuchu oraz wyrzeźbienie mięśni - w zasadzie zarysowanie. Bez drastycznych zmian na wadze i przybierania masy. Bardziej coś w stylu żylasty wyćwiczony niż wielki i nabity. Plan powrotu do wspinania więc tu ważne silne nogi, grzbiet no i waga na poziomie 70kg przy moim wzroście.
Co do aktywności - od dwóch tygodniu silownia 4 razy tygodniowo - rowerek 25 minut, chód na bieżni na maxymalnym wzniosie w tempie 6km/h - czas około 10 minut. Potem ćwiczenia na przyrządach - klatka, grzbiet, triceps itp. Bez sztangi i ćwiczeń na ławeczkach - tego nie potrafię więc na razie ćwiczę na gotowych maszynach.
Jedzenie - tu jest największy kłopot bo mądrości w necie różnych wiele i co jeden to inne teorie. Śniadanie to albo płatki owsiane na mleko z rodzynkami czy daktylami lub żurawiną. W pracy 2-3 kanapki chleba razowego/graham z chuda szynką z piersi kurczaka i żółtym serem. Czasem przed ćwiczeniami 100g piersi indyka na parze z warzywami, albo jogurt z owsianka i rodzynkami. Po treningu dwa jajka na twardo, ewentualnie chudy twaróg. Nie mam pojęcia czy robię to dobrze czy zupełnie od czapy, stąd też post tutaj. Co istotne - nie rozchodzi mi się o jakiś dietetyczny reżim i ostre zawodowe treningi - a jedynie o podkreślenie sylwetki i zrobienie się że tak powiem fit. Bez drastycznego "pakowania". Nie cierpię biegać - niestety. nudzi mnie to i irytuje. Tak już mam, wiem że bieganie jest dobre ale ja tego nie trawię zupełnie :)
No i teraz pytanie - jak się odżywiać ? Dołączam zdjęcia - nic w nich nie rzeźbiłem. jestem fotografem więc takie mi wychodzą. Stan na chwile obecną. Jak żyć Panowie ? :)










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Tragedii nie ma jednak nie da się mieć sylwetki fit bez treningów i diety

4 treningi tygodniowo to już sensowna ilość treningów wystarczająca żeby zrobić coś sensownego ale treningi na wolnych ciężarach będą lepsze niż na maszynach.
Co do odżywiania jeśli chcesz co nieco zrzucić to nie musisz mieć drakońskiej diety ale musisz dobrze dobierać to co jesz pod względem jakościowym i w miarę kontrolować te ilości jedzenia bo mimo wszystko musisz być na ujemnym bilansie żeby waga szła w dół.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 45 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 109
Ok - zatem istnieje szansa, że będa ze mnie ludzie :) A jesli chodzi o odzywianie się to mam jedną zagwozdkę. Przed treningiem węglowodany a po treningu jakieś białko ? Wiem, że to bardzo mocne uproszczenie ale chodzi by nie robić czegoś drastycznie źle. Czy to złe metodologia ? Nie mam tendencji do tycia, nigdy nie byłem że tak powiem gruby czy nawet grubszy. No jedynie otłuszczenie ciała i brzuszek - ale to zapewne wynika z zaniedbania a nie tendencji do tycia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Zaistniały stan rzeczy pewnie nastąpił przez błędy żywieniowe i brak ruchu.

Ogólnie to możesz sobie ustalić jakiś dzienny pułap węglowodanów i rozdzielić je na wszystkie posiłku. Węgle przed treningiem jak najbardziej tak , ale po również porcję możesz dać plus pełnowartościowe białko.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 45 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 109
od - ale to biało po treningu to musi byc mięsiwo ? W sensie np kurczak ? Z reguły treningi kończę około 19 więc nie wiem czy o takiej porze to wskazane ? Być może tak ? Czy np można to zrobić jajkiem, twarogiem białym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie ma żadnego problemu, mięso możesz spożywać nawet o 24. Jajka też są ok, choć trzeba przyznać, że są ciężkostrawne. Jeśli jednak nie odczuwasz z tego tytułu żadnego dyskomfortu to nie widzę przeszkód, podobnie z twarogiem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
piipin
od - ale to biało po treningu to musi byc mięsiwo ? W sensie np kurczak ? Z reguły treningi kończę około 19 więc nie wiem czy o takiej porze to wskazane ? Być może tak ? Czy np można to zrobić jajkiem, twarogiem białym ?


Jak masz jakieś wątpliwości do diety to możesz też poczytać dział odżywianie ewentualnie artykuły na potreningu.pl

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból łokcia podczas wyciskania - zbyt szeroki chwyt ?

Następny temat

Początkująca

WHEY premium