SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

początki treningów - jaki suplement wybrać?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 214
Witam, wszystkich forumowiczów.
Wraz z kolegą zaczęliśmy systematyczne treningi.
Od początku tego roku trenujemy 6 razy w tygodniu na siłowni (trening siłowy - ogólny).
Nie stosujemy konkretnej diety, staramy się aby posiłki były regularne, systematyczne - w miarę możliwości wysokokaloryczne.
Zastanawiamy się nad suplementami, którymi moglibyśmy wzbogacić nasze treningi.
Wiek: 16lat
Wzrost:165cm
Waga:63 kg
Czas treningów: dopiero zaczynam - 1 miesiąc
Oprócz siłowni amatorsko w swoich warunkach trenujemy boks.
Osobiście zależy mi aby zbyt mocno nie zwiększyć swojej ogólnej masy - zależy mi na szybkości ;)
Zwracam się do Was z prośbą o radę, czy i kiedy zacząć używać suplementy, kiedy sięgnąć najlepiej po kreatynę, czym ją uzupełniać ( czy jest sens już teraz).
Do tej pory niczego nie zażywałem, poza vita-min'em ( witaminy i minerały stosowane przy wzmożonym wysiłku fizycznym)
Czy uzupełnić trening odpowiednią dietą i jeśli tak to jaką?

Zależy mi na profesjonalnej radzie, chcę od początku trenować z sensem, nie tracąc czasu na bezsensownych treningach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 383 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3519
Szukalem troche na necie i nic nie znalazlem, ale mysle, ze suplementy nie powoduja zadnych problemow zdrowotnych u osob z nadczynnoscia tarczycy, bardziej bym sie obawial o alergie. Jak bedziesz chcial kupic jakis suplement/odzywke to wydrukuj sobie jego sklad i idz sie zapytaj lekarza czy mozesz to jesc

Life is short - train hard!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 7150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84652
póki co żadne

jak koniecznie chcesz coś łykać to mzb, o3 i inne tego pokroju

"Chęci i cierpliwość to wielbłądy, które mogą
Cię przewieźć przez każdą pustynię"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
Na początku efekt będą od samego treningu, suple jak wyżej, za wcześnie.

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 383 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3519
Witaminki

Life is short - train hard!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
dieta ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 214
dzięki za rady ;)
po jakim czasie zmienić suplementy - od początku treningów poszło mi w górę ok.15kg (klata) 5kg(biceps)
ostatnimi czasy (ostatni tydzień) pojawiają mi się niekontrolowane skurcze (głównie łydki - miałem z tym problemy, gdy trenowałem siatkówkę, ) i ból w nadgarstku.
W jaki sposób mogę to wyeliminować?
Posiadam niedoczynność tarczycy i regularnie od kilku lat zażywam hormony, czy może to być przeszkodą przy treningach?
Co do diety - czym ją urozmaicić? Oprócz białka i węglowodanów na co zwrócić uwagę ( czytałem większość artykułów, więc ogół znam ;)). Niestety w swojej diecie nie mogę zażywać ryb - od urodzenia mam alergię na ryby i nigdy ich nie próbowałem ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
co do bólu w nadgarstku kup sobie w aptece opaske usztywniająca powinno pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 383 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3519
Na skurcze moze pomoc jakis magnez, jak masz wiecej kasy to kup zma. Co do nadgarstka to kup sobie rekawiczki kulturystyczne z usztywniaczem nadgarstka.
A diete mozesz wzbogadzic kwasem omega 3 jesli nie jesz ryby.

Life is short - train hard!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11508
zgadzam sie jak masz kase to kup zma, co od nadgarstka to opaske kup sobie kolego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 214
obecnie zażywam OLIMP Vita-Min Multiple Sport, w którego skład wchodzą witaminy, magnez, potas itd. i według mnie to starcza, ale mogę się mylić ;)
co do nadgarstka zacząłem owijać sobie owijkami, rozważę opaskę.
jeszcze moje pytanie: kiedy i po co powinienem sięgnąć za miesiąc lub później?
swoją przygodę z siłownią mam zamiar kontynuować przynajmniej do wakacji, później nie wiem jak potoczą się losy ;)
możliwe, że bardziej skupię się na boksie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 383 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3519
Jak chcesz sie skupic na boksie to sie zapisz do klubu, a nie wal w worek w piwnicy :-] A tego magnezu jest za malo skoro masz skurcze. Kup jakis magnez lub jakis preparat na skurcze typu magnum skurcz.

Life is short - train hard!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ANKIETA !!! SPALACZ KTÓRY

Następny temat

Vitamin multiple sport

WHEY premium