SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pocieszcie slabeusza :P

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2278

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
tak sie zastanawiam...
nie zebym mial kompleksy :)
ale ostatnio przeczytalem wypowiedzi dwoch mlodych (w moim wieku) poczatkujacych o takim samym stazu jak ja, podobnej wadze, itp. i ze po pol roku cwiczen podnosza ok. 80kg. na klate. W czym problem? Ze kurde... ja podnosze 2x15kg hantle Cos jest ze mna nie tak czy co?
PS. Aha! Jeden z gosci napisal, ze zaczynal od 50kg. A ja? Zaczynalem od dwoch 8semek
PS2. A jak wszedlem na topic "Ile wyciskacie na klatę ??!!!!", to... ehh... dobrze, ze sie latwo nie zalamuje i nie poddaje Co najwyzej bede mial teraz dodatkowa motywacje, taka zdrowa rywalizacja. Kurde... jak to czytam, to od razu nasuwaja mi sie wyniki podkrecania procka :) ja na tym dobrze nie wyszedlem i to 2x!
PS3. Tzn. ja robie 4 serie po 12 powtorzen. Moze tu chodzi o to ile moge podniesc jednym powtorzeniem? Moze sprawdze to jak bede na silce :) Ale chyba nie o to biega...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 467 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4446
skos w dol bardziej angazuje miesnie dolne klatki piersiowej...a jak nie masz dobrze rozwinietej klatki(gora i srodekk...to nie ma po co robic dolu...najpierw rozwin gore i srode a potem mozesz pomyslec o dolu...

"Gestorben dauer das ist gut"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1027 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5425
a propos PS3, chodzi ci o to ze ty podnosisz 12 razy xx kg i mowisz ze tyle wyciskasz?? bo jesli chodzi o topic z PS2 to tam podaje sie jaki ciezar wyciskasz 1 RAZ a nie na serie. Podobnie pewnie mowili ci 2 z PS1 co o nich wspominasz;) wiec nie jest chyba z toba tak zle jak ci sie wydaje lub jak nie rozumiem twojej odpowiedzi:)

powrót do żywienia po latach przerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bueehhehe...hantle powiadasz ;] no to ja ci powiem ze hantle to nie sztanga i na hantlach biore polowe tego co na sztandze wiec nie wpadaj w kompleksy bo to cie oslabi..;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 574 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5150
Myśle że to pytanie powinno ruszyć umysły osób odpowidających za ten dzial, co powinni zamieszczać w "dla początkujących" nie cykle treningowe ale... podstawowe słowa np. co to SZTANGA, HANTEL, Ciężar max, seria, obwód. Można dołączyć zdjęcia... <lol2>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
eno! nie robcie ze mnie lamagi :P wiem co to sztanga, a co to hantel :D
na poczatku podnosilem troche sztanga, ale instruktor powiedzial mi, ze hantalami mozna robic wieksze ruchy i ja to czuje, kiedy spuszczam hantle prawie ponizej klaty, po prostu rozrywa mi ja :P poza tym nie przeszkadzam w ten sposob "starszym kolegom", ktorzy wyciskaja przykladowo 100kg i to nie raz...

dzieki za slowa pociechy :) sogi :D

siwex, tak podnosze 1 albo 2 serie po 12 powtorzen 2x13kg a potem 2 serie po 12 powtorzen 2x15kg. Hmm... no to skoro chodzi o jeden raz, to nawet nie wiem czy bede sprawdzal nie zalezy mi na tym, tylko myslalem, ze ludzie po pol roku chodzenia na silke (o budowie podobnej do mnie) podnosza 4 serie po 12 powtorzen 80kg. tak zrozumialem wypowiedzi tamtych chlopakow.
Co nie zmienia faktu, ze bede sie staral rozwijac dalej :)

Ostatnio mialem nieprzyjemna sytuacje. Robilem najpierw klate na lawce skosnej z glowa do dolu, 4 serie, z czego dwie 2x15kg (w ogole to zawsze jedna albo dwie pierwsze serie robie z nieznacznie mniejszym ciezarem, np. dzisiaj: I seria: 2x11kg, II seria: 2x13kg, III i IV seria: 2x15kg), potem zabralem sie za plaska lawke. I robilem to samo tyle, ze przy ostatniej serii poprosilem o pomoc jednego goscia. I co? 6 powtorzenie dalem rady, mowie zeby mi pomogl przy nastepnym, poszlo i nadeszlo... 8 powtorzenie! opadly mi sily, hantle zaczely spadac, gosciu ich nie zlapal (nie winie go, nie wiem jak mozna bylo je zlapac :D) i przywalilem sobie 15kg hantla w klatke piersiowa. Nieprzyjemne uczucie, ale na szczescie nic sie zlego nie stalo. Ale teraz kiedy czuje, ze naprawde nie moge, to nie ukrywam tego przed samym soba W ogole to rzadko korzystam z takiej pomocy, nie wiem co mnie wtedy podkusilo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 831
A tak generalnie, to Ty próbowałeś sztangę wyciskać?
Patrzyłem w Twój profil...
Tak sobie próbowałem kombinować, co do czego porównujesz i nie bardzo jestem w stanie...
Jak nie wyjaśnisz, to i my Ci nie pomożemy (ewentualnie nie pocieszymy - as you wish)...
Pozdrawiam,
M.

We are just a moment in time...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 325 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12079
Albo rób głową do dołu albo na płaskiej. Poza tym głową do dołu jest się silniejszym więc nic dziwnego, że nie dałeś rady tym samym ciężarem na płaskiej. W dodatku wstępnie zmęczony seriami na skośnej.
Natomiast to, że innym szybciej rośnie siła. No cóż to ludzie są różni, a to jest sport dla cierpliwych. Ćwicz, jedz i wypoczywaj w końcu się doczekasz. Tylko pamiętaj, że dieta i regeneracja są tak samo ważne jak ćwiczenia.

Pozdrawiam Stary Grizzly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 574 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5150
Spoko ćwicz, może eksperymentuj z seriami ...? iloscią powtórzeń?? co 2 tygodni cosik zwieksz?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
sokbr: "Albo rób głową do dołu albo na płaskiej"

no to nie mialbym co robic na silce np. wczoraj robilem takie cwiczenia i to moja "typowa sroda":
-hantle na lawce plaskiej,
-hantle na lawce skosnej, glowa do gory,
-motylka :)
-biceps na "specjalnym urzadzeniu"
-biceps hantlami
-brzuszki w trzech rodzajach :D
wszytko (oprocz brzuszkow) 4 serie po 12 powtorzen. Okolo, bo staram sie dac taki ciezar, zeby te ostatnie powotrzenia naprawde byly ledwo, ledwo i czasem sie nie uda z wynikiem np. 10 powtorzen, ale spoko :)

sokbr: "Poza tym głową do dołu jest się silniejszym więc nic dziwnego, że nie dałeś rady tym samym ciężarem na płaskiej."

no, tu nie trafiles :) bo problem zawsze jest przy "drugiej lawce". Nie ma znaczenia czy to plaska czy skosna, przynajmniej w moim wypadku.

sokbr: "w dodatku wstępnie zmęczony seriami na skośnej."

i o to chodzi! nie wiem co ja moge zrobic, zeby na drugiej lawce miec tyle samo zapasow sily co przy pierwszej. Powtarzam: czy zaczne od skosnej czy od plaskiej, to efekt jest taki sam i problemy zaczynaja sie dopiero przy drugiej. Ale coz... przeciez nie bede odpoczywal pol godziny

Ernyl: "co 2 tygodni cosik zwieksz?????"

moze nie tak dokladnie co 2 tygodnie, roznie to bywa, ale nie narzekam na brak przyrostu sily :) tylko, ze wydawal mi sie stosunkowo wolny w porownaniu z innymi. teraz jestem spokojny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 574 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5150
ehhh słuchaj zwiękaszaj co 2 tygodnie, cokolwiek,np. zmniejsz o 15 sekund przerwy między seriami, albo 1 powtórzenie wiecej, albo dodaj troche kilogramów.TZN 2 tyg czymś robisz a za 3 razem już zmien... Jeśli robie skos w dół to duzo wiecej i łatwiej robi sie sztangą. Hantlami zakres ruchu jest spory i powoduje wieksze zużycie siły... wiec nie łam sie... Moim zdaniem zastanów sie co chcesz osiągnąc... jak cosik pisz na maila...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
Ernyl: "zastanów sie co chcesz osiągnąc"

to jest proste pytanie :) chce zwiekszyc swoja mase waze 67kg przy 183cm wzrostu. Na poprawe sily przyjdzie jeszcze czas, kiedy fizycznie bedzie ja z czego wykrzesac :)

Ernyl: "Jeśli robie skos w dół to duzo wiecej i łatwiej robi sie sztangą. Hantlami zakres ruchu jest spory i powoduje wieksze zużycie siły"

ale czyz nie o to chodzi? wiem, ze sztanga jest latwiej, ale wlasnie hantlami robi sie jakby... "pelniejszy" ruch. Wieksze zuzycie sily, ale to chyba dobrze, bo na tym to polega.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening kalki na siłe...

Następny temat

PROGRESJA-KILKA PYTAŃ

WHEY premium