SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan treningowy dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53
Cześć Wam.

Chciałbym prosić Was o jakiś plan treningowy dla mnie. Nie potrafię ułożyć go sam, nigdy nie miałem doczynienia z siłownią, ale chciałbym zacząć. Kiedyś tylko robiłem troche pompek i brzuszków.

Mam 18 lat, 180cm wzrostu, 76kg wagi. Nie wiem co tam jest jeszcze potrzebne.

Jako że do miasta mam daleko dosyć, więc nie kalkuluje mi się jeździć codziennie na siłownie. Zrobiłem z kolegą siłownie tutaj na miejscu. Mam do dyspozycji gryf prosty, gryf łamany, ławeczke oraz hantle i 90 kg obciążenia.

Jeśli mógłby ktoś napisać dla mnie jakiś plan, będę niezmiernie wdzięczny. Sam nie potrafię tego zrobić, więc liczę na Waszą pomoc :) Z góry dzięki!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Myślisz, że ludzie, którzy potrafią układać plany treningowe urodzili się z tą wiedzą?

W tym dziale masz taki piękny podwieszony temat, jak: https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

A więc, naprzód!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
drążek masz, stojaki są?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53
o jakie stojaki chodzi?

drążek do podciągania? jeśli tak, to jest.



Zmieniony przez - adii18 w dniu 2012-08-09 14:04:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
stojaki do sztangi,najlepiej z regulacja,tak aby mogły się nadawać do przysiadu,bez tego będzie ciężko wykonać to ćwiczenie,na początku tak,kiedy ciężar będzie niski,to nie ma problemu... dlatego warto zainwestować w te stojaki,jak nie to lepiej zainwestować w karnet na siłke.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53
stojaki oraz ławeczka są.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
czyli masz wszystko co potrzeba.
rozumiem że twoim/waszym celem na tym etapie jest masa.
ogarnij żarcie - dział odżywianie.

trening : https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html (posty traktor71)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym ci tu polecił zacząć od jakiegoś FBW. Masz pod ręką sprzęt, który wystarczy ci na dobrą ogólnorozwojówkę na sam początek. Przeczytaj podwieszone tematy,a dowiesz się dlaczego FBW, a nie od razu split.

https://www.sfd.pl/MASA,_SIŁA_CZY_RZEŹBA_JAK_ZACZĄĆ_WSZYSTKO_NA_TEMAT.-t829333.html

Pozdrawiam.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53
Poczytałem troche tych tematów które podaliście. Piszą tam żeby zaczynać przez pierwsze 2-3 tyg od treningu aerobowego, myśle że w naszym przypadku nie będzie to konieczne, ponieważ obaj biegaliśmy co drugi dzień po pół godziny, no a do tego często, prawie codziennie gramy w piłke, co też ma wpływ na kondycje ciała. Jeszcze jedna sprawa, ja raczej celowałbym na początku w zrzucenie tkanki tłuszczowej, ponieważ mam tzw "mięsień piwny" oraz "boczki", kolega jest właśnie moim przeciwieństwem, waży może z 68-70kg, tkanki tłuszczowej nie ma praktycznie w ogóle. Mięśnie brzucha ma ogólnie troche wyrobione, całkiem inna sylwetka. Czy mimo to mamy obaj zaczynać od FBW? Czy pozwoli to na zrzucenie mojej tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym rozwijaniu mięśni kolegi?

Załóżmy, że zaczynamy obaj od FBW. Czy ten plan "gotowiec" podany w jednym z tematów jest dobry na początek?
Przysiad ze sztangą 3 serie
Wiosłowanie sztangą 3 serie
Wyciskanie sztangi leżąc 3 serie
Wyciskanie na barki 2-3 serie
Podciąganie na drążku podchwytem 3-5 serii


Jeśli tak, od jakich ciężarów zaczynać? Ile serii na konkretny dzień? Ile dni w tygodniu ćwiczyć żeby się nie "przećwiczyć"?

Mam mnóstwo pytań i mętlik w głowie, nawet nie wiem już o co pytać :) Jeśli możecie, proszę narazie o odpowiedzi na te pytania, z góry dziękuje:)

Zmieniony przez - adii18 w dniu 2012-08-10 15:32:53

Zmieniony przez - adii18 w dniu 2012-08-10 15:33:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53
odświeże. może ktoś odpowie ;p
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
trening jest ten sam,pozostała kwestia to dieta.trzeba to ogarnąć - na plus będzie szła waga w górę,na minus dieta będzie sytuacja odwrotna. mięsień piwny i boczki od złego odżywiania się,nie będzie łatwo,ale przy wadze 75kg raczej powinieneś robić masę a nie redukcję,bo nie ma co redukować. zmień nawyki żywieniowe,zacznij ćwiczyć...twoja sylwetka będzie się zmieniać.

co do samego treningu,3ci post w linku masz cały plan gotowiec,nic nie zmieniaj,nie dodawaj,nie ucinaj,poprostu ćwicz tak jak tam jest napisane,jest wytłumaczone ile seri ile powtórzeń,no wszystko jest co trzeba.

od jakich ciężarów? jeśli trzeba to i od samego gryfu. tam jest wszystko napisane ile x w tyg(3 sesje na tydz.,min 1 dzien przerwy pomiędzy) itd są wszystkie szczegóły!! przeczytaj jeszcze kilka razy ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening tygodniowy do sprawdzenia

Następny temat

Prosze o Pomoc w trenigu

WHEY premium