SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan treningowy, proszę o fachową poradę:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1226

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17514
witam! jest to mój pierwszy post na sfd ale postaram sie w miarę rzetelnie wszystko wyjaśnić:) otóż mam ułożony plan i chciałbym żeby ktoś go wmiarę fachowo ocenił, czy coś wywalić trzeba, coś poprawić itp. Mam 19 lat i w sumie z siłownią na poważnie jest to mój początek. do tej pory robiłem ćwiczenia całowicie ogólnorozwojowe: pompki, brzuszki, podciąganie na drążku itp. w różnych odmianach, nieregularnie ale formę jakąś tam sobie wyrobiłem. Otóź jestem niski, jakieś 172 cm i dlatego zwlekałem z typową siłownią, wolałem trochę jeszcze podrosnąć nim zacznę. Ale od początku tego roku chcę na poważnie i regularnie wziąść się za ćwiczenia:) więc tak: 172 cm wzrostu i jakieś 65kg wagi. oto mój plan, trochę poszperałem po różnych stronach i tak wykombinowałem:

treningi 3 x w tygodniu, poniedziałek środa piątek, dwa zestawy ćwiczeń naprzemiennie.

Zestaw 1:
Klatka:
wyciskanie na płaskiej 3x (12,10,8)
wyciskanie na płaskiej wąskim rozstawem rąk 3x(12,10,8)
rozpiętki 3x (12,10,8)
Barki:
unoszenie hantli na boki 3x (12,10,8)
unoszenie hantli w przód naprzemian 3x (12,12,10)
wyciskanie hantli w górę siedząc 3x (12,12,10)
Triceps:
francuskie wyciskanie sztangi 3x (12,12,10)
uginanie ramion z hantlami 3x (12,10,8)
Brzuch:
brzuszki na ławeczce 3x do upadłego

Zestaw 2:
Biceps:
stojąc - uginanie ramion ze sztangą 3x (12,10,8)
stojąc - uginanie ramion ze sztangą wąski rozstaw rąk 3x (12,10,8)
siedząc - uginanie ramion z hantelką w oparciu łokcia o udo 3x (12,10,8)
stojąc - uginanie ramion z hantlami w chwycie młotkowym 3x (12,10,8)
Plecy:
podciąganie na drążku nachwyt z szerokim rozstawem rąk 3x do upadłego
szrugsy 3x do upadłego
Nogi:
przysiady z trzymanym obciążeniem 3x do upadłego
łydki - unoszenie palców stojąć z trzymaną sztangą 3X do upadłego
Brzuch:
brzuszki na ławeczce 3x do upadłego

jak już napisałem, zestawy te wykonuję naprzemian co trening, jednego dnia pierwszy, drugiego drugi, trzeciego znowu pierwszy itd.

trenuje w piwnicy u znajomego dlatego taki dobór ćwiczeń, żeby wykorzystać sprzęt jaki mamy czyli hantle, sztanga z obciążeniem i ławeczka pozioma, ławka do brzuchów i drążek.


wiem, odrazu widać niedostatek ćwiczeń na plecy w porównaniu do reszty ale jak już napisałem jestem niski, a rośnie się bodajże nawet do 21 roku życia, nie chciałbym więć jeszcze obciążać kręgosłupa bardziej hardcorowymi ćwiczeniami. drążek poza tym ładnie rzeźbi i formuje plecy także pomyślałem że to i szrugsy starczą. czekam teraz na rzetelną ocenę mojego planu, z góry dzięki za każdą pomoc:) pozdrawiam i czekam:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Nie ma sensu się tak katować skoro ćwiczysz 3 razy w tygodniu.
Rozbij to na 3dni

PN: Klata + Triceps
Środa: Plecy + Biceps
Piątek: Nogi + Barki

Klatka:
wyciskanie na płaskiej 3x (12,10,8) 12/10/8/8
wyciskanie na płaskiej wąskim rozstawem rąk 3x(12,10,8)(wąski rozstaw rąk jest na triceps, wyciskanie na skosie 12/10/8/8)
rozpiętki 3x (12,10,8) - nie stosuj progresji, a stały ciężar i stałą ilość powtórzeń.

Bary

unoszenie hantli na boki 3x (12,10,8)
unoszenie hantli w przód naprzemian 3x (12,12,10) - wywal, ćwiczysz to co w wyciskaniu hantli w górę siedząc. wstaw Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 12/10/8/8
wyciskanie hantli w górę siedząc 3x (12,12,10) 12/12/12/12

Triceps ok, ale łącznie na triceps dawaj 8 serii czyli w każdym ćwiczeniu po 4... 6 to mało.

Biceps:
stojąc - uginanie ramion ze sztangą 3x (12,10,8) [B]12/10/8/8[/B]
stojąc - uginanie ramion ze sztangą wąski rozstaw rąk 3x (12,10,8)- wywal
siedząc - uginanie ramion z hantelką w oparciu łokcia o udo 3x (12,10,8) - wywal
stojąc - uginanie ramion z hantlami w chwycie młotkowym 3x (12,10,8) - 4x ja bym bez progresu robił

Czytaj podwieszone na forum bo to typowy błąd nowicjuszy. Biceps jest mniejszy od tricepsa ,a dajesz na niego więcej.

Plecy: Mało ,plecy to największa partia mięśni po nogach. Zrób nowy trening, drążek nie wystarczy ,a sztrugsy są na kaptury.
Nogi: Też mało. Rozpisz to ponownie, ale wcześniej poczytaj - przyda się zapewniam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Jesli zaczynasz swoja zabawe z silownia zabierajac sie za splita robisz blad. Zacznj od ACT i pozniej wejdz na FBW . To bedzie o wiele lepsze rozwiazanie dla Ciebie niz trening laczony. Takze odsylam do postow podwieszonych w dziale i proponuje ulozyc przykladowe ACT i dac do poprawy. Do tego dobrze ulozona dieta i musi byc do przodu.Narazie to tyle.

pozdrawiam

Zmieniony przez - _IvErSoN_ w dniu 2008-01-15 13:11:55

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia, a piłka nożna...

Następny temat

Prosze o wskazówki

WHEY premium