SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23930

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

32

Waga

89

Wzrost

186

Cel treningowy

masa i siła

Staż treningowy na siłowni

5 miesięcy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka,sztanga,sztangielki

Dieta

na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

lekkie przeciążenie barku - już przechodzi

Zażywane suplementy

kreatyna

Ostatnio przerabiany plan

fbw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
ok, czytałem, że zdrowo jest chudnąć 1kg na tydzień, czyli jak się zważę w niedzielę to będę wiedział jak to wygląda. oczywiście najbardziej zależy mi na spadku obwodu w pasie i to będę sprawdzał przede wszystkim. jeżeli się okaże, że nic nie ruszyło, to obetnę jeszcze kalorie z tłuszczy. mam tylko nadzieję, że mięśni mi nie zjadą.

czytałem na forum wypowiedź - gość po 6 miesiącach wyciskał max 70kg(rekord) i nie mógł ruszyć dalej. zrezygnował z WL i robił tylko poręcze klatkowe przez kolejne 6 miesięcy, po czym znowu wrócił do wl - podobno wycisną 100kg. czy to możliwe? poszukam to - jak znajdę do wrzucę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
tak poręcze ładnie się przekładają na wyciskanie leżąc choć to zupełnie inna bajka ćwiczeń. Wyciskanie leżąc do poręczy to bieda z nędzą

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
znowu udało mi się zwiększyć ciężar w mc - w ostatniej poszło elegancko 70,5kg, za tydzień dorzucę na 73kg i tyle - więcej nie wejdzie na gryf. mam dwa tygodnie, żeby coś wymyślić. poza tym już lekko się wygina mój gryf przy tych ciężarach - muszę sprawdzić ile on może wytrzymać.

podciąganie nadal bardzo ciężko, ale walczę w fazie negatywnej. dzisiaj jak rano wstałem byłem lekko obolały, ale już się rozruszałem i jest ok.

myślisz, że pomogło by wrzucenie podciąganie jako pierwsze ćwiczenie a mc na drugie, czy lepiej mc na pierwszy ogień?

wyczytałem też, podciąganie się podchwytem, wężej niż nachwytem, jest łatwiejsze - kiedyś trochę się tak podciągałem, co prawda przez krótki okres i byłem lżejszy o jakieś 10kg, ale jakoś to szło. myślisz, że lepiej na razie dać podciąganie podchwytem, czy zostać na samych negatywach w szerokim nachwycie?

Zmieniony przez - jaceeek w dniu 2014-06-13 10:49:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Podciąganie podchwytem z reguły jest łatwiejsze ale też inaczej angażuje mięśnie

Co do miejsca w treningu jak Ci wygodniej martwy preferuję na początku i sam tak robię ale jako drugie po drążku może być jak najbardziej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
spróbowałem wczoraj podciągania podchwytem - faktycznie łatwiej, zaliczyłem 3 razy pełne - broda na drążkiem, podobnie w 2 i 3 serii, dopiero w czwartej nie udało się już 3-ci raz wyciągnąć brody nad drążek. zostać na tym ćwiczeniu czy lepiej plecy będą mi stymulować negatywy w nachwycie?

dieta - dzisiaj już 9 dzień na węglach poniżej 50g. głodny nie jestem, samopoczucie dobre - bez różnicy w porównaniu z dietą na masę. waga - 1,5kg; obwód w pasie - 1cm... na razie chyba kiepsko, ale może tak ma być? czytałem, że na początku traci się dużo wody, oczyszczają się jelita i przez to może spaść waga - oby to nie mięśnie. w niedzielę pomierzę obwody klatki, uda i biceps, no i przede wszystkim brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
dzisiaj mija dwa tygodnie na diecie lc (strasznie szybko zleciało). obwody:
biceps -0,5cm;
klatka +2cm(to chyba te poręcze);
udo +1cm;
brzuch -2cm;
waga - 2kg.

porównanie obwodów dzisiejszych do tych sprzed 3 tygodni(w tedy ostatnio się mierzyłem). spodziewałem się większego spadku brzucha na początku, ale grunt że jest na -. od jutra zwiększam węgle z 40-50 do około 150g. na śniadanie płatki owsiane za jajecznicę na boczku i trochę węgli do obiadu. reszta bez zmian.
dziwi mnie trochę biceps, może ostatnio coś źle pomierzyłem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
zacząłem już 4-rty tydzień nowego planu, a podciąganie nadal leży. wczoraj robiłem z ten sposób, że wchodziłem na stołek, łapałem za drążek i powoli opuszczałem się bez trzymania nóg na stołku. wcześniej cały czas trzymałem nogi na stołku, ale też podciągałem się z małą pomocą nóg, a teraz tylko opuszczam się na rekach bez żadnej pomocy nóg. ciężko to szło, zwłaszcza pod koniec serii. faza negatywna około 3 sekundy. dzisiaj lekko czuję plecy. jaki sposób będzie lepszy na wzmocnienie mięśni - tak jak ćwiczyłem wczoraj, czy jak na początku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
wczoraj poręcze a potem na dobicie płaska i rozpiętki, poza tym zwiększyłem ciężar na biceps. dzisiaj jestem cały obolały - plecy, klatka, biceps. znak, że dobrze idzie o dziwo coraz lepiej idzie mi wyciskanie na płaskiej. wczoraj w ostatniej wycisnąłem 7x53kg, mimo że byłem już dość mocna zmęczony po poręczach. w piątek zaatakuję 54kg w ostatniej, czyli mój rekord. ostatnio poszło 7 razy, przed poręczami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Nie dostawałem powiadomek ale widzę, że wszystko ładnie idzie . Masz jakieś pytania ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
zastanawiam się nad podciąganiem nachwytem. nadal kompletnie mi to nie idzie, ćwiczę tylko powolne opuszczanie - 4 serie po 8 powtórzeń. pompki na poręczach nawet w miarę, 1 seria 5 powt, 2 seria 7 powt, 3 seria 8 powt, 4 seria 5-6 powt. poza tym czuję przy wl, że jest progres siłowy, a podciąganie nic nie ruszyłem. jak na początku mogłem tylko raz się podciągnąć, tak teraz, po 4 tygodniach jest to samo. fakt - już po samych negatywach czuję plecy, zwłaszcza na drugi dzień, ale nie widzę progresu. warto zostać na samych negatywach, czy lepiej zostawić to ćwiczenie do póki nie wzmocnię innymi ćwiczeniami mięśni pleców?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwnie krzywa klatka piersiowa.

Następny temat

Trening na Nogi!

WHEY premium