SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23941

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

32

Waga

89

Wzrost

186

Cel treningowy

masa i siła

Staż treningowy na siłowni

5 miesięcy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka,sztanga,sztangielki

Dieta

na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

lekkie przeciążenie barku - już przechodzi

Zażywane suplementy

kreatyna

Ostatnio przerabiany plan

fbw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777602
No obwód w pasie jest spory dlatego na niego trzeba uważać jakiś, krótki okres redukcyjny można by było wprowadzić ale znając życie brzuch będzie leciał najwolniej. Można zmniejszyć udział w diecie węglowodanów.
Leucyna robi dobrą robotę ale jak w cytowanym fragmencie aby podnieść jej poziom trzeba wsuwać suple.
Redukcja ma swoje plusy oczywiście ale decyzję czy redukować musisz podjąć sam.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
ok, to zrobię z 4-6 tygodni redukcję od poniedziałku. może żeby się pozbyć brzucha dołożyć jakąś dodatkową aktywność? skakanka, rowerek albo bieganie wieczorkiem?

skoro leucyna jest dobra, to dorzucę suple.

zostało mi jeszcze coś takiego:
https://sklep.sfd.pl/Hi-Tec_Nutrition_Hi_Tec_Protein-opis27.html
zacząłem kiedyś, ale ostatecznie zrezygnowałem, sprawdzę czy jest jeszcze dobre - leży chyba już z 3-4 miesiące.

ewentualnie może coś takiego:
https://sklep.sfd.pl/Trec_Whey_100-opis26480.html
samo białko serwatkowe, brał był tylko raz dziennie 30gr(tyle wystarczy?) - wystarczyłoby na miesiąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777602
Ale suple dozuj według braków w diecie. Jak dasz radę to interwały zamiast klasycznego aero

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
braków nie będzie, więc suple nie potrzebne.

trochę mnie martwi pierwszy tydzień diety - 20-30g węgli, potem do 150g. będzie je trzeba dać tak z 1,5-2h przed treningiem, żeby mieć siłę ciężary dźwigać.

myślę dać interwały w środę i sobotę (DNT) - w sobotę planowałem basen, a w środę bieganie.

planu treningowego nie zmieniać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777602
Tutaj miska będzie mieć zasadnicze znaczenie. Węgle okołotreningowo bym dał i rano do śniadania głównie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
pierwszy tydzień na nowym planie za mną.

dzisiaj poręcze - zrobiłem 4 serie po 8 powtórzeń. nie pomagałem sobie nogami, robiłem trzy pierwsze powtórzenia dość nisko, potem już bardziej płytko. będę się starał z każdym treningiem schodzić niżej. problem mam z łokciami, bo jak w pierwszych powtórzeniach schodzę niżej, to coś mi w nich lekko strzela. poza tym zauważyłem pod koniec, że nie mam prostych ramion, tylko je podnoszę ku górze, aż barkami dotykam szyi/głowy.

ogólnie cały jestem obolały, biceps, triceps, plecy, klatka, barki...

próbowałem ułożyć nową dietę - ciężko nazbierać 3000kcal przy węglach na poziomie 30g(pierwszy tydzień). muszę dodać do dwóch-trzech posiłków oliwę - pewnie razem z warzywami. na razie nazbierałem 2000kcal bez oliwy, przy węglach 30g. jutro lub w niedzielę spróbuję coś jeszcze podziałać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777602
Powiedz mi jaką miałeś kaloryczność do tej pory a do jakiej teraz dążysz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
moje aktualne zapotrzebowanie to około 3300, do tej pory byłem na około 3500-3600. wyczytałem, że w lc obcina się kalorie o 300, czyli powinno być w moim przypadku 3000. do tego w pierwszym tygodniu węgle tylko 30g, potem 150, nie więcej niż 200 przy 4xsiłka + 2xinterwały. białko 2g/kg, reszta tłuszcze. no i żeby dawać dużo warzyw, żeby nie zakwasić organizmu - przed i po treningu też? bo do tej pory unikałem tłuszczy i warzyw w okolicach okołotreningowych. co najwyżej pół pomidora do białego sera po.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777602
Obawiam się, że jak z tygodnia na tydzień zejdziesz do 30g ww to będziesz miał zjazd na całego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
też mi się tak wydawało. może powinienem zejść na razie z węglami do 200, jak będzie ok to po tygodniu do 150, i dopiero w trzecim tygodniu na 5-7 dni do tych 30g, albo już po prostu zostać na tych 150g w DNT i 200 w DT.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwnie krzywa klatka piersiowa.

Następny temat

Trening na Nogi!

WHEY premium