SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pierwsza powazna dieta do oceny//pytanie o bf%

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2642

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311
Mam 19 lat, na siłowni cwicze jakos od 3 (z przerwami), lecz zawsze duzo wieksza wage przykładałem do treningow niz do odzywiania. Od ponad roku starałem sie zmieniac swoje nawyki zywieniowe, teraz nadszedl czas na wprowadzenie sciłej diety, ponizej wklejam to co ulozylem. Dieta ta nie rozni sie zbytnio od tego jak dotad jadlem z tym ze jakis czas temu kupilem wage i teraz mam mozliwosc zmierzenia dokladnych ilosci.

Zalezy mi na tym by spokojnie zredukowac tluszcz przy jaknajmniejszej stracie miesnia, ale nie licze na jakies cuda ;)

Dziwi mnie poziom bf ktory sobei wyliczylem za pomoca tego kalkulatora: http://exercise.about.com/library/blbodyfatcalculator.htm
jest jakis wyjatkowo niski, 18%, pamietam ze jak mierzylem go sobie jakis rok temu to bylo napewno ponad 25%, moze znacie jakies inne, lepsze kalkulatory bym mogl to spradzic? ;)









Mam zamiar jesc w ten sposob 2 dni pod rzad korzystam z rozpiski "dzien a", pozniej jeden raz "dzien b" i znow 2 razy "dzien a" i tak dalej...

Godziny podane w rozpisce zgadzaja sie z tym o ktorej jem. Czyli po kolei wyglada to tak:
-wstaje o 6
-sniadanie 6:30
-o 10 mam polgodzinna przerwe w pracy, wtedy mam dostep do kuchni i moge sobie szybko przyrzadzic cos do jedzenia, albo odgrzac cos co zrobilem wczesniej
-tutaj nastepuje niestety ponad 5-godzinna przerwa w ktorej niestety nie mam czasu zjesc cos porzadnego i musi mi wystarczyc cos co moge trzymac w kieszeni i podjadac od czasu do czasu, czyli np. migdaly
- o 15 koncze prace jak tylko wracam do domu jem obiad
- o 18 mam silownie
Trenuje poniedzialek, wtorek, czwartek, piatek splitem wszystko oprocz bica i trica raz w tyg., zaraz po treningu aeroby jak narazie jest to tylko 20 minut, wiecej nie daje rady, ze wzgledu na to ze miesiac temu rzuciłem papierosy i narazie zero kondycji, lae pracuje nad tym i z czasem bede staral sie biegac dluzej :)
-zaraz po silowni bialko + banan, gdy tylko bialko mi sie skonczy mam zamiar kupic BCAA i brac je przed treningiem, przed aerobami i po aerobach
- jakies 45 minut przed spaniem wcinam serek wiejski ;)

Jeśli chodzi o suplementacje to białko, ktore juz wymieniłem, pozatym biore WMA i byc moze w najblizszej przyszlosci wprowadze jakis spalacz ;)

No troche sie rozpisalem, ale staralem sie podac wszystkie informacje jak najdokladniej, teraz mam nadzieje ze mnie nei olejecie i powiecie co mam zmienic, a na pewno wiele jest do zmiany ;d

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 83

Wzrost: 178

Obwód klatki: 109

Obwód ramienia: 39

Obwód talii: 88

Obwód uda: 59

Obwód łydki: 41

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 18%?

Aktywność w ciągu dnia: praca fizyczna

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: piłka nożna srednio raz w tygodniu

Odżywianie: Od ponad stram się stosowac do różnych wskazuwek zywieniowych zawartych na tej stronie, teraz przyszedl czas na bardziej scisłą diete

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: .

Stan zdrowia: .

Preferowane formy aktywności fizycznej: 4 treningi siłowe tygodniowo
3-4 treningi aerobowe tygoniowo


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: to moja pierwsza powazniejsza dieta

Kto bylby tak miły i pomogł mi ułożyć PORZADNA diete? ;)

Zapraszam:
http://www.sfd.pl/pierwsza_powazna_dieta_do_oceny//pytanie_o_bf%-t743206.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311
Z tym ryżem to mam tak podzielone, poniewaz kupuje go w woreczkach po 100g i tak jest mi latwiej liczyc. W 2 posilku jem pol woreczka i na potreningowy zostawiam reszte. Gdybym mial jesc porcje po 75g to juz za duzo pierd***nia sie by było

A jem wiecej przed treningiem, bo jestem wtedy duzo bardziej głodny niz po treningu i jesli jadlbym mniej to mozliwe ze nie mial bym wystarczajaco sily na trening

Kto bylby tak miły i pomogł mi ułożyć PORZADNA diete? ;)

Zapraszam:
http://www.sfd.pl/pierwsza_powazna_dieta_do_oceny//pytanie_o_bf%-t743206.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311
Wczoraj i dzisiaj przetestowalem sobie ta diete, poczytalem sobie jeszcze troche i postanowilem wprowadzic pewne modyfikacje. Pozatym obliczylem jeszcze raz zapotrzebowanie i wyszlo mi 2700kcal, wiec startuje z malym deficytem -150kcal.

Zmiany ktore wprwadzilem:
-odzywke bialkowa narazie odstawiam na polke, zamiast tego kupuje BCAA i mam zamiar je brac 10g przed treningiem, 10g miedzy treningiem a aerobami i 10 g po aerobach
-przesunalem silownie na 17 zeby miec po niej czas na 2 posilki
-wprowadzilem porzadny posilek potreningowy poniewaz okazalo sie ze bez niego jestem zwyczajnei glodny, a pozatym dowiedzialem sie ze cukry proste zaraz po treningu nie sa najlepszym pomyslem na redukcji
-dodalem troche rodzynkow do tych migdalow co je dziubie w pracy ;)

Oto jak sie prezentuje calosc:








Generalnie procentowo jest 32% białka, 26% tłuszczy i 42% wegli.

Mysle ze teraz jest duzo lepiej i mam nadzieje ze teraz ktos mi pomoze i powie co jeszcze trzeba zmienic zeby bylo dobrze ;)

PS: BCAA dalem takie jakie bylo w dzienniku dla przykladu, bo nie wiem jeszcze jakiej firmy dokladnie kupie ;)

Kto bylby tak miły i pomogł mi ułożyć PORZADNA diete? ;)

Zapraszam:
http://www.sfd.pl/pierwsza_powazna_dieta_do_oceny//pytanie_o_bf%-t743206.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
wszystko- kazda wersja jest źle. do poprawy.
rano w ogole nie ma bialka, tluszczu, warzyw
II: "od biedy" moze zostac, ale chleb lepiej zamienic lepszymi węglami (w tym posilku w ogole mozesz je wywalic. a zostawic porządne bialko, tluszcz, warzywa)
III: katastrofa
IV: OK. jak przed treningiem- mozesz usunąć warzywa
V: potreningowy OK
Vi: wieśniaka zamieniaj z twarogiem półtłustym i dodaj tłuszcze (oliwa, etc..)

nie masz w diecie ryb- zwlaszcza tłustych, zdrowego tluszczu (lniany, tran, orzechy wloskie, oliwa, etc.) tez brakuje.
wegle bym dala tylko w sniadaniu i okolotreningowo

Zmieniony przez - kocio2009 w dniu 2011-05-27 06:35:54

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311
Przede wszystkim dzieki za pomoc ;)

Niestety, ale miałem awarie komputera i byłem odciety od internetu przez pare dni, ale juz nadrabiam.

Aktualnie to wyglada tak:










Jeśli chodzi o sniadanie to myslalem ze białko z mleka jest wystarczajace, w koncu to bialko zwierzece, jesli to malo moge tutaj dorzucic WPC, ale mysle ze mam bialka juz wystarczajaco w diecie. A jesli chodzi o tłuszcze z rana to moge brac kapsułki z omega-3. Innych pomysłów nie mam.
Jak juz mowilem chce robic tak ze najpierw 2 dni stosuje DZIEN A pozniej jeden DZIEN B, wiec ten chleb i jajka bedzie ograniczony do minimum.
Jesli chodzi o III to nie uznaje tego za pełnoprawny posiłek, to jest po prostu taka przekaska w pracy, zeby nei miec 5-godzninnej przewy, od 10:30 do 15 nie mam mozliwosci rozłożyć się z pojemnikiem i zjeść porzadny obiad. Nic innego na to miejsce nie umiem wymyslic, ale chyba lepsze to niz kanapki.
Mowisz, że nie mam zdrowych tłuszczy - przeciez jest oliwa, migdały, łosoś, zamierzam jeszcze dokupic jakies kapsułki, wiec nie wiem co mozna dodac wiecej...

Jeszcze raz dzieki za pomoc i czekam na dalsze wskazówki ;)

Kto bylby tak miły i pomogł mi ułożyć PORZADNA diete? ;)

Zapraszam:
http://www.sfd.pl/pierwsza_powazna_dieta_do_oceny//pytanie_o_bf%-t743206.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
pelnowartsciowe bialko to takie które zawiera pełny aminogram (jajka, miesa, ryby, owoce morza, WPI/WPC). mleko to jest zrodlo laktozy-węgli-cukru= na redukcji najlepiej wywalić, a jesli juz musisz je miec to daj tylko do owsianki ~200ml.
III posiłek nie moze byc jakąś tam przekąską. musisz tu miec bialko. jak nie mieso, ryba, to moze jajka, od biedy serek wiejski/twaróg+oliwa/orzechy, lub szejk bialkowy+ garsc orzechow wloskich przykladowo
omega-3 gold bierz tak przynajmniej z 6 kapsów. 3x2 do posiłków
te rodzynki wywal w III posilku
ryby mozesz jesc rozne i jedz je czesciej: makrela, szproty, sledz, halibut, dorsz

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311
Niestety, ale mam obecnie taka prace (jestem po maturze, to tylko na wakacje, pracuje fizycznie), że w tych godzinach (posilek III) nie moge sobie pozwolic na przerwe dluzsza niz ~3 min, na siłe mógłbym sprobowac, wziasc ze soba jakas rybe z puszki, tunczyk, czy makrela, ale co wtedy z weglami?

Kto bylby tak miły i pomogł mi ułożyć PORZADNA diete? ;)

Zapraszam:
http://www.sfd.pl/pierwsza_powazna_dieta_do_oceny//pytanie_o_bf%-t743206.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
nie musisz miec węgli w kazdym posilku. no chyba ze ci ich tak strasznie brakuje i nie dajesz rady funkcjonować. rownie dobrze mozesz wrzucic porcje odzywki typu "bulk" albo bialkowej+oliwe i wypic. i masz posilek ktory zjesz w trakcie śmiesznie krótkiej przerwy.

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311
A gdyby zrobic to w ten sposob:
waga (g/szt.) kcal b (g) t (g) w (g)
Migdały 172 6 16 2
Ostrowia WPC 80 125 24 2 2

Białko z WPC (tutaj dalem przykladowo ostrowie, kupilbym cos innego).
Tłuszcze z migdałów.
Węglowodany tutaj sobie odpuszczam.


Byłoby ok, jako III posiłek?

Kto bylby tak miły i pomogł mi ułożyć PORZADNA diete? ;)

Zapraszam:
http://www.sfd.pl/pierwsza_powazna_dieta_do_oceny//pytanie_o_bf%-t743206.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
może byc..wymieniaj te migdały na orzechy wloskie/nerkowce/brazylijskie/macadamia

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311
Ok, rybe tez bede od czasu do czasu jadl inna niz losos.

Teraz pojawia sie inny problem. Wydaje mi sie ze prawie 230g bialka dziennie to zdecydowana przesada, a gdyby dolozyc jeszcze jakies pelnowarosciowe bialko na sniadanie to juz w ogole bedzie kosmos. Ja mam 82kg i wedlug tego kalkulatora http://exercise.about.com/library/blbodyfatcalculator.htm 18% BF. A tak przy okazji mozesz polecic mi jakis lepszy kalkulator BF bo w ten jakos nie wierze, cos za niski ten BF...

A tutaj wklejam jak to narazie wyglada mniej wiecej:

Kto bylby tak miły i pomogł mi ułożyć PORZADNA diete? ;)

Zapraszam:
http://www.sfd.pl/pierwsza_powazna_dieta_do_oceny//pytanie_o_bf%-t743206.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2926
Tłuszcz trzeba podbić np. oliwą z oliwek, orzechami, lub nawet raz w tyg. masełkiem orzechowym ^^.

Pierwszy raz widzę żeby ktoś BCAA wliczał do bilansu

Pierwszy posiłek fajnie gdybyś dodał orzechy, ostatni zamiast warzyw wrzuć jakieś źródło tłuszczy.

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie biało na redukcje(smak, firma)

Następny temat

szybka redukcja - dieta do oceny

Wiecej