SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

parę pytań od początkującego

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 597

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 98
Witam

mam 22 lata, a strasznie chudy ze mnie kurdupel- wiec sobie plan umyśliłem, coby się wziąć trochę za siebie, w końcu jak sie Cie nie będą bali, to się będą z ciebie śmiali ;) no więc ćwiczyłem sobie trochę w domu, taki wstęp sobie zrobiłem, po czym entuzjastycznie udałem się na siłownię, coby zacząć ćwiczyć naprawdę ;)
I tu się pojawiają moje pytania wreszcie:
przekopałem sporo internetu, ale różnych, sprzecznych danych jest bardzo dużo, no i nie wiem jak najlepiej ćwiczyć (tak żeby urosnąć- wiem wiem, dieta przede wszystkim, jest już w drodze, odpowiednie służby dietetyczne się tym zajmują ;)).
No więc, wyczytałem gdzieś, że dobrym sposobem jest trenować partiami, więc tak ćwiczę (3x w tygodniu, 1 dzien klata triceps, potem plecy biceps, no a barki brzuch nogi ostatni dzień). Ćwiczę tak, że zwiększam ciężar co serię zmniejszając liczbę powtórzeń (od 12 do 8, czasami 6 jak już siły braknie). I tu pytanie: czy taki trening ma sens, czy też może jest kompletnie beznadziejny?:) bo równocześnie znalazłem coś co się zwie treningiem HST, i zgłupiałem i nie wiem jak ćwiczyć zeby miało to jak największy sens ;)
i jeszcze taka sprawa: praktycznie po każdym treningu przez 2-4 dni mam zakwasy- to normalne? czytałem o tym że to pouszkadzane włókna mięśniowe, ze się regenerują itd, ale wolałbym się upewnić że sobie nie szkodzę ;)
z góry dzięki za odpowiedź, mam nadzieję ze za bardzo nie naspamuję tymi pytaniami ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 190
po dobrym treningu zawsze sa zakwasy a na zakwasy najlepszy trening lub basen ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
bol miesnia a zakwasy to dwa rozne zagadnienia.
nie nalezy trenowac obolalych miesni jest to znak, ze jeszcze jest uszkodzona tkanka a ty nadal chcesz ja meczyc

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na masę

Następny temat

Masa czy redukcja?

WHEY premium