SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pływanie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1746

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Witam. Od dłuższego czasu trenuję pływanie. Wziąłem do rąk ostatnio hantelki. Co by tu wziąć, żeby trochę przybrać ciała?
Nadmienię, że właśnie kupiłem BCAA i creatine f-my Weider. Od dłuższego czasu biorę l-karynitynę olimpu.
Niestety z uwagi na operację kręgosłupa nie mogę uprawiać sportów typowo kulturystycznych. Mam 27 lat 190cm i 93kg.
Pozdrawiam

abcdef
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1070 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16736
To super ze plywasz!! Sam wiele lat plywalem "zawodowo" a w tej chwili bez wody nie obejde sie. Napewno plywajac masy nie zrobisz ale za to rzezba, symetria i proporcja!!! Jesli jeszcze masz problemy to plywanie jest jedynym wyjsciem.Z treningiem z hantelkami bym uwazal ze wzgledu na ten kregoslup.
Plywasz pod czyims okiem?? Masz jakiegos trenera czy cos?? A tak wogole to od kiedy plywasz, sam sie uczyles, jak ci idzie?? (jakie masz czasy)

Enzo

Enzo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W zasadzie to do niedawna pływałem od czasu do czasu. A tak naprawdę to bywałem w wodzie), bo to jak pływałem pozostawało wiele do życzenia. Od dwóch miesięcy chodzę na naukę pływania, od miesiąca pływam codziennie. Wg instruktora kraulem już pływam doskonale, natomiast trzeba sie teraz wziąć za żabkę i ew. motylek. Szczerze mówiąc widząc moje postępy w pływaniu kraulem to sam sobie mówię gratulacje. Na początku nauki było tragicznie - męczyłem się po pierwszych 15 metrach i miałem wszystkiego dość. Ale przyszedł taki jeden dzień, w którym coś zaskoczyło (sprawa pływania to przede wszystkim psychika) i od tej pory jest już OK.
Tak jak wspomniałem pływam codziennie i ostatnie 10 min przeznaczam na saunę. Chodzę na basen do Pruszkowa k.Warszawy (oddany chyba 2 lata temu) i tu za saunę nie płaci się dodatkowo, wszystko jest w cenie biletu.
Jak Ci się pływa pod wodą? Ile dasz rady przepłynąć? Ja przepływam w zasadzie bez większego problemu 25 metrów bez nawrotu. Wg instruktora, to po drugim basenie powinny dopiero zaczynać się problemy )) Jakby dłuższy był basen, to pewnie miałbym motywację na zwiększenie dystansu.
Na początku pływania miałem ogromny problem z wydajnością. Tak jak wspomniałem byłem wykończony po 15m. Ciekaw jestem, na ile jest zasługą treningu a ile BCAA i keratyny, że teraz już żadnych problemów wydajnościowych nie mam.

abcdef
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 528 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7749
nie ma bata od plywania nie bedizesz mial zadnych przyrostów :) pozatym jak na plywaka i tak wazysz juz troszku za duzo :D

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu, jabłko z Morza Martwego i garść pyłu. Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę.

Mafia Sporty Extremalne

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu,
jabłko z Morza Martwego i garść pyłu.
Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1070 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16736
No to gratuluje postepow.Co do motylka :) to raczej tak szybko ci nie pojdzie, najbardziej meczacy, wymagajacy sily i TECHNIKI styl, narazie daruj sobie. Nie zapominaj o grzbiecie, tez dobry styl i napewno pomoze na kregoslup.W plywaniu wydolnosc i wytrzymalosc przede wszystkim, sila przyda sie jedynia jakbys chcial jakos wyczynowo plywac.
Pod woda robie ok 40m na basenie krotkim ale nigdy nie trenowalem specjalnie bezdechu.Jesli chcesz to poprawic to polecam np kraul i oddech co 3,5,7 lub wiecej ruchow tzn robisz 5,7, badz wiecej ruchow ramionami na jeden oddech.W zabce mozesz robic podobnie z tym ze bierzesz powietrze i robisz 2 dluuugie ruchy. Zabka jest moja specjalnoscia i moze sie wydaje ale jest bardzo trudna technicznie, chodzi o ruch stopami (jelsi masz dobrego trenera to napewno zwroci na to uwage).
Co do odzyweczek polaczonych z plywaniem to nigdy sam nie probowalem ale kolega w szkole sportowej byl ciagle karmiony carbo,kreatyna i aminami wiec napewno pomagaja.
Powodzenia!!

Enzo

Enzo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żabka nie jest taka łatwa, jak się wydaje. Co do techniki to instruktor bardzo zwraca na nią uwagę.
Teraz pływam kraulem na 2, ale chyba zacznę na 3, tyle, że na jedną stronę mam przykurcz i trochę gorzej mi sie oddycha.
Co do czasów, to ostatnio mierzyłem, że na 25m mam 31 sek, ale od razu mówię, że pływam rekraacyjnym tempem.
Pozdrawiam

abcdef
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1070 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16736
No jak na poczatek to niezle te 31 ale staraj sie zeby zejsc na luzie do ok 20.Jak plywasz kraulem na 2 to na 3 w sumie zadnej roznicy nie zrobi, sprobuj na 5, moze nie caly trening ale przynajmniej 100-200m zrob takim, dlugie, spokojne ruchy i zadkie oddechy. Po jakims czasie zobaczysz efekty napewno w wytrzymalosci i kondycji a dluzszy bezdech to swoja droga

Enzo

Enzo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Amorek

Następny temat

Rozgrzewka!

WHEY premium