SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pływanie, a siłownia....

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1200
Ogólnie co myślicie o połączeniu treningu pływackiego z siłownią?
Chodzę na siłownię z 2 lata, a pływam prawie od zawsze....
Od zeszłego roku zacząłem tak bardziej intensywniej trenować pływanie i kombinować jak by tu te 2 rzeczy połączyć...
Jak wiadomo w pływaniu liczy się sprawność, wytrzymałość, siła (dynamiczna), technika itd itp... Niektórych rzeczy nie da się (byłoby ciężko) wyrobić na siłowni np poprawić techniki pływania....
No ale wytrzymałość i siłę - owszem
no i tak wytrzymałość to wiadomo małe obciążenia i duża ilośc powtórzeń, a siła odwrotnie... - to tak w dużym uogólnieniu...
No jeżeli tak to jaka ilość powtórzeń byłaby optymalna no i co z tempem wykonywania ćwiczeń bo tu się nie da zasuwać ja np. na gumach...


jak ktoś ma jakieś pomysły czy coś jak powinno to wyglądać ogólnie to byłbym wdzięcznny jak by się podzielił swoimi przemyśleniami....

pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
Nie wiem na jakim poziomie jestes pływackim, i jak ćwiczysz.Ale powiem ci że zawodnicy mają podzielony trening na wszechstronny, ukierunkowany, specjalny.W wszechstronnym mogą ćwiczyć na siłowni, w ukierunkowanym nieco mniej z większym naciszkiem na basen.Niestety duża klatka piersiowa w pływaniu nie pomaga.Jeżeli nie ćwiczysz zawodowo i nie masz aspracj na jakieś medale to ćwicz sobie na siłowni.Ale ja jestm za tym żebyś ćwiczył nawet jak masz aspiracje.Lepiej być wszechstronnie wyćwiczonym -->Calos Aghatos!!

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
pehr ling, a uważasz że pływacy, a szczególnie sprinterzy maja małą klatke piersiowa?

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1200
jeżeli chodzi o poziom pływacki to nie jest to zawodostwo( bo bym się głupio pewnie nie pytał) ale też nie jest to amatorszczyzna... trudno określić hmmm pływam na sekcji pływackiej, i jestem na podobnym poziomie z ludzmi którzy kiedyś trenowali pływanie (podstawówka-przed reformą...))

pehr ling i oczywiście zgadzam się z twoimi poglądami na temat klaty, bo to jest tak że pływacy nie mogą być za bardzo zmasowani bo będą swoim cielskiem robić za duży opór czołowy i nie popłyną za szybko

dlatego się chciałem dowiedzieć czy ktoś jest dobrze zorientowany w te klocki??

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3903 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13061
nie ma problemu, plywacy maja tez treningi na silowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1200
jestem tego świadomy i dlatego pytam się jaki?? i czy ktoś mógłbym coś o nim napisać...

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
Mozesz na początek zwykły na siłe, moim zdaniem wystarczy

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1200
a coś bardziej wnikliwie?? jestem tego świadomy że trenig ten powinnien być: siła + wytrzymałość
tylko myślałem że ktoś będzie chciał bardziej wnikliwie do tego podejść...
BTW w dziale TRENING udzielili prawie takiej samej odp... ciekawe nie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1200
widzę że nikt nie kwapi się z poradami....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
mam pytanie

pływam już 4,5 roku, codziennie rano o 5:45 do 7:30. Nigdy nie chodziłem długo na siłownie, bo byłem za młody i przez większe mięśnie mógłbym mieć przykurcze a tego chciałem uniknąć, bo przykładałem się do techniki i wytrzymałości. Teraz wiem że już z długich dystansów nic nie będzie, ponieważ czasy na granic 4:50 na 400m dowolnym nie są czymś nadzwyczajnym w wieku 16 lat. Mam zamiar przyłożyć się do krótkich dystansów. I tu zaczyna się problem bo chcę chodzić na siłownie a nie wiem jakie ćwiczenia robić. Nasz trener nie ma czasu z nami chodzić na siłownie, a ja nie chce zrobić sobie krzywdy. Jeśli ktokolwiek wie, ma jakieś pojęcie o tym jakie mogę ćwiczenia robić, proszę napisać będę wdzięczny. Mój czas na 50m to 27:76 chce zejść do 26, na 100m 1:00
a chce zrobić 58, na 50 delem 31 a chce zrobić 29. Jeszcze raz proszę o jakieś ćwiczenia!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

okulary pływackie

Następny temat

łyżwy...pomóżcie

WHEY premium