SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

olej rzepakowy rafinowany.. koniecznie omijac?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 589

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak wiem jesli chodzi o olej rzepakowy to koniecznie musi byc tłoczony na zimno, ale co jesli mam w domu tylko ten zwykły nieszczęsny olej rafinowany? Jeśli spożywałbym raz dziennie łyżkę stołową dodaną do czegokolwiek to mogłaby mi sie stać krzywda na dluzsza mete? Czy jest w ogole sens spożywania tej lyzki stołowej jako dodatek do innych tluszczy w diecie czy ten rafinowany nawet w małej ilosci mi zaszkodzi? Czy lepiej jest w ogole go nie brać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4417 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42902
Przede wszystkim nie należy stawiać oleju rafinowanego w kategorii "nieszczęsny", gdyż od oleju rzepakowego tłoczonego na zimno różni go niewielka strata składników mineralnych, witamin i polifenoli. Sporadycznie stosowanie rafinowanego oleju rzepakowego będzie miało neutralny wpływ na Twoje zdrowie i na pewno nie zaszkodzi. Pamiętaj jednak o różnorodności tłuszczy w diecie, staraj się dostarczać głównie tłuszcze jednonienasycone (oliwa z oliwek, awokado) oraz wielonienasycone (orzechy, pestki dyni, słonecznika itd.) Olej rzepakowy rafinowany nadaje się bardziej do smażenia, a olej tłoczony na zimno można dodawać do sałatek lub innych potraw, które nie były podawane obróbce termicznej.

Więcej na temat tłuszczy przeczytasz w fenomenalnym artykule Macieja, który znajdziesz pod tym linkiem.

"Tłuszcze: czym się różnią? Który lepszy? Poznaj rodzaje kwasów tłuszczowych" https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Tłuszcze:_czym_się_różnią_Który_lepszy_Poznaj_rodzaje_kwasów_tłuszczowych-a3402.html

Podsumowując, olej rafinowany nie będzie wpływał bardzo negatywnie na Twoje zdrowie, ale miej na uwadze, że lepszym wyborem będzie stosowanie oleju tłoczonego na zimno.

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ginekomastia

Następny temat

Testy sprawnościowe do straży

WHEY premium