SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

odchudzanie judoczki Saidy:)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Witam!
Moja wiedza na temat odżywiania jest słaba, ale coś tam wiem. Co nieco czytałam,co nieco słuchałam...
Próbowałam wielokrotnie ułożyc sobie samodzielnie dietę za pomocą klkulatora żywieniowego, ale nie mogę przez to przebrnąć.
Sprawa jest skomplikowana. 19 stycznia mam studniówkę i do tej pory chcę wyglądać jak człowiek:P Może ma też jakies znaczenie fakt,że moja taka naturalna waga wynosi ok. 55-56 kg, a te 10 kg przytyłam w ciągu ostatniego roku,kiedy to miałam za mało ruchu - przynajmniej tak mi się wydaje.

Generalnie prosiłabym kogoś o pomoc w ułożeniu diety i treningów, mile widziane całkowite ułożenie diety przez kogoś, choć wiem,że nie lubicie tego robić.

Hm... z teog,co czytałam podpasowała mi dieta typu low carb, ale nie wiem,czy będzie pasować do mojej osoby.
Jeśli macie jakies pytania,które pomogłby mi pomóc (głupio to zabrzmiało:P),to śmiało pytajcie.

Proszę o pomoc.

Płeć: Kobieta

Wiek: 18

Waga: 65 kg

Wzrost: 165 cm

Obwód klatki: 91 cm

Obwód ramienia: 30 cm

Obwód talii: 79 cm

Obwód uda: 54 cm

Obwód łydki: 40 cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 31.2% +> przeraziłam się,jak to zobaczyłam

Aktywność w ciągu dnia: szkoła, około 6 godzin dziennie, trening judo. Czasem jeszcze jakiś spacer

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: judo - 5 razy w tygodniu po 1,5 godziny;
mogę dorzucić 3 razy w tygodniu aeroby (bieg), raz w tygodniu basen, HITTA i chciałabym a6w


Odżywianie: nie lubię: ryb (żadnych,ewentualnie smażony filet przełknę), surowych pomidorów, mięs - jem tylko piersi z kurczaka. A odżywiam się bardzo źle,wręcz tragicznie.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie ma, jedynie nie zjem tego,czego nie lubię

Stan zdrowia: częste kontuzje układu ruchu

Preferowane formy aktywności fizycznej: mogą być trzy aeroby w tygodniu (po pół godizny), raz w tygodniu basem (45 min.), HIIT no i a6w

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: możliwe jest wprowadzenie spalaczy.

Stosowane wcześniej diety: kopenhadzka,z efektem jojo

Zmieniony przez - Saida w dniu 2007-11-10 22:05:01

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
ok, jak już zobaczę w praktyce,jak to wygląda,to wtedy dopiero będę dalej pytać.

Jeszcze co do supli.
Mam l-karnitynę 1000mg, Thermo Shape'a i Chrom. Jak to dodatkowo ładnie wkomponować? Trener akurat to polecił i już suple u mnie w domku są. To już na tym etapie ostatnie pytanie,naprawdę

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
up. Moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 1795 kalorii.
Tylko nie wiem,co dalej. Białko chciałabym przyjmować 2,2 g/kg, tylko nie wiem,co dalej. Pomóżcie chociaz przy tych obliczeniach...

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
moze tak: 10 wskazowek zywieniowych.

bialko 2,2 g/kg (1g bialka jak rowniez 1 g wegli to 4 kcal)
wegle 100 g okolotreningowo
reszta tluszcze (1 g tluszczu to 9 kcal)

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Dane w ankiecie są aktualne?
Napisz co jadłaś np wczoraj, dziś.


Do innych:
Nie odsyłać do podwieszonych, temat priorytetowy...hrhr.





Zmieniony przez - renegat44 w dniu 2008-01-27 23:07:05

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Naprawde masz taki duży Bf% ?
Możesz wrzucić fotkę jakąś?
Potrafisz ułożyć dietę z 10 wskazówek żywieniowych?

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-01-27 23:01:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Według tych kalkulatorów,które kiedys podawaliście,wyszło tyle BF.
Dzisiaj jadłam dwie kanapki z serem żółtym, potem obiadek: ziemniaki z udkiem kurczaka i marchewką z groszkiem, potem znowu dwie kanapki z serem. Wiem,że tragedia,ale na co dzień jem jeszcze gorzej, normą jest śniadanie około 10-11 (już w szkole) i obiad (ziemniaki+jakiś sos,ewentualnie pierś z kurczaka) około 19. Wiem,że tragedia,ale akurat to powoli zmieniam i staram się jeść regularniej. Najlepsze ejst to,że mi się po prostu nie chce jeść i wmuszam w siebie.

Fotkę wolałabym podesłać ewentualnie na PW, ale tłuszczyku jest sporo. Ogólnie wydaje mi się,że coś mi metabolizm szwankuje i to ostro.

Od biedy dietę według 10 wskazówek żywieniowych bym ułożył,bo policzyć sobie,ile białka i reszty potrzebuję to umiem, do tego mam dziennik posiłków Vitalmaxa,ale nie umiem jakoś z sensem skomponować posiłków i dobrać wag produktów - ze stroną praktyczną mam własnie najwięcej problemów.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
tez poprosze zdjecie na priv
koniecznie!

co do reszty...posilkow w ciagu dnia nie musi byc 20, zeby bylo ok
"wmus" w siebie chociaz 4/5 i juz powinno byc ok
kalkulator vitala to super zabawka i majac ustalone zapotrzebowanie na kcal, b, t, ww nie wiem, z czym moglabys miec jeszcze problem
posilki dobierasz z produktow, ktore lubisz!!, z ktorymi nie bedziesz sie meczyla, wykluaczajac jedynie fastfoody, slodycze w nadmiarze, biale pieczywa (ogolnie prod. z bialej maki), starajac sie skomponowac cos smacznego z kasz, mięs, serów, twarogów, warzyw, oliwy, ryb, jajek, razowego chleba dla wygody...
dokupic cynk, magnez, wapn i o3
i smialo

na poczatek, wrzuc to wylioczne zapotrzebowanie

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
mam policzyć według tych dancyh podanych przez chwilowego??
No to będzie tak:
580,8 kcal z białek (145,2g białka)
400 z węgli (100 g węgli)
i 814,2 z tyłuszczy (90 g tłuszczy)

To jutro coś spróbuję pokombinować,tylko w ogóle nie mam pomysłów na posiłki

Aha, jeszcze jendo pytanie: czy taki główny posiłek,największy w ciągu dnia, może wypadać ok. 20? O tej porze dopiero ląduję w domu i raczej nie widzę możliwości,żeby to jakoś inaczej rozwiązać

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Największy posiłek ma być po śnie i po treningu.
W tych okresach organizm chłonie kalorie jak szalony więc mała część idzie w tłuszcz jeżeli jest nadwyżka kcal
Układając dietę staraj się aby właśnie w tych posiłkach było najwięcej kcal z przewagą węglowodanów i białka.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie tego jak ułożyć dietę pytaj.
Piszesz że nie wiesz jak dobrać wagę produktów.
Jeśli dobierasz produkt x który przy wadze 80g ma x białka x tłuszczu i x węgli to mnożysz pojedyńczo białka tłuszcze węgle i kalorie razy 0,8 - 80%
O to Ci chodziło ?

Bardzo dobrze by było gdybyś rozpoczeła jeść śniadania w domu po przebudzeniu. Jeżeli wmuszasz w siebie jedzenie to jedz 'gęste zupy' - z ryżem, kaszą, żołądkami itd. łatwo wchodzą 'niejadkom'

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-01-28 07:25:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Dobra,u mnie ta 20 to akurat wychodzi po treningu,wtedy laduję po całym dniu w domu.

Z tymi wagami produktów,to chodzi mi na przykład o to,ile waży jedno jajko albo plasterek ogórka,bo resztę już za mnie policzy Dziennik posiłków Tylko własnie cholery dostaję,jak co chwilę na oko waże produkty, chyba na dniach po prostu skoczę po wagę kuchenną.

U mnie juz nawet nie chodzi o to,że jestem niejadkiem, tylko tak mi się apetyt zmienił po dwóch tygodniach pod kroplówką i niejedzeniu niczego... A takich cykli było niestety kilka.

Jak wrócę od lekarza to się zajmę ułożeniem tych posiłków. Wrzucę tutaj do sprawdzenia później.

A potem będzie układanie trening

Dziękuję bardzo za zainteresowanie


aha, i jeszcze jedno. Bo z 6 posiłków w całym dniu, 4 będą poza domem. i czy np. mogą to być posiłki typu: I chleb razowy z piersią kurczaka,sałatą i ogórkiem II jakiś owoc z jogurtem?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miałem Ci proponować zakup wagi kuchennej właśnie.
Jedno jajko waży około 60g.

Jak najbardziej. Chlebek posmarujesz masłem i wszystko masz. Białko, tłuszcze, węgle. Jedynie co to ten jogurt bym wywalił i dał kefir.
Jeszcze lepiej gdybyś nosiła pojemniki na żywność i w nich jedzonko.
Da rade?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta.

Następny temat

-=> PLAN <=- wskazówki i porady

WHEY premium