SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

odchudzanie a kalorie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 353
1.Odchudzam się od 3 tyg. Na początku było to 1900 kcal, teraz zeszłam do 1700 kcal. Zauważylam że w większosci dzienników dziewczyny idą trybem 3 dni np. 1500 kcal a potem czwarty dzień ładowanie 1800. Mam pytanie, czemu służy taki tryb (3 dni mniej kcal, 1 dzien wiecej kacl). Czy taka naprzemiennosci jest ważna, czy mogę dalej jesc codziennie taka sama ilosc kcal?

2.I jak to jest ze schdzeniem z kcal, do jakiej wartoscici minumalnej moge wejsc?

3. Ostatnio gdzies natknelam sie na dieta w ktorej przez pierwsze dni je sie ogromne ilosci wegli i z dnia na dzien zmniejsza sie ilosc a potem znowu powoli dodaje do ogronych wartosci, czy to może miec jakis sens, manipulacja węglami w taki sposob? Nie nabawia się po "takim eksperymencie" efektu jojo?
4. I teraz naważniejsze, planuje redukcje na 6-8 tyg, potem zrobic sobie miesieczna przerwe i dalej redukowac ( o ile bedzie taka koniecznosc). Jak ma wygladac wychodzenie z diety? Mam dodawac po 100 kcal co tydzien i zaprzestac cwiczen? Czy tylko ograniczyc cwiczenia?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 185 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2316
cwiczen to ty nigdz nie mozesz zaprzestac chyba ze chcesz zebzy cie zalalo mozna robic jakies tzgodniowe przerwy co pare miechow dla regeneracji ale to maks

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 353
ok, dzieki za odpowiedz. Tylko tydzien ? Todobrze, tym lepiej dla mnie, myslalam ze odpoczynek od cwiczen bedzie musiał byc dluzszy. A co z pozostalymi pytaniami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rotację kaloriami wprowadza się po to, by metabolizm spadał wolniej. Taka forma oszukania organizmu.
Jeśli chodzi o węgle, można wprowadzić rotację ww, ale nie w taki sposób jak piszesz. Dzieli się dni na HC, MC i LC. Poczytaj o carbcycling.
Dlaczego chcesz z diety wychodzić? Dietę należy dopasować tak, by służyła Ci przez cały czas a nie tylko przez okres redukowania. Możesz oczywiście czasowo wprowadzać zmiany i bardziej wyszukane sposoby, ale generalnie to zawsze powinnaś dbać o to, co jesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 353
tzn. źle sie wyraziłam, chodziło mi o wychodzenie z redukcji. Diete wiem że bede musiala trzymac przez cale życie ale mialam na myśli to ze pod koniec rekukcji jak bede jadla np. 1500 kcal i chcąc zacząc jesc tyle ile powinnam (aby juz nie chudnac ale i nie tyc) czyli okolo 2000 kcal, mam odrazu dodac 500 kacl na dzien? Czy od tego nie prztyje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak, wejdź na zerowy bilans od razu i zrób sobie reset.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 353
Morales wielkie dzieki za odpowiedz, szczerze mowiac nie spodziewalam się że bede musiala dodac az tyle kalorii od razu. A jeszcze co do tego że niektórzy redukują robiąc sobie ładowania w postaci nieco wiekszej ilosci kcal co 4 dni, to trzeba tak robic? Jaki to ma cel? (chodzi mi o to oczym wspomnialam powyżej np. 3dni x 1500kacl i 1dzien x 1800kcal)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zacytuję swoją wypowiedź którą napisałem post wyżej

"Rotację kaloriami wprowadza się po to, by metabolizm spadał wolniej. Taka forma oszukania organizmu. "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 353
A,rzeczywiście, nie zauważyłam. Sorki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do ocenienia - 60kg ektomorfik 15 lat

Następny temat

Miesiąc ostrej diety ?

WHEY premium