SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

odchudzanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1119

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 195
Witam, proszę o pomoc.
Kobieta, waga 80 kg, wzrost 165 cm.
Od 3 lat jestem na diecie, zrzuciłam 25 kg. Ale od jakiegoś czasu nie mogę schudnąć, a chciałabym jeszcze zrzucić 10 kg.
Ćwiczę 4 razy w tygodniu - bieganie, rowerek, po ok. 30 minut zazwyczaj ok. 18.00. Na więcej brak czasu - pracująca matka. Choruję na tarczycę, przyjmuję Euthyrox. Zażywałam Cutting Edge oraz białko Whey protein. Spożywam 5 posiłków dziennie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Niezbędne jest wprowadzenie podstaw, bez których dalej już nie znajdziesz. Dobrze dobrana dieta, nie mniej niż 2000kcal oraz trening siłowy bazujący na podstawowych ćwiczeniach jak siady, ciągi, wykroki, wznosy bioder, wyciskania, a nie brzuszki w domu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 195
Mam 39 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
to że spożywasz 5 posiłków dziennie za dużo nam nie mówi, musisz wiedzieć jakie jest twoje zapotrzebowanie oraz odpowiedni rozkład makroskładników, a już szczególnie z tego względu, że masz problemy z tarczycą
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html
redukujesz 3 lata ale też nie wiadomo czy cały czas byłaś na deficycie, czy to było jedzenie na oko, po prostu zmniejszając ilość spożywanych posiłków, bo w przypadku stałego deficytu należy dać organizmowi odpocząć od ujemnego bilansu i wejść w okolice swojego zerwoego zapotrzebowania na kilka tygodni i wtedy po tym jak organizm dojdzie do siebie uciąć znów trochę kcal od tego zerowego na którym byliśmy
dodatkowo bieganie i rowerek nie są dobrymi sposobami na redukcję i zmianę kompozycji sylwetki, zdecydowanie bardziej polecałbym żeby włączyć do tego trening siłowy który jest podstawą w kształtowaniu sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 195
codziennie wykonuję 100 brzuszków z obciążeniem 8 kg, ponadto bardziej zależy mi na nogach, bo z nich trudniej spalam tluszcz, jakie masz propozycje odnośnie treningu w domu, bo siłownia w innym mieście :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wykonywanie brzuszków nie jest dobrym sposobem na brzuch, a szczególnie nie na spalanie tłuszczu, ponieważ tłuszczu nie spalamy miejscowo z miejsc które trenujemy tylko z całego organizmu, a to skąd w pierwszej kolejności, a skąd w ostatniej zależy od naszej genetyki
odnośnie treningów w domu musiałabyś poczytać trochę tematów w tym dziale
https://www.sfd.pl/Trening_w_domu-f308.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 195
a jaką proponujesz suplementację, czy od białka się tyje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
od białka się nie tyje, tyje się od nadmiaru kalorii w diecie
suplementacja jest uzależniona od Twoich potrzeb i oczekiwań, na początku rzeba byłoby się skupić na odżywianiu, policzyć zapotrzebowanie wg wzoru jaki podałem wyżej i sprawdź szacując to co jesz wprowadzając wg tych wskazówek i zobaczymy na czym stoimy
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 195
zrobiłam dziennik żywieniowy, ale nie wiem jak mam go wysłać :(





Zmieniony przez - bystra123 w dniu 2019-03-02 14:58:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
1400kcal to zdecydowanie dużo za mało dla Ciebie, teraz policz zapotrzebowanie wg tego pierwszego linku na górze który podałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 195
obliczyłam zapotrzebowanie i wybrałam najniższą opcję przy typie endomorficznym (czyli 200 kcal) i wyszło mi 1994 kcal, a przy wybraniu górnej granicy (czyli 400 kcal) wyszło mi 2214 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
nie ma co "siebie nie doceniać" i wybierać najniższą wartość neat ale widzisz sama że nawet przy najniżsej wartości neat to co zjadasz to głodówka wejdź na 2000kcal i obserwuj co się dzieje z organizmem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie a odchudzanie

Następny temat

Przejscie na mase, czy wszystkie idzie w dobra strone ?

WHEY premium