SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocena treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 40 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 565
Witam Wszystkich ,
Mam 36 lat staż około roku trenuję sam w garażu zrobiłem sobie mała siłownie ,sam sobie ułożyłem plan którym ćwiczyłem,później nastąpił zastój i postanowiłem zmienic plan treningowy i chyba tak mi się wydaje przesadziłem z objętością gdyż ćwiczyłem 5-6 dni w tygodniu ale nieważne ,nie było żadnych przyrostów ani na sztangę nie mogłem dorzucić nic więcej ,moim błędem wydaje mi się było to że za mocno trenowałem duża część ćwiczeń prawie do upadku ,ze względu na to że sie troche w tym wszystkim pogubiłem zdecydowałem sie na skorzystanie ze strony internetowej na której po opłacie układany jest nowy plan itd .A więc chciałbym sie podzielic tym planem z osobami na tym forum i prosiłbym o ocene tego planu gdyz mam pewne zastrzeżenia ,trening 3 razy w tygodniu .
Trening A:
-Klasyczny martwy ciąg 5x5
-podciąganie nachwytem 4x5
-wiosłowanie hantla w klęku podpartym 4x8
-T raise 3x12
-Uginania sztangą 12\12\10\10\8
-wznosy zgiętychnóg 3 serie
-Deska bokiem 4 serie max do upadku

Trening B:
-rotacje kubańskie z hantlami 3x15
-wyciskanie sztangi na płaskiej ławce 5x5
-rozpiętki 3x10
-wyciskanie żołnierskie 4x6
-unoszenie ramion na bok w pozycji siedzacej 3x12
-dipy 3x6
-świeca z prostowaniem nóg leżąc 3x10-12

Trening C:
-Klasyczny przysiad ze sztanga 5x5
-przysiad bułgarski 4x8
-przyciąganie pięt do pośladków w lezeniu na plecach 12\12\10\10
-martwy ciąg na prostych nogach z hantlami 8\8\6\6
-wspięcia na palce stojąc z hantlami 15/15/12/12
-rewersy 8/7/6/6
-deska 3 serie do upadku .


-
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 359 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11570
Jeśli ćwiczysz 3x w tygodniu to według mnie opytmalnie jest robić FBW lub coś typu upper/ lower gdzie w jednym tygodniu masz Upper/ Lower/ Upper, a w kolejnym Lower/ Upper / Lower. Jeśli robisz FBW to możesz sobie rozpisać na 2 dni i robić je tym saym systemem co upper lower albo na 3 dni i wtedy masz 3 treningi różne w tygodniu.

We wszystkich tych wypadkach ćwiczysz partię częściej niż raz na tydzień. Ćwiczenie raz na tydzień generalnie będzie mniej optymalne.

Ten plan to push pull legs, który sam w sobie jest ok, ale nie na 3 dni w tygodniu według mnie.

Poza tym niektóre ćwiczenia przekombinowane i nie wiem po co każde ćwiczenie musi mieć inne serie i powtórzenia - trochę przerost formy nad treścią.

Jeśli chodzi o objętość to nie potrzebujesz dużo, zacząłbym od 10-12 serii tygodniowo na większe partie i 8-10 na mniejsze i zobczył jakie będą rezultaty. Jeśli chodzi o intensywność to ja staram się zostawiać 1-2 powtórzenia w zapasie i tylko raz na jakiś czas doprowadzać do upadku mięśniowego.

Jeśli to co piszę przemawia do Ciebie to możesz ułożyć jakiś plan, który by do tego pasował i zobaczymy wtedy co można ewentualnie zmienić poprawić.


Zmieniony przez - tOOnY w dniu 2020-10-10 07:38:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Jeśli objętość treningowa była za duża to prędzej czy później ciało powie dość. Musisz mieć świadomość, że objętość treningową też buduje się stopniowo, a dodatkowo jeśli wskakujemy na plany o większej objętości to dieta i regeneracja musi być na wysokim poziomie w innym przypadku dopadnie Cię zastój bardzo szybko.

Tego planu nie ma co się czepiać co masz bo ćwiczenia są w porządku i plan ogólnie jest dobry tylko czy jest to najlepsza droga, ja bym już zrobił push pull naprzemiennie wówczas co drugi tydzień partia będzie trenowana dwa razy w tygodniu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny

Następny temat

Dobrze dobrany trening?

WHEY premium