SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocena planu - domowe warunki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1101

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

21

Waga

82

Wzrost

184

Cel treningowy

redukcja

Staż treningowy na siłowni

8 miesięcy

Uprawiane inne sporty

bieganie, pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

hantle, drążek

Dieta

ujemny bilans kaloryczny

Ostatnio przerabiany plan

fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

90 / 80 / 75
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1172
Witam. Ćwiczyłem na siłowni przez jakies 7-8 miesięcy jednak w związku z wakacjami, praca dorywcza etc musiałem zrezygnować (lipiec).. Teraz zaczyna się sierpień i jakoś od połowy miesiąca, mam zamiar wrócić do ćwiczeń, jednak jak narazie w domowych warunkach (do października), później przerzucam się z powrotem na siłownie. Taki oto plan sobie ułożyłem:

Plan A:

Pompki z nogami wyżej 4x
Rozpiętki na skosie 4x
Skłony ze sztangą 3x
Przysiady na jednej nodze 3x
Podciąganie na drążku podchwytem 4x
Arnoldki 4x
Pompki z rękami z tyłu z obciążeniem 4x Klik
Pociąganie nóg wisząc 4x


Plan B:

Pompki na 3 krzesłach 4x
Dipsy 4x
Podciąganie na drązku nadchywtem 4x
Martwy ciąg 4x
Wyciskanie hantli na ławce skośnej 4x
Pompki stojąc na rękach przy ścianie 3x
Francuskie x4
Brzuszki 4x


Ćwiczenia 3x w tygodniu, na zmiane A/B/A i B/A/B.

Pytanie: po ile powtórzeń przy redukcji ? Piramidka, czy stałą liczba serii ? I jak z ciężarem, czy dokładać ?

Nigdy nie ćwiczyłem w domu, nie wiem jak te ćwiczenia będą na mnie działać.
Ćwiczeń trochę dużo, jeżeli za dużo, to co wyciąć, zamienić ?
Przerwy między seriami planuje 60-120s, chce się jak najbardziej spocić przytych ćwiczeniach, wymęczyć.

Biegam x5 w tygodniu, narazie po 5 - 6 km.

Dieta jeszcze nie ułożona, ale będzie, gdyż wacham się, czy nie wypróbować wysokotłuszczowej. Muszę doczytać.

Dysponuje obciążeniami 50 kg, drązkiem, drabinką.

Wszelkie uwagi mile widziane.


Zmieniony przez - Gooes w dniu 2014-08-03 14:33:20

Zmieniony przez - Gooes w dniu 2014-08-03 14:33:34

Zmieniony przez - Gooes w dniu 2014-08-03 14:36:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1172
odświeżam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Troche mi tu brakuje gornych czesci plecow,mozesz dwa ciwczenia na nogi robic, jak chcesz robi brzuch to musi byc cos wiecej. Jesli czujesz sie wymiety po treningu i nastepnego dnia to cwiczen za duzo, jesli nie to jest ok. Powtorzen 10-12 na duze partie i 12-16 na male. Ja bym robil stala liczbe i stale obciazenie, kombinuj z roznymi tempami, np. faza opuszczania niech trwa dlugo, a wypychania jak najszybciej, baw sie tym. Uloz diete i nie biegaj w dni treningowe. Staraj sie zaczynac trening od najciezszych cwiczen i najwiekszych partii miesni. Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening - klata , plecy , barki - 16latek

Następny temat

plan na masę, 17 lat

WHEY premium