SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocena dietki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38
Witam1 Jestem tutaj nowy. Chciałbym przybrać na masie mięśniowej oczywiście. Jestem ektomorfikiem mam 20 lat, 186 wzrostu i ważę 80kg. Wrzucam dietkę, którą z reszta nie ja układałem (co nie ma znaczenia), a życzliwa osoba, ale i tak pod moje parametry:

Założenia:

2,5 [g] białka na kilogram masy ciała
6 [g] węglowodanów na kilogram masy ciała
1 [g] tłuszczy na kilogram masy ciała

co daje nam :

200g białka
480g węglowodanów
80g tłuszczy

Śniadanie:
- Mleko 0,5% 250ml (szklanka)
- Chleb 5 skibek + 50g sera białego

30g białka, 84g węglowodanów, 2g tłuszczy
(myślę że chociaż to dasz radę wszamać )

II Śniadanie:

- Jogurt naturalny 0% 200 - 250 ml (kubeczek)
- Kanapki z serem , szynką, sałatą itp 4-5 skibek

29g białka 80g węglowodanów 2,5g tłuszczy

Posiłek przed treningowy:


- Ryż 100g
- Pierś z kurczaka bez skóry 50g
- Oliwa z oliwek 10g

19g białka, 13g tłuszczy, 78g węglowodanów


Posiłek po treningowy:

- Makaron 100g
- Pierś z kurczaka bez skóry 50g
- Oliwa z oliwek 10g

30g białka, 14g tłuszczy, 100g węglowodanów

Kolacja

- Jajka gotowane 5-6 sztuk(30g białka, 26g tłuszczy, 3g węglowodanów)
lub
- Tuńczyk 100g (27g białka ,9g tłuszczy, 0g węglowodanów

Razem:

140g białka, 342g węglowodanów, 57,5g tłuszczy

może być, jakieś sugestie, korekty? Może miacie jakieś posiłki zamienne co by mi się nie znudziło jedzenie tego samego w kółko. pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
1.chleb zajmień na płatki owsiane, ser na jajka dodaj orzechy/pestki i możesz zrobić placek
2 daj tak: chleb żytni razowy+masło+jajko/mięso/ryba+warzywa mniej białka
3 kuraka daj 100g
4 kurak 100g
5 dodaj warzyw i oliwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
1.chleb zamień na płatki owsiane i dodaj zdrowych tłuszczu np. z orzechów (dobrze pasują do owsianych z mlekiem ;p), twaróg zmień na jajka, i warzywa!
2.tutaj mógłbyś dać jako źródło białka ten twaróg, kanapki mogą być, jeśli jesteś w szkole/pracy
3.zgadzam się z Zuperem 100g kuraka musi być i tłuszczu jak najmniej przed treningiem,
4.j/w 100g kuraka ew. chuda rybka i jak najmniej tłuszczu po treningu!
5.za dużo białka; po prostu zmniejsz ilość jajek, dodaj warzyw i tutaj już możesz normalną porcję oliwy

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38
Dzięki za cenne uwagi. Mam tylko jeszcze problem. Śniadanie, II śniadanie można rutynowo wcinać przez dłuższy czas. Jednak przydałoby się urozmaicenie w obiedzie. Ustalone jest, że:

Przed treningiem jem:
-Ryż 100g
-Kurak 100g
-oliwa, ale nie dużo

Po treningu:
-Makaron 100g
-Kurak 100g
-jak najmniej tłuszczy
--------------------------
Macie jakieś pomysły na urozmaicenie tych posiłków popołudniowych? Bo wcześniej jadłem to przez tydzień i szczerze mówiąc straciło to dla mnie smak i jadłem z przyzwyczajenia. Znacie jakieś przepisy na sałatki lub sosiki nie zaburzające ustalonych założeń kalorycznych? A może kompletnie całkiem inne posiłki bez kurczaka, ryżu, makaronu? Są jakieś produkty które można je zastąpić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6026
Po treningu BEZ tłuszczy, a nie jak najmniej ^^ Tylko te co są w kuraku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 895 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63831
przed treningiem dawaj sobie wymiennie ryż brązowy/parboiled/basmati - makaron z mąki durum - kasze jęczmienną/gryczaną, może jakiś wypas to nie jest ale przynajmniej codziennie nie jesz tego samego. Po treningu dajesz ryż biały - kukus - makaron itp Są różne przyprawy do kurczaków i innych mięs ja sobie wymieniam np przyprawy, raz sypie na ugotowanego kurczaka przyprawę do kurczaka, raz do kebab, do steka, włoska itd może dziwnie to wygląda ale jest troszkę inny posmak i przez to posiłki wydaja mi się mniej monotonne

Zmieniony przez - Nani20 w dniu 2009-06-24 20:53:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to jest z tymi kaloriami???

Następny temat

5 kilogramów.

WHEY premium