SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

obciążenie anaboliczne....

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2075

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
Mam pytanie w związku z obciążeniem anabolicznym i beztlenowo niekwasowo mleczanowy, może to ktoś objaśnić

"Każdy mistrz wie, jak czuje się przegrany"

"O sporcie jesteś pokojem"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
a gdzies to wyczytal ? chodzi o same stwierdzenia...

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
W artykule, to nie są stwierdzenia. Może ambroziak albo szukała coś wiedzą.

"O sporcie jesteś pokojem"

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
nie bardzo wiem do czego tutaj sie ustosunkować. Te zwroty sa trochę wyrwane z kontekstu. Może wkleisz fragment tekstu, gdzie były zamieszczone te terminy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
jemu chodzi o wyjasnienie terminow obciazenie anaboliczne i obciazenie beztelenowo kwasowo mleczanowe, a te cytaty maja sluzyc jako podpis... przynajmniej ja tak sadze...

Zmieniony przez - Kazam w dniu 2005-10-14 09:01:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
???

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
tak tak
wiadomo ze nie chodzi o cytaty

jednak np. ja sie nie spotkalem z takimi okresleniami...

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
Opisane jest szkolenie piłkarzy w SMS(juniorów)w Gdańsku i zastanawiano się jakie obciążenia im zapodawać w ciągu trzech makrocyklów, wyypisana jest tabelka , ilość godzin z takim i z takim obciążeniem, i własnie zastanawiają mnie te dwa obciążenia jak to się dzieje, jakie to procesy.I w tabeli są wypisane obciążenia tak -podtrzymujące,tlenowe, mieszane,beztlenowe kwasowo-mleczanowe,i dalej te dwa, wszystkie inne rozumie ale tych dwóch nie, chodzi mi o wytłumaczenie icch z punktu biochemicznego. Na dole w tabeli jest napisany czas trwania na wiosne i jesień trwania tych obciążen w godzinach, i jeszcze obciążenia ukierunkowane, wszechstronne, i specjalne, ale to już nie ważne.

"Każdy mistrz wie jak czuje się przegrany"

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
Kazam masz racje!!!

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Szczezr mówiąc określenie "beztlenowo niekwasowo mleczanowe jest trochę zakręcone i nie bardzo je rozumiem. Może jest jakiś błąd w tekscie
Jak wiadomo wysiłek może mieć charakter tlenowy i beztlenowy. Skupmy sie na wysiłku beztlenowym

Podczas pracy beztlenowej organizm może korzystać z energii wytwarzanej w dwojaki sposób:

- przy pomocy systemu fosfokreatynowego (kilka-kilkanaście sekund) - wówczas głównym źródłem energii do pracy mieśniowej są zasoby ATP i fosfokreatyny w mieśniach. TEn wysiłek można nazwać wysiłkiem beztlenowym, niekwasomlekowym, gdyż ilosć wytwarzanego kwasu mlekowego jest znikoma.

- przy pomocy systemu mleczanowego - (kilka minut) - głównym żródłem jest glikogen mieśniowy, którego spalanie prowadzi do wytworzenia dużej ilosci mleczanów. Jest to system beztlenowy kwasomlekowy

Określenie "niekwasowo-mleczanowy(kwasowy)" należaoło by rozumieć jako: "niekwasowo-kwasowy", co nie jest logiczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
właśnie dla tego pytam bo też wydaje mi się to niedorzeczne. tylko problem polega na tym że piasło to w tekscie w którym raczej gosciu raczej zna sie na rzeczy.I teraz to ja już nie wiem o co tu chodzi.Szukala najlepiej jak bys mi dał maila i ci posle ten tekst.

"O sporcie jesteś pokojem"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja dla nie ćwiczącego

Następny temat

Pytanie o Anabolic Amino 5000?

WHEY premium