SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nowy plan - siła

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 996

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3377
Witam !!!

Od września rozpocząłem swoją przygodę z kulturystyką. Na początku jak to nowicjusz brałem się za wszystko, bo myślałem że tak dobrze . Od pażdziernika zacząłem stosować bardziej sprecyzowany plan, przy którego układaniu sugerowałem się wskazówkami z sfd oraz od mojego trenera, ponieważ oprócz chodzenia na siłkę trenuję też piłkę ręczną. Mój ostatni planik wyglądal tak :

Dzień 1 :
KLATA, TRICEPS

trener mowil mi zebym staral sie cwiczyc partie przeciwne w jednym dniu czyli np.klata z plecami ,ale zbadalem sprawe na swoim przypadku i okazalo sie ze nie da rady :), dlatego tez zrobilem to w nieco innej formie.wracajac do treningu :

-wyciskanie na plaskiej laweczce : 8-12 powtorzen w kazdej serii w zaleznosci od tego ile mam sily w danym dniu :).zaczynam tak jak w kazdym cwiczeniu od ciezaru najwiekszego z mozliwych do podniesienia dla mnie w tylu powtorzeniach i schodze z ciezarem w dol
-wyciskanie na laweczce skosnej tez 8-12*4
-rozpietki na butterfly-u

Triceps

-wyciskanie francuskie lezac 8-12*4
-wyciskanie francuskie sztangielek w siadzie: 12*4

Dzien 2
PLECY, BICEPS

-podciaganie na drazku szerokim nachwytem 4 serie razy maks. ale tak zeby osiagnac 30 powtorzen. robię to z pomocą, żeby robić poprawnie :)
-wiosłowanie sztangą w lezeniu na laweczce poziomej 8-12 powtorzen razy 4
-podciaganie na drazku podchwytem - tak samo jak przy nachwycie

BICEPS :

-uginanie ramion ze sztanga stojac podchwytem 8-12*4
-uginanie ramion z hantlami siedzac 8-12*4

Dzien 3

Barki BRZUCH

-wyciskanie sztangi zza glowy 8-12*4
-podciaganie sztangi wzdluz tulowia 8-12*4
-unoszenie sztangielek bokiem w gore 4 serie po 12 powtorzen z tym samym ciezarem

Brzuch

-brzuszki na lawce skosnej 5*20
-unoszenie nog w podporze 5*15
-skrety tulowia 5*20

W zamyśle miał to być plan raczej ogólnorozwojowy, tak żeby przybyło i mięsa i siły. Od nowego roku chciałbym zmienić nieco swój trening tzn. pozamieniać kilka ćwiczeń, bo tym planem, według którego ćwiczyłem dotychczas posługiwałem się dość długo (ponad 3 miesiące).

Tutaj może wypisze sprzęt jakim dysponuje :
-ławka płaska z możliwością regulacji kąta
-butterfly
-sztanga długa do wyciskania
-sztanga krótsza, niestety nie jest łamana
-2 ławki do brzuszków
-drążek
-ten taki wihajster do unoszenia nóg w podporze
-wystarczająco obciążenia.

Niestety nie dysponuje żadnymi wyciągami i innymi cudami,które mają linki, nad czym ubolewam :(.

Nóg nie ćwiczę, z tego względu, że moim zdaniem wystarczy tyle co na treningach ręcznej.

Suplementów do tej pory nie stosowałem.

Jak uważacie czy powinienem zmienić trening na całkiem siłowy lub masowy, czy dalej trzymać się takiej wersji pośredniej?

Czekam na porady. Dzięki !!!

eee

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1293 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7539
cwiczysz od wrzesnia
czyli jestes poczatkujacy

1. nie rob treningu silowego
2. rob trening na mase
3. nie mozesz robic serii z odejmowanym obciazeniem (to dla naprawde zaawansowanych)
4. suplementacja zajmij sie za rok, moze dwa (jak juz sama dieta nie da rady, narazie odzywki nie sa ci potrzebne)

a teraz twoj trening

rozklad grup dobry

przy treningu plecow podciaganie na drazku podchwytem zastap czyms na prostowniki (bo cwiczysz tylko najszerszy)

reszta chyba ok

cwiczyles tym treningiem 3 miechy - zrob teraz 2 tygodnie treningu regeneracyjnego (jego zasady znajdziesz w atlasie
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ )

www.pajacyk.pl - Kliknij w brzuszek Pajacyka,
a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3377
czyli robić trening na mase i dalej moze byc tak od 8 do 12 powtorzen w kazdym cwiczeniu ??

to w takim wpadku czym radzilbys zastapic podciaganie podchwytem (martwego nie chce robic i nie moge).i jezeli nie bede robil tego podciagania nachwytem to czy dodac jeszcze jedno cwiczenie na biceps bo w takim wyapdku bede robil na niego 2 cwiczenia tylko
bede robil od nowego roku z obciazeniem od mniejszego do wiekszego.

Dzieki za odpowiedz.

eee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1293 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7539
na prostowniki martwy jest zdaje sie najlepszy
ale skoro nie chcesz go robic to radze ci poszukac czeogs odpowiedniego w atlasie
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.htm 

www.pajacyk.pl - Kliknij w brzuszek Pajacyka,
a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY! RZEZBA!

Następny temat

podciaganie

WHEY premium