SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

niskie tetno

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3903
Witam..

Mam 26 lat, od malego uprawiam rekreacyjnie sport, tera od wielu lat doszla rowniez silownia i bralo sie rowniez "mocniejsze" suplementy i mam pytanie, cisnienie mam tak 133/74 srednio waha sie gorne miedzy 130-140 a dolne 70-80, jednak martwi mnie niskie dosyc tetno ktore wynosi 50-55, dodam ze nie mam zadnych dolegliwosci, tylko ta cyfra niepokoji a wieczorami jak leze i mierze to spada czasem do 48 ( mierze cisnieniomierzem nadgarstkowym elektronicznym ). Czy powinienem udac sie do lekarza ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
Przyczyną tego stanu rzeczy jest przyrząd pomiarowy, ciśnieniomierze nadgarstkowe są niedokładne.:) Możesz udać się do przychodni i oni Ci tam bez problemu zmierzą ciśnienie i puls. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 872 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 103985
Wątpię w niedokładność pomiaru. Sam zbadaj tętno na tętnicy np szyjnej. Ja też mam tętno spoczynkowe 48-55. W wieku 18 lat byłem nawet z tym w szpitalu na badaniach i stwierdzono bradykardię zatokową. Nic groźnego. Nie dostałem żadnych leków itp.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Co do niskiego pulsu, tata ma i żyje, był i kardiologa i jest ok po prostu takie ma i tyle, kolega z pracy też ma niskie, ale z tego powodu ma słabsze krążenie i jest mu chłodno.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
@Mahler Twoje wątpliwości wynikają stricte z braku pojęcia. ;) Nawet i pulsometry które mają niby dokładność ekg są lekko omylne w tej materii;) Do tego aby zbadać służy EKG. :) A nie pulsometr na rękę, który ciśnienie mierzy tak samo dokładnie jak puls. :) A chyba żaden lekarz nie poleci Ci takiego ciśnieniomierza.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3903
palcem mierzylem na tetnicy szyjnej i pokazywalo dokladnie tyle ile cisnieniomierz czyli 50 :) a co do nadgarstkowych to one chyba mierza dobrze tylko to cisnienie gorne a to dolne za pomocą wzoru jakiegos..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
@Rosom mogę Cie zapewnić ze pomiar tym nadgarstkowym zdecydowanie różni się od rzeczywistości.:) Miałem styczność z 20 różnymi i zawsze są różnice. Jeśli uważasz ze pomiar jest prawidłowy, to udaj się do lekarza rodzinnego, opisz problem poproś o skierowanie do kardiologa i wszystkiego się dowiesz.:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból Barka intensywny

Następny temat

Ból gałki ocznej po uderzeniu

WHEY premium