SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

napoje typu tiger, powerade i ich uzupełnianie wody

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59
Witam!
Chciałbym się od Was dowiedzieć, które z tych płynów uzupełniają starty wody w organiźmie a które nie. Ja wiem tylko, że Powerade uzupełnia, natomiast RedBull nie.
Moglibyście mnie poinformować nt Burna, Gatorade'a, Tigera, Dominatora?
Jeśli można to proszę też informacje o innych, mniej popularnych ale to już nie jest priorytetem.
Dzięki, pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
burn i tiger pewno dzialaja w ten sam sposob co i redbull . nie dziel na pojedyncze marki a raczej na izotoniczne a energetyczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 829 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12115
Wode w organizmie uzupelnia woda.Izotoniki uzupelniaja braki w mineralach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@UP mylisz sie troszke albo zle ujales . woda oczywiscie uzupelnia w wode , a izotoniki ROWNIEZ (dodatkowo poprawiajac jej wchlanianie) . czyli uzupelniaja nie tylko w wode ale I w mineraly .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 829 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12115
Troszke ironizowalem.Kolega wyzej mam wrazenie ze chce zastapic wode poweradem.Wiadomo, nawet pijac mleko albo jedzac jablko uzupelniamy braki wody w organizmie w pewien sposob.Ale raczej jablko jako uzupelniacz plynu tak jak powerade nie zda chyba na dluzsza mete egzaminu.
Wiec kolego zaopatrz sie w wode srednio mineralizowana a braki w mineralach uzupelniaj witaminami.Ja jakos specjalnie nie wierze w magiczne zastowoswanie power ade i innych izotonikow.A co do tigerow i innych red bullow to napoje te maja za zadanie pobudzic czlowieka(zawieraja niewielkie ilosci kofeinczy czasem tauryny)a nie uzupelnic plyny w organizmie.

Zmieniony przez - Cinqg w dniu 2007-10-14 23:38:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
j/w , druga sprawa że izotoniki itp odwadniają m.in dlatego ze zawierają niekiedy spore ilości kofeiny.

Dla mnie też przereklamowane są te napoje, a uczucie przyrostu energi po nich spowodowane jest zawartością sporych ilości węglowodanów prostych (w tym cukru).

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobry izotonik NIE odwadnia . nie mowie tu markami wiec nie wiem czy bedzie taki power rade czy jakis inny czy w ogole jakis w Polsce . dobry izotonik uzupelnia w wode i pomaga w ja wchlaniac

Zmieniony przez - psonic w dniu 2007-10-15 06:33:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59
Wlasnie chodzi mi o podzial na izotoniczne i energetyczne. Nie, nie chce zastepowac tym wody - spokojnie. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1926
zawierające kofeinę/taurynę/guaranę/efedrynę?(moze takie tez są :P) to enegetyzujące, chociaz działają dosyc subtelnie. Lepiej kupic ktoras z wyzej wymienionych substancji w proszku/tabsach i popijać je mocnym kawczanem :)

Stosowanie ich na dłuższą metę, codziennie nie ma sensu, mozna sie uzaleznic i potem bedziesz zalowal. Ja tak miałem podczas redukcji, jadłem po 1,5 g kofeiny dziennie (i innych syfów z tego spalacza) potem przez ponad 2 tygodnie byłem wyraznie osłabiony.

Izotoników tez nie ma sensu kupowac, lepiej pic zwykłą wodę a jak koniecznie chcesz uzupełnić minerały i witaminy to zainwestuj w animal paka. Taniej i lepiej. DLa lepszego wchłaniania wody (np po %%% imprezie) mozna zjeść pol lyzeczki soli kuchennej.

No pain, no gain ;>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59
Czyli ogólnie lepiej sobie jakieś proszki/tabletki witaminowe kupić i rozpuszczać. Dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chodzi o to , ze izotoniki sa jak najbardziej ok ( no chyba ze jakies nie wiem mega shit biedronki czy cos ) ale sa troche przereklamowane a co za tym idzie cena jest jakies 2-3x za duza . jednym slowem : nieoplacalne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla kobiety

Następny temat

KOTLETY Z INDYKA

WHEY premium