SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nadpobudliwość, spadek libido

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 249
Borykam się od dłuższego czasu z poważnymi objawami chorobowymi, które są przez lekarzy lekceważone z racji na mój młody wiek (19 lat). Jestem nadpobudliwa, cały czas chodzę po domu, nie mogę usiedzieć na miejscu, mam poważny brak koncentracji, jak już zacznę coś robić od razu mam ochotę przejść do następnej czynności, jak coś mi nie wyjdzie wpadam w złość, miewałam kilka napadów szału, mam zerowe libido, mimo tej nadpobudliwości nie mam w ogóle chęci do działań i motywacji, nie czuję radości, mam stany lękowe i ciągle czuję napięcie. Dodam, że w młodym wieku piłam dużo napojów energetycznych, przebyłam anoreksję (miałam 37 kg), właściwie odtąd się zaczęły te poważniejsze problemy z libido oraz nadpobudliwością. Odżywiam się w miarę zdrowo, choć zamierzam jeszcze bardziej urozmaicić dietę. moje problemy z początku zrzuciłam na psychikę i udałam się do psychiatry, z początku dano mi ssri, słabe i w małych dawkach, które pogorszyło mój stan, poszłam do innego psychiatry, który stwierdził, że to wygląda na początek psychozy, fakt jestem bardzo ostrożna, czujna i mam lekkie paranoje, ale nie są to urojenia ponieważ mam dystans. Dostałam kwetiapinę, która działa źle, mianowicie jestem tylko senna i nie czuję tak ogromnego lęku, nic poza tym nie uległo poprawie. Analizując moje objawy stwierdziłam, że to bardzo mały poziom dopaminy. Do jakiego lekarza powinnam się udać by mi pomógł z tym? Czy pomoże suplementacja witaminy D, magnezu i tyrozyny?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 62 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14544
Witam,

Przyznam że sprawa nie jest łatwa z tego co pisałaś . Myślę że bardzo dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest zrobienie badań krwi i nie mam tu na myśli podstawowych . Problemy te mogą mieć podłoże hormonalne . Morfologia może wykazać gdzie leży problem . Obawiam się że żebym zrobić szczegółowe badania krwi będziesz musiała iść prywatnie , ponieważ lekarz rodziny nie może wystawić na wszystko skierowania . Po wynikach analiza z lekarzem i będziesz wiedzieć gdzie tkwi problem. Jeśli uważasz że moja odpowiedź była pomocna , zostaw łapkę w górę pod komentarzem .Życzę Szczęśliwego Nowego Roku i szybkiego rozwiązania ten nie komfortowej sytuacji . Z góry dziękuję , pozdrawiam .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 160 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4534
Witam.
Z racji doswiadczenia moge Ci na 100% doradzic ze sa to objawy nerwicowe i niskie poczucie wlasnej wartosci.
Zadne antydepresanty Ci nie pomoga - beda Cie zamulac gdzie nie bedziesz racjonalnie odbierala swiata zewnetrznego.

Na 100% badania tez bedziesz miala dobre.

Moja rada jest taka: znajdz sobie w tym wieku HOBBY ktoremu oddssz sie w 110% a zobaczysz ze wszystko Ci minie.

W tym wieku ludzie czytaja za duzo glupot i wmawiaja to sobie a potem mysla ze im brakuje np wlasnie dopaminy :)

Prwnie jestes bardzo wrazliwa osoba ktora sie wszystkim przejmuje i wszystko analizuje - a z tego bierze sue postac nerwicowa.

Pamietaj: hobby + ewentualnie znajdz dobrego chlopaka.

Mozesz zmienic cos w swoim wygladzie np kolor wlosow i fryzure co da Ci wieksza pewnosc siebie.
Moze jakies inne fajne ciuchy, buty itp....

To co opisujesz to czyste zaburzenia nerwicowe ktore z czasem nauczysz sie kontrolowac i same przejda, jezeli zrozumiesz o co w tym chodzi.

Czas czas i czas....
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 160 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4534
P.S morfologia tutaj nic nie wykarze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Raczej do psychologa powinnaś się udać a nie psychiatry, psychiatr to wali leki i tyle.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ile obecnie ważysz i kiedy miałaś anoreksje ?
jak to wyglądało odnośnie 'wychodzenia' z niej
obecne odżywianie ?
oraz czy sprawdzałaś hormony ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 62 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14544
anubis84
Raczej do psychologa powinnaś się udać a nie psychiatry, psychiatr to wali leki i tyle.


W takim wypadku to pierwsze co powinno być wykonane , z uwagi na przejścia tj. anoreksja , z dużym naciskiem na sprawdzenie hormonów które w organizmie odgrywają kluczową role za procesy biologiczne ,a to się przekłada na samopoczucie , koncentracje , jakość snu . Po takich patologiach jak anoreksja cały organizm jest wyławiały brak witamin , minerałów . Jeśli masz zamiar komuś dawać rady proszę sięgni po pomoce naukowe .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 877 Napisanych postów 2102 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60792
Jeżeli wpadłaś w anoreksje, słabo się odżywiałaś i głównie po tym wszystko się rozpoczęło, to ja bym na pierwszym miejscu uzupełnił witaminy. Zrobił bym to tak

Omega 3 - https://sklep.sfd.pl/Now_Ultra_Omega-3-opis29811.html  duża dawka, około 4 kapsułek dziennie (omega 3 według badań potrafi zatrzymać nawet początkowe fazy psychozy, pomaga w leczeniu nerwic i depresji, nasila neurogeneze z tym że na początkowe działanie omegi trzeba czasami poczekać około miesiąca.)
Magnez - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Mag_B6-opis36094.html  3 kapsułki dziennie.
Multiwitamina - https://sklep.sfd.pl/Olimp_Vita-Min_Multiple_Sport-opis864.html#wartosci
oraz:
witaminy z gr B: https://www.doz.pl/apteka/p4987-Vitaminum_B_compositum_tabletki_drazowane_50_szt. (ale musisz znaleźć dokładnie taki preparat gdyż ze wszystkich dostępnych kompleksów witamin z gr B tylko ten posiada odpowiednią dawkę wszystkich witamin jak i niacyny 40mg/1 drażetkę) - 10 drażetek dziennie, w 3 porcjach, np 3x3.

Takie stany które opisujesz są bardzo możliwe przy dużym wyjałowieniu organizmu z witamin. I jw hormony do zbadania.



Zmieniony przez - qw3rty w dniu 2019-01-03 00:38:29

Zmieniony przez - qw3rty w dniu 2019-01-03 00:39:17
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 62 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14544
Sorry @anubis84 miałem zacytować tekst o morfologii użytkownika @polygon0606
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 249
BPL-G
Ile obecnie ważysz i kiedy miałaś anoreksje ?
jak to wyglądało odnośnie 'wychodzenia' z niej
obecne odżywianie ?
oraz czy sprawdzałaś hormony ?

waże sporo tzn. ok 60 kg, ale nie jestem gruba, wychodziłam w dziwny sposób, żaden psycholog ani nic, tylko po prostu z czasem jadłam więcej i jak tyłam to zaczęłam jakby zdrowiej patrzeć na siebie, teraz jem niby sporo zdrowych rzeczy, ale słodycze też, hormony sprawdzałam i były ok, tylko prolaktyna wysoka i tarczyca podwyższona, stąd myślę, że to dopamina
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 62 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14544
partacz
BPL-G
Ile obecnie ważysz i kiedy miałaś anoreksje ?
jak to wyglądało odnośnie 'wychodzenia' z niej
obecne odżywianie ?
oraz czy sprawdzałaś hormony ?

waże sporo tzn. ok 60 kg, ale nie jestem gruba, wychodziłam w dziwny sposób, żaden psycholog ani nic, tylko po prostu z czasem jadłam więcej i jak tyłam to zaczęłam jakby zdrowiej patrzeć na siebie, teraz jem niby sporo zdrowych rzeczy, ale słodycze też, hormony sprawdzałam i były ok, tylko prolaktyna wysoka i tarczyca podwyższona, stąd myślę, że to dopamina


A co z kortyzolem bo podejrzewam ze musi być podwyższony , warto sprawdzić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lipomastia ginekomastia?

Następny temat

Zła postawa

WHEY premium