SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

na poczatek

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 611 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8400
Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek treningu warto wykonać badania lekarskie, które pozwolą wykryć ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wady serca, badania okulistyczne eliminujące m.in. astygmatyzm, krótkowzroczność, długowzroczność, mierzenie ciśnienia oraz tętna. Dwa ostatnie badania powinno się wykonywać stosunkowo często, aby mieć pewność, że nasz organizm rozwija się prawidłowo.

Nie ma większych przeciwwskazań dla osób zdrowych. Nie jest jednak odpowiednie zaczynanie treningów siłowych w wieku kilkunastu lat. Młody zawodnik nie powinien przeciążać stawów i kręgosłupa, gdyż może odbić się to negatywnie na dalszym rozwoju i budowie ciała. Treningi nastawione na siłę, wykonywane z dużym obciążeniem są niewskazane. Gdy ciało się rozwija nie należy po prostu przesadzać. Dla takich osób zalecany jest trening ogólnorozwojowy, średnim obciążeniem. Na cięższe treningi przyjdzie dla każdego zawodnika czas.

Osoby z wadą wzroku powyżej 4.0 dpi powinny unikać wytężonego wysiłku, ponieważ wskutek tego może odkleić się siatkówka oka. Wszelkie wątpliwości najlepiej skonsultować z lekarzem-specjalistą, a jeśli jest taka możliwość także z trenerem sportowym specjalizującym się w danej dziedzinie.

BĘDĄC MŁODYM ZAWODNIKIEM UNIKAJ:

*

Trenowania na dużych ciężarach (trening "na siłę": duże ciężary, mało powtórzeń zdecydowanie odpada),
*

Wykonywania ćwiczeń typu "martwy ciąg",
*

Wykonywania ćwiczeń na stojąco,
*

Stosowania suplementów kreatynowych,
*

Stosowania środków dopingowych
*

Zbyt intensywnego trenowania, w zbyt dużym wymiarze godzin w tygodniu

BĘDĄC MŁODYM ZAWODNIKIEM WARTO:

*

Wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała: pompki, brzuszki, podciągania, delfinki.
*

Wykorzystywać małe i średnie ciężary
*

Wykonywać umiarkowaną ilość treningów w tygodniu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
jeszcze zalezy id tego ze jest sie mlodym wiesz mlodym sie jeszcze jest jak sie ma 20 lat i nie tylko ja wiem nie podoba mi sie art

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 234 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3681
Troche zbyt ogolny i chaotyczny ten art. Ale chciales z pewnoscia dobrze.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
BĘDĄC MŁODYM ZAWODNIKIEM UNIKAJ:
Trenowania na dużych ciężarach (trening "na siłę": duże ciężary, mało powtórzeń zdecydowanie odpada),

ok zgodze sie.
Wykonywania ćwiczeń typu "martwy ciąg",
nie nie i jeszcze raz nie, unikanie podstawowych cwiczen nie ma sesnu, jesli ktos sie juz decyduje na silownie to podstawy jak wl mc i przysiad sa niezbdne, i nie ma najmniejszego sensu unikac tego, jesli mloda osoba mialaby unikac przeciazenia kregoslupa to nie wiele mogla by wykonywac, (zza karku czy sprzed glowy stojac , wioslo,mc,przysiad etc odpadaja, wiec trening nie ma wiekszego sensu.)
a co do reszty to w miare.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 611 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8400
no tak ale nie kazdy ma szczescie ja wystartowalem i po roku treninguw siadl mi kregoslup.rok palzy nie tylko na silowni ale i w zyciu .silownia dopiero mnie wyleczyla z mniejszym obciazeniem stopniowo zwiekszanym i przy 90kg z przed glowy pek mi bark pol roku katuzja .Ppotem juz poslo jakos ale wiem jedno nie mozna przesadzac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 801 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2824
ja też jestem za nie robieniem martwego na początkach. najpierw wole wpaść w ten rytm, nabrać siły, sprawności dopracować technike a później brać się za martwy, bo młodzi zazwyczai są początkujący


ale są gusta i guściki, tyle opini ilu ludzi

" Nie bój się zmiany na lepsze "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Dlatego poczatkujacy jak sam napisales poczatkujacy powinien dobierac ciezar z glowa, to ze tobie siadl kregoslup to jest wina techniki wykonywania i zbyt duzego obciazenia, siedze z wtym juz troche i wiem doskonale ze jesli sie zadba o technike i odpowedni ciezar nic sie nie stanie.Dla mnie nie ma sesnu unikac podstawowego cwiczenia, jesli chcialoby sie w ogole nie obciazac kregoslupa to nic bys praktycznie nie wykonywal, jak juz ktos sie lapie za sile to musi sie liczyc z konsekwencjami.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Usunięty przez Kuro za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 801 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2824
a dziś taki gest i sogi dla wszystkich.
Chodź artykuł mnie nie zaciekawił

" Nie bój się zmiany na lepsze "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 70
Karramba... Dobrze spiewa o zyciu, ale wracajac do artykułu to uwazam ze dla osob do 14-15 wieku powinny wystarczyc cwiczenia takie jak brzuszki, pompki, przysiady, drazek na rozciągniecie niektórych partii ciała

Ja: Czy uważasz ze wszystkiego w życiu trzeba sprobować ?
On: Tak, Tak właśnie myślę.
Ja:To zjedz kupę, przecież miliardy much nie mogą sie temu oprzeć :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dolna część klatki

Następny temat

Nogi

WHEY premium