SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

na mase

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
Co jeść na masę, aby szybko przybrać?
Słyszałem ze jedzenie bananów ma wpływ na szybkie tycie, ale co jeść w małych ilościach, ale żeby było bogate w składniki które dadzą szybkie wyniki (i mówie o tej zdrowej masie, która rozprowadzi się po całym ciele, a nie tłuszczyk który zalegnie na brzuchu, a nie daj boże gdzie indziej).
wiem że temat wałkowany X razy, ale w dziale artykuły (co do bananów) niewiele mi pomogły a ich całkowita analiza trwała by X czasu :}

Zmieniony przez - typeq w dniu 2006-01-12 17:06:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
posty podwieszone

Zmieniony przez - outsidee w dniu 2006-01-12 17:41:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
Poczytaj troche postow i bedziesz wiedzial co sie rozchodzi po calym ciele

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
tzn.? czy nie ma na ten temat jednego, pełnie obrazującego artykułu przedstawiający akurat ten jeden przypadek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1215
jakby to było takie hop-siup to by wszyscy byli szafami i pisalibysmy tutaj o dietach na otłuszcenie albo wychudzenie poczytaj troche i wróc z podstawami,masa Ci od tego nie spadnie:D pozdroo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
ok to oblicze moje zapotrzebowanie z artykułu powyżej i najwyżej napiszę. (jestem laikiem w tym sprawach więc będę potrzebował pomocy)
pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
wyliczasz zapotrzebowanie wzorem WAGA x 24 x 1.3 = TWOJE DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE

ale ty chcesz przytyć wiec dodajesz do : TWOJE DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE 500kcal

wynik jaki ci wyjdzie "przykładowo 3000kcal" i tyle musisz jeść codziennie aby stopniowo i powoli przybierać na masie mięśniowej

i teraz białko dajesz 2 gramy na kilogram masy ciała czyli jak ważysz 100kg dajesz 200gram białka

tłuszcze dajesz 1.2 gramy na kilogram masy ciała czyli jak ważysz 100kg to dajesz 120 gram białka

reszta stanowią węglowodany


1 gram białka - 4 kcal , ty spożywasz 200gram więc masz 800kcal z białka
1 gram tłuszczy - 9 kcal , ty spożywasz 120 gram więc 1080 kcal z tłuszczy

jako że zapotrzebowanie wynosiło 3000kcal odejmujesz 1080 i 800kcal od tego...zostaje 1120 kcal które dajesz do węgli

1gram węgli - 4 kcal wiec to 1120kcal dzielisz na 4 i wychodzi ci ile gram węgli masz spożywać


i takim wnioskiem wychodzi że ważąc 100kg spożywasz 200gram białka , 120gram tłuszczy i xxx węgli


dieta ułóż pod ten szkielet


sniadanie : najwiekszy posiłek : srednia ilość bialka + duzo wegli i srednia ilosc tłuszczu
2 sniadanie srednio bialka, wegle i tłuszcz
obiad ( dajmy na to ze bedzie przed trenigiem ), takze dzuo posiłek : srednio bialka + sporo wegli i tłuszczu
po trenignu carbo
jakies 30min - 1 h po treningu : bialko + weglowodany
kolacje czyli wszystko po trochu
przed snem same bialko




białka: twarogi chude , ryby , jaja , mięso
tłuszcze: oliwa z oliwek , tłuste ryby , jajka , pestki z dyni , orzechy włoskie/laskowe , olej lniany , tran , wiórki kokosowe
węglowodany: pieczywo pełnoziarniste (razowe) , ryż , kasza , makaron , płatki owsiane, warzwa i owoce , rodzynki


unikaj przetworzonych produktów i słodzonych
np. słodycze , biały chleb , ziemniaki , wszystko co słodzone cukrem , wypieki



www.dobradieta.pl 

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
wielkie dzięki dużo mi to pomogło !!
ale mam pytanie: chciałbym przytyc i kształtowac sylwetke poprzez basen/biegi/rower i cwiczenia domatora (nie moge praktykowac silowni ze względów zdrowotnych). Wiec wzrost na mase ktory mi podales ma sens przy takich cwieczeniach? (chodzi mi o to czy nie zrobie z siebie grubasa przy takim natęzeniu cwiczen)

pozdr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak powstają zmiany miażdżycowe (tylko dla dociekliwych !)

Następny temat

dieta cud... ;)

WHEY premium