SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

na czym polega bjj ???

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 17418
Dziekuje Wrona za e-mail.. calkiem fajne :)

Pozdrawiam
M.
Pierwsze Polskie Radio Internetowe
http://www.e-stacja.pl
BJJ -studying the art, living the life, having the passion
GDYNIA

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3390 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29769
ja tez bym prosil jako iz planuje sie zapisac
mosquit@go2.pl

z gory dzieki


Pozdrawiam, g4bb3r
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2199 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12115
To moze ja wrzuce, bo Wrone sie zamailuje na smierc

Wrona -> Big thnx i Sog4u ofkoz

Historia Bjj sięga lat 20. i 30. naszego wieku. Ta zyskująca w obecnych czasach coraz większą popularność sztuka walki powstała na bazie technik starojapońskiego jiu-jitsu, zapasów i boksu. Zostały one zweryfikowane i rozwinięte przez członków rodziny Gracie, a zwłaszcza jej obecnego patriarchę Helio (10 dan) w oparciu o mecze Vale Tudo z przedstawicielami innych sztuk walki i bójki toczone w slumsach Rio de Janeiro. Zawody Bjj szybko się stały najpopularniejszym sportem Brazylii, a odnoszącego największe sukcesy Helia okrzyknięto bohaterem narodowym. Do grona jego wielbicieli należał m.in. prezydent Brazylii. Kiedy Helio wycofał się z udziału w walkach, jego następcami zostali syn Rickson i siostrzeniec Rolls.
Ponieważ ponad 90proc. walk kończy się na ziemi, Bjj koncentruje się na technikach skracania dystansu ściągnięć i walce w zwarciu i parterze. Jako jedyny system naucza walki w pozycji „na plecach”, i to zarówno, gdy przeciwnik na nas siedzi, jak i kiedy jest blokowany nogami (tzw. Garda). Techniki uderzeń, wydłubywania oczu i rozrywania gardła bardzo rzadko przynoszą efekt w realnej walce. W Bjj kładzie się więc nacisk przede wszystkim na dźwigniach i duszeniach jako technikach kończących. Techniki duszeń znajdują też ogromne zastosowanie w akcjach oddziałow specjalnych. Nie tylko umożliwiają bezgłośne usuwanie przeciwnika, np. wartownika, ale są wręcz niezastąpione przy braniu jeńców.
Walka z zastosowaniem Bjj doskonale rozwija taktykę. Zmagania w parterze wymagają nie tyle siły i szybkości, co umiejętności myślenia, oszukiwania przeciwnika i wykorzystywania jego błędów.
W latach 70. zasady sztuki Bjj włączono do programu szkolenia elitarnych oddziałów amerykańskich. Pierwszymi, którzy zaświadczyli o niezwykłej skuteczności tego systemu byli marines z oddziału ochraniającego konsulat USA w Rio. Szkolił ich Carley Gracie (8 dan), mistrz Brazylii w sportowym jiujitsu jujitsu Vale Tudo w latach 1969-72. po powrocie do Stanów żołnierze ci bez problemów pokonywali nie tylko kolegów powracających powracających Japonii, Tajwanu, Korei i Izraela, gdzie ćwiczyli miejscowe systemy walki, ale także wojskowych instruktorów walki wręcz i komandosów z oddziałów specjalnych.
Specjalnych 1972r. dowództwo margines zaprosiło Carleya do USA, aby szkolił żołnierzy w jednostkach specjalnych. Siedem lat później w jego ślady podążył Orion Gracie (8 dan), pięciokrotny mistrz Brazylii w jiu-jitsu. Zamieszkał w Kalifornii, gdzie prowadził m.in.: treningi dla kadry oficerskiej marines, margines tym nawet generałów. Oddziały Nawy SEALs, SWAT i agentów FBI szkoli obecnie Rickson Gracie (7 dan), najlepszy na świecie zawodnik Vale Tudo, utrzymujący przez 16 lat tytuł mistrza świata full-contact jiu0jitsu. Nauczanie zasad Bjj w wielu pododdziałach armii amerykańskiej koordynują Fabio Santos (3 dan), znany w Rio ulicznik i nożownik, oraz weteran oddziałów specjalnych specjalnych mistrz Panameryki Bjj Steve Neklia.
Do popularności Bjj w amerykańskich siłach zbrojnych przyczyniły się zapewne porażki przedstawicieli faworyzowanych uprzednio systemów militarnych militarnych Vale Tudo, np. Motiego Horansteina z Kravmaga w walce z zapaśnikiem Markiem Colemanem. Bjj doceniło wielu zawodowych instruktorów sił zbrojnych USA. Instruktor SEALs Paul Junak przyznał, że zaskoczyło go to, iż człowiek trenujący sztuki walki od ponad 20 lat może zostać pokonany przez praktyka Bjj z paromiesięcznym stażem.
Poza Stanami Zjednoczonymi system ten ćwiczą żołnierze służb specjalnych oraz ochrona osobista króla Arabii Saudyjskiej. To zapewne konsekwencja porażki, jaką ponieśli doświadczeni instruktorzy walk i oficerowie sił specjalnych Arabii w starciu z dwoma instruktorami Bjj – Nelsonem Monterio Carlosem Valente.
Na bazie Bjj opracowano wiele systemów walk dla potrzeb wojska i osób cywilnych, np. GRĘPLE oraz specjalistyczne systemy samoobrony dla kobiet: Rapesafe i Total Defence.
W Polsce zainteresowanie zasadami Bjj wyraziło już kilka jednostek wojskowych.

Pozdro

Pozdro
_____________

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9521
dzieki, ten artykul byl juz wrzucany w innym temacie
za soga odwdezieczam sie sogiem


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3390 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29769
o dzieki zwierz00

Pozdrawiam, g4bb3r
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Silva vs Ortiz

Następny temat

Z.I.E.L.O.N.Y

Black weekend